ReCraft Pyszny Wyrób (dawny Reden)
ReCraft Pyszny Wyrób (dawny Reden)
ReCraft Pyszny Wyrób (dawny Reden)
% alk. 5.6
Blg 14.0
IBU 32
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Śląski Browar Rzemieślniczy Reden ze Świętochłowic. Jest to niepasteryzowane i niefiltrowane piwo w stylu Amber Lager. Ciemny lager o barwie miedzi i brązu. Piwo Dolnej Fermentacji, długo Leżakowane. Zdecydowaną, bogatą słodowość przeplataną nutami karmelowymi delikatnie przełamuje wyraźny aromat Żateckiego chmielu połączony ze zbalansowaną goryczką Marynki.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Melanoidynowy, Karmelowy; chmiele: Marynka, Saaz; drożdże.
Sugerowana temperatura podania to przedział 6-8°C.

Barwa ciemno-miedziana, zmętniona. Piana kremowa, obfita po nalaniu. Uformowana z drobnych oraz średnich pęcherzyków, wysoka na ponad dwa centymetry. Opada w średnim tempie do cienkiej, lekko podziurawionej warstwy na środku i grubszego pierścienia. Zostawia pokaźne, trwałe i grube firanki na szkle. Aromat intensywny, dominuje przypieczona skórka od chleba, dalej zdecydowana baza słodowa i akcenty karmelowe. Wyczuć da się też paloność, aromat piwa jest specyficzny, kojarzy się właśnie z tą mocno przypaloną skórką chlebową lub przypieczonym spodem ciasta. W smaku karmelowo-chlebowe, z palonym słodem i słodyczą. Przy końcu ukazuje się niezbyt intensywna, palona goryczka chmielowa. Nasycenie na poziomie średnim. Jest wytrawne, mimo, iż to lager nie pije się go zbyt lekko, do złudzenia przypomina koźlaka w lżejszym wydaniu.
Dodał: Stacher93 - 2014-12-12 08:27:34

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 7
Goście 5 / ilość: 2
średnia 6,56/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
opons91
starstarstarstarstar

2015-02-21 21:53:35
Barwa brązowa z delikatnymi poblaskami. Piwo raczej mętne ale nie zupełnie. Piana gęsta i kremowa. W zapachu jak dla mnie zdecydowanie chmielowe, wyczuwalne też lekkie karmelowe nuty. Smak przyjemny, czuć palone słody, lekką goryczkę i wytrawność. Jest dość treściwe więc nadaje się do powolnego sączenia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-01-16 12:47:50
W smaku wyraźne nuty przypieczonego spodu od ciasta, kompot z suszonych owoców, skórka od chleba, karmel. Piwo lekko kwaskowate, ciężkie i złożone.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-12-11 19:20:13
Sceptycznie podszedłem do tego piwa.Wcześniej piłem chyba 5/6 piw z Redena i żaden z nich mnie nie zachwycił.Tutaj mało ciekawy gatunek z dziwaczną nazwą, wymyśloną chyba na poczekaniu.Nie spodziewałem się, że to piwo będzie tak wyraziste.Jedno, w którym najmocniej czułem to przypieczone ciasto/skórkę od chleba, wyraziste ale i ciężkie.Męczyłem się trochę przy nim.Zupełnie jak nie lager.Nie specjalnie przypadło mi do gustu, z drugiej strony nie ma się do czego w nim przyczepić.Wad żadnych nie wyczułem.Na plus okazała i trwała piana.Przyzwoite piwo, które nie zdobyło mojego serca, warto spróbować.Więcej z degustacji w opisie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010