ReCraft Polska Pszenica (dawny Reden)
ReCraft Polska Pszenica (dawny Reden)
ReCraft Polska Pszenica (dawny Reden)
% alk. 4.6
Blg 12.0
5904730663113addbarcode
ulubione: 4

Pszeniczniak uwarzony przez Śląski Browar Rzemieślniczy - Reden, ze Świętochłowic. Browar ten rozpoczął swoją działalność w lipcu 2014 roku, jest to drugi browar o nazwie Reden, pierwszy znajduje się w Chorzowie. Głównym piwowarem w świętochłowickim Redenie jest Łukasz Łazinka. Polska Pszenica to piwo górnej fermentacji w stylu Hefeweizen uwarzone w 100% z naszych rodzimych surowców, min. na pierwszych płynnych polskich drożdżach do piwa pszenicznego FM-41 (Gwoździe i Banany) gdańskiej firmy Fermentum Mobile. W smaku delikatnie słodowe z
Wyraźnym aromatem bananowo-goździkowym.
alk. 4,6% obj. 12° plato. Premiera piwa odbyła się 20 marca 2015 roku w wielu pubach na terenie całej Polski.
Dodał: Shinodin - 2015-07-11 11:21:03

oceny Oceny

Użytkownicy 7,18 / ilość: 28
Goście 6,29 / ilość: 7
średnia7 / ilość: 35

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Novy80
starstarstarstarstar

2022-06-15 18:45:01
Fajne piwko. Bardzo klasyczny pszeniczniak czyli goździki z bananem w aromacie grają pierwsze skrzypce. W smaku też z dodatkiem smaku słodu i coś jeszcze. Kolor jasny, mętny z biała dość wysoką pianą. Taki pszeniczniak to dla mnie pszeniczniak
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2022-06-03 20:49:01
Mleczno mętne i jasno pomarańczowe. Ze słuszną pianą. Pachnie klasycznie: banan i goździk.
Treściwe, lekko słodkie i kwaskowe. Banan w tle a dużo goździka i przyprawowości. Biały pieprz i takie tam.
Porządne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-07-24 19:03:38
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa nietypowa dla hefeweizena ciemniejsza bursztynowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty dojrzałych bananów, goździków oraz drożdży, ale również niespodziewanie da się wyczuć jabłkowy czy wręcz winny aromat... W smaku słodkie, jabłko przeważa nad bananami, goryczka iluzoryczna na granicy autosugestii, słaba kontra kwaskowa, mamy tutaj natomiast dużo słodowości, goździkowy aftertaste, wysycenie jak na pszeniczniaka śmiesznie niskie. Kapsel niestety zwykły biały, etykieta nowa, minimalistyczna, ubogo opisana. Warka 02.11.2018. Uważam że Recraft(dawny Reden) to solidny polski browar trzymający poziom. Aczkolwiek tym weizenem mnie zaskoczył, niekoniecznie pozytywnie... Piwo jest wysoce pijalne i gładkie, natomiast prawie wcale nie orzeźwia, słodkie jabłka, banany i do tego jeszcze goździki, które utrzymują się jakiś czas na kubkach smakowych... W mojej opinii to nie jest recepta na dobrego hefeweizena. Lekki zawód, ale na pewno znajdą się entuzjaści takiego podejścia do tematu, ja do nich niestety nie należę i mogę dać maksymalnie 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-08 16:51:49
Pachnie obłędnie, bananowo (ale takim bardzo dojrzałym, plamistym ;) bananem), goździkowo i w ogóle owocowo malinowo, poziomkowo, jabłkowo, no mało klasycznie, ale pięknie.
Piana słaba, lacingu brak, ale kolor to niewiele jaśniejsze od Dunkel Hefeweizena, bardzo zmętnione.
W smaku gęste i pełne, ale i aksamitne, bardzo goździkowe, dużo bardziej niż bananowe, bardzo drożdżowe, kwaskowate, wyraźna goryczka jak na Weizena, chlebowe, pszeniczne, bardzo przyprawowe, lekko pieprzne, a nawet słonawe, ten pieprz i przyprawy (ziele angielskie) idą w parze z goryczką. Obłędne, rewelacyjne, nie jest rześkie jak niemieckie, bo to pyszna gęsta zupa, ale to jeden z najlepszych pszeniczniaków jakie piłem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.