ReCraft Purista 26°
ReCraft Purista 26°
ReCraft Purista 26°
% alk. 11.0
Blg 26.0
IBU 76
5900779755079addbarcode
ulubione: 3

Uwarzone przez Browar ReCraft.
Purysta (od łac. purus - czysty) człowiek kładący nacisk na przestrzeganie reguł, prawideł, zwłaszcza rygorystycznie dbający o moralność, surowość i czystość obyczajów.
Rosyjski Imperialny Stout o zawartości 26° ekstraktu otrzymanego tylko z ziaren jęczmienia, pszenicy i owsa. Jest to najwyższa czystość stylu i przykład piwowarskiego puryzmu.
Leżakowany w tanku przez 10 miesięcy.
Rozlano w lutym 2019.
Polecane potrawy: wyraziste sery, ciasta i lody, tiramisu.
Polecana temperatura serwowania to 12-14°C.
Dodał: Barcelonismo - 2019-04-16 08:04:04

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 9
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia7,91 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-08-28 18:52:03
Piana beżowa, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty palone, suszone owoce, karmel, czekolada deserowa, kawa, akcent prażony. W smaku palone, treściwe, dobrze zamaskowany, jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, suszone owoce, zboże, bardzo wytrawny klimat, dużo ciemnego ciała, goryczka adekwatna do stylu, ciekawa kontra kwaskowa, gęsta, oleista faktura, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, butelka w eleganckim kartonowym opakowaniu, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 04.2024, degustowane, świeże, bez leżakowania, trochę szkoda, aczkolwiek jest konkrecik. Dużo zbożowego, ciemnego ciała, jest gęsto, wytrawnie. Czysty profil, browar Recraft wrócił do moich łask, zasłużone 8 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-02-25 00:31:19
Mega czekolada. Lekka kawa. Taka kawa zbożowa. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo ciemnobrązowe, niemal czarne i praktycznie jest nieprzejrzyste. W szkle głównie czekolada i ten właśnie taki zbożowy akcent. Ciekawa rzecz. Po ogrzaniu wychodzi też lekka owocowość, kojarząca się z Porterem. Średnie wysycenie, moim zdaniem za wysokie jak na styl. Ciało dość dobre. Nie ma kremowości. Jest czekoladowa słodycz. Jest też owocowość znana z Porterów Bałtyckich. Mam być szczery? To dla mnie bardziej Porter niż RIS. W dodatku trochę dziwny przez tą zbożowość. Jest paloność, co wskazywałoby na RISa. Goryczka średnia, ale jest zaznaczona. Jak dla mnie za dużo słodyczy, a za mało konkretnej wytrawności. Coś pomiędzy Porterem Bałtyckim a RISem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-10-27 18:07:58
Aromat raczej delikatny, czekoladowy palone ciemne słody i alkohol, w smaku czekolada, pumpernikiel, trochę suszonej śliwki i silna kawa w posmaku, za wysokie wysycenie i słabo ukryty alkohol
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.