ReCraft Sputnik (dawny Reden)
ReCraft Sputnik (dawny Reden)
ReCraft Sputnik (dawny Reden)
% alk. 4.8
brak koduaddbarcode

Reden Sputnik to piwo pszeniczne leżakowane z owocami wiśni produkowane przez Browar Reden w Chorzowie. Piwo miało swoją premierę 25 września 2015 roku.
Dodał: Kaente - 2016-03-26 15:34:13

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 9 / ilość: 1
średnia7,5 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-10-06 10:11:37
Sentyment zarówno do piw pszenicznych jak i owoców wiśni zwiastowało naprawdę świetną propozycję piwną. Okazało się finalnie, iż Sputnik sam w sobie nie jest złym piwem jednak trochę mnie rozczarował. Wyjątkowość tego piwa polega na dojrzewaniu w towarzystwie całych wiśni, przez co spodziewałem się mocnego akcentu tegoż owocu zarówno w aromacie jak i smaku. Niestety w bukiecie aromatycznym tego zabrakło, w sumie zabrakło wszystkiego, dawno nie spotkałem się z tak bezwonnym piwem. Mam świadomość, że wiśnia na pewno nie jest najbardziej pachnącym owocem znanym światu, ale tutaj nawet nie dało się wyczuć nut słodowych. Jakiekolwiek aromaty pojawiły się dopiero po sporym ogrzaniu, przy czym wciąż były niezwykle wątłe i ulotne. Piana drobna i niska, zostawiająca delikatny lacing, piwo barwy krwisto-buraczanej jeśli tak to można określić, mocno zmętnione. W smaku wiśnia, wiśnia i jeszcze raz wiśnia. Owoc ten ulokował się w całej swojej krasie tylko w tym elemencie piwa. Na szczęście jest to bardzo naturalny smak nie z przesadzoną, syropowa słodyczą lecz lekko cierpką wytrawnością typu pestkowego. Smak nie jest szczególnie złożony, lecz może spodobać się entuzjastom piw smakowych. Goryczka mierzona 20 IBU praktycznie niewyczuwalna, przesłoniona raczej wyżej wspomnianą wiśniową cierpkością. Poprawne piwo, lecz w pamięci na długo mi nie zapadnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 8, zapach: 2, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.