ReCraft Piana Szamana (dawny Reden)
ReCraft Piana Szamana (dawny Reden)
ReCraft Piana Szamana (dawny Reden)
% alk. 5.0
Blg 13.0
IBU 45
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Śląski Browar Rzemieślniczy - Reden, ze Świętochłowic. Browar ten został otwarty w lipcu 2014 roku, jest to drugi browar o nazwie Reden, pierwszy znajduje się w Chorzowie. Głównym piwowarem w świętochłowickim Redenie jest Łukasz Łazinka. Piana Szamana to American Red Lager - piwo dolnej fermentacji, o głębokiej, rubinowej barwie, zaskakuje nas bogatym aromatem amerykańskich chmieli. Dopełnieniem jest słodowość z wyraźnie zaznaczoną goryczką.

Skład: woda; drożdże; słody: Pilzneński, Monachijski, Carared, Melanoidynowy; chmiele: Marynka, Simcoe, Cascade.

Piwo to miało premierę na festiwalu Beerweek Kraków, który odbył się w dniach 6-8 marca 2015 roku.

Jak każde piwo z browaru Reden Świętochłowice, Piana Szamana jest również piwem niepasteryzowanym oraz niefiltrowanym. Polecana temperatura serwowania piwa podana na etykiecie to przedział 4-7°C.
Dodał: Barcelonismo - 2015-04-02 11:59:06

oceny Oceny

Użytkownicy 6,44 / ilość: 9
Goście 8,14 / ilość: 7
średnia7,19 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-03-25 11:34:23

Piana Szamana.Barwa czerwono-miedziana, wyraźnie zmętniona.Piana jasno-kremowa, obfita i ładna.Składa się z średnich oraz drobnych pęcherzy, jej wysokość to około trzy centymetry.Pęcherzyki w szybkim tempie zwiększają swoją objętość.Piana powoli redukuje się do półtora centymetrowego kożucha i w tej postaci trzyma się do końca.Oblepia szkło zostawiając na nim trwałe, średnio-grube i umiarkowanie równe firanki.Aromat raczej delikatny, karmelowo-chlebowa słodycz z subtelnym, żywicznym finiszem.Smak to ponownie wyrazista chlebowo-karmelowa słodycz, dalej minimalne żywiczne oraz drożdżowe akcenty z lekkim posmakiem ciasteczkowo-biszkoptowym.Goryczka niewysoka, pojawia się na moment.Dobrze maskuje ją mocna słodycz, która zdominowała smak piwa.Nasycenie średnio-niskie, wyższe skontorwałoby trochę słodycz.Przyzwoite piwo, niczego nie urywa, ale nie spodziewałem się aby tak było.Trochę za dużo słodyczy i karmelu a za mało chmielu do wyłapania.Bardzo ciężko w tym piwie wyczuć Simcoe i Cascade.Dość bogaty zestaw słodów stworzył silną bazę.Piana Szamana to takie trochę deserowe, słodkie piwo.Goryczka niska, nie wyczuwam tam 45 IBU, z pewnością to efekt tej słodowej słodyczy.Barwa ładna i na duży plus piana, trzymała się do samego końca i ładnie koronkowała.Wypite, ocenione, etykieta do kolekcji i kapsel, nareszcie golasy zamienili na ładne kapsle z logiem browaru.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.