ReCraft MILCoffeeL (dawny Reden)
ReCraft MILCoffeeL (dawny Reden)
ReCraft MILCoffeeL (dawny Reden)
% alk. 5.0
Blg 16.0
IBU 32
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Coffe Milk Stout uwarzony przez Śląski Browar Rzemieślniczy Reden ze Świętochłowic. Browar ten warzy od 2014 roku, za receptury i warzenie piwa odpowiada główny piwowar Łukasz Łazinka. Co ciekawe w Chorzowie istnieje mniejszy browar restauracyjny o tej samej nazwie, który został otwarty dużo wcześniej. Wielkich powiązań pomiędzy tymi browarami jednak nie ma, co można było przeczytać w oświadczeniu, które opublikowały osoby z zarządu Redena Świętochłowice, po ujawnieniu dużych problemów finansowych, browaru restauracyjnego z Chorzowa. Coffee Milk Stout - Dla miłośników naszego Milkołaka przygotowaliśmy wariację na temat stylu jakim jest Milk Stout. Specjalnie do tego celu sprowadziliśmy z Brazylii kawę Arabica, delikatnie paloną w małej, rzemieślniczej palarni kawy w Katowicach. Feel the moc brazylijskiej Coffe z Milco. Skład: woda, drożdże, jęczmień palony, płatki jęczmienne, laktoza, kawa Arabica, słody: Pale Ale, pszeniczny, karmelowy, palony. Chmiele: Marynka, Lubelski. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, jak każde w browaru Reden Świętochłowice. Polecana temperatura serwowania zapisana na etykiecie to przedział 8-12°C. Premiera piwa odbyła się 5 czerwca 2015 roku.
Dodał: Gogo - 2015-10-07 18:02:59

oceny Oceny

Użytkownicy 7,3 / ilość: 30
Goście 8,38 / ilość: 8
średnia 7,53/10 / ilość: 38

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
matiwi
starstarstarstarstar

2018-08-27 09:47:18
Gaz, gaz, gaz. Dopiero po naturalnym odgazowaniu w szkle mogłem ocenić to piwo.
Piękna ciemnobeżowa piana, bardzo wysoka ale przy tym nasycenie to nie dziwne. Jeśli chodzi o zapach to po odgazowaniu czuć naturalna kawę i trochę czekolady. Całość podkreślają mocne aromaty palone. W smaku piwo wyraziste, czuć dalej kawę i czekoladę. Jest kontra kwasowa a na koniec zostaje nam goryczka w klimatach palonych i nuta waniliowa.
Gdyby nie ten gaz piwo całkiem przyjemne i ciekawe smaków. Jednak muszę obniżyć ocenę z uwagi na ww. niedoskonałość
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-06-11 18:36:29
Nowa warka trzyma poziom poprzedniej, oby tak dalej!
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-17 12:08:59
Przyzwoite piwo, choć do Milkołaka nie ma startu, bo tamten jest pełniejszy
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-09-07 23:31:14
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, struktura oleista. W zapachu dobra jakościowo kawa, mocne ciemne i palone aromaty. W smaku zaskakująco słodkie, goryczki praktycznie nie ma, kontra kwaskowa również znikoma, kawa dominuje na podniebieniu, ale jest pomieszana ze słodyczą laktozy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Reden, etykieta bardzo kawowa, nieźle opisana, graficznie również ciekawa. W mojej opinii ten Coffee milk stout jest nieco przesłodzony, przez co pod koniec degustacji piwo staje się mdłe, generalnie czuć, że dodana została konkretna kawa, jednak trochę nie pasują mi tu proporcje właśnie tejże kawy do laktozy. Źle nie jest, rewelacyjnie też nie. Piwo porównywalne do Kawko i Mlekosza od Piwowarowni, które miałem okazję ostatnio degustować, dlatego za Milcoffeela dam 7 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010