ReCraft Winter Ale 21°
ReCraft Winter Ale 21°
ReCraft Winter Ale 21°
% alk. 8.5
Blg 21.0
5904730663717addbarcode

Uwarzone przez Browar ReCraft.
Piwo w stylu Dark Winter Strong Ale.
Leżakowane 14 miesięcy.
Niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny [DE], cukier Muscovado, chmiele, curacao, kolendra, goździki, drożdże Safbrew T-58.
Dodał: Barcelonismo - 2018-02-28 12:04:02

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 3
Goście 8,2 / ilość: 5
średnia 7,75/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-12-23 23:33:28
Piwo jest 9 miesięcy po dacie. Niestety jest przegazowane. Piwo po otwarciu wylatywało z butelki. No są fajne nuty z utlenienia. Mamy suszone owoce. Rodzynki. Też lekko toffi. Piana szybko zniknęła, drobnopęcherzykowa. Ciemny bursztyn, lekkie zmętnienie. W szkle pojawił się miód, typowo nuta z utlenienia. Skórka pomarańczy i w tle jest goździk. Wysycenie średnie. Dobre ciało. Gładka i kremowa konsystencja. W smaku jest zaskakująco mocno słodowo. Nuty tostowe. Jest też wyczuwalny lekki karmel. Piwo jest słodkie. Taki lekki ulep. Aromat zapowiadał więcej, ale nie jest źle. Goryczki prawie nie ma. Brakuje kontry dla tej słodyczy. Brakuje mi trochę przypraw. Alkohol super się ułożył i jest tylko małe rozgrzewanie w przełyku. Piwo dzięki utlenieniu jest lekko wyklejające, a jak wiadomo mi to bardzo pasuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-05-03 21:34:01
Piana bardziej beżowa niż biała, ładnie gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca elegancki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty goździkowe, kolendra, korzenne przyprawy, karmelowe klimaty, po ogrzaniu ujawnia się lekka alkoholowa woń, w tle banany i drożdże, aromaty są mocne i wyraźne. W smaku słodkie, gęste i oleiste, kolendra, Curacao, goździki są na pierwszym planie, czuć moc piwo rozgrzewa przełyk, alkohol w miarę dobrze zamaskowany, słaba kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel w białym opakowaniu, etykieta a raczej naklejka, elegancka, minimalistyczna, nawiązująca do nazwy. Warka 27.03.2019. Smaczny i treściwy Dark Winter Strong Ale, zdecydowanie do powolnej degustacji. Słodkie, wręcz deserowe, wszystkie dodatki są wyraźnie wyczuwalne. Pod koniec piwo staje się nieco mdłe, co obniża ocenę, ale generalnie na ciemne, zimowe wieczory będzie idealnym wyborem. Z mojej strony 7 z małym plusikiem powinno być sprawiedliwą oceną.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-04-08 15:39:32
Mętne ciemne bordo. Skromna piana na pół palca. Trwała i lepiąca się do szkła.
W aromacie drożdżowo, fenolowo i korzennie. Trochę likieru i karmel.
Średnie wysycenie, nie niweluje jednak gładkości. Duże rozgrzewanie w przełyku. Nuty koźlakowe, winne z przyprawowo goryczkowym finiszem. Szkoda, że piję to wiosną, a nie przy grudniowym kominku :) Posmak jest przyjemnie winno likierowy. Piwo jak najbardziej degustacyjne. Może nie sztos (ta drożdżowość trochę toporna), ale 8 dam.
***
Logo Recraftu i design tej serii to mistrzostwo świata. Jedyna rzecz do której można się doczepić to kołowy wykres dla goryczki. Ja jestem w stanie tylko dokładnie odczytać pełne ćwiartki ? pośrednie wartości np. 62/100 na takim kółku bez legendy cyfrowej jest o kant kegi potłuc.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010