ReCraft Mentor
ReCraft Mentor
ReCraft Mentor
% alk. 8.9
Blg 22.0
IBU 35
5904730663410addbarcode
ulubione: 6
cena: 35 zł

Piwo uwarzone przez Browar ReCraft (dawniej Reden) ze Świętochłowic (województwo śląskie).

Czarne złoto polskiego piwowarstwa. Leżakowany w browarze ReCraft przez 10 miesięcy, jest jak wino, im starszy tym lepszy. Sam decyduj jak dlugo jeszcze pozwolisz mu leżakować.

Składniki: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, chmiele, drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 375 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-07-27 00:19:53

oceny Oceny

Użytkownicy 8,13 / ilość: 8
Goście 8,57 / ilość: 7
średnia 8,33/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-06-16 23:29:28
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca przejrzyste i klarowne, nieznacznie zmętnione. W zapachu wyraźne nuty karmelowe, kawowe i czekoladowe akcenty, ponadto palone klimaty, sporo suszonych owoców, subtelny asfalt i palone kable, szczególnie po ogrzaniu ujawniają się alkoholowe wonie. W smaku słodkie, karmelowe, zadziwiająco mało treściwe, goryczka iluzoryczna, adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, dobrze zamaskowany woltaż, suszone owoce nadal obecne, zanika natomiast odczucie paloności, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel zalakowany, a pod lakiem czerwony zwyklak, etykiety brak występuje natomiast elegancka srebrna naklejka, zakupiłem je w wersji z ekskluzywnym pudełkiem i na nim jest całkiem niezły opis tegoż piwa. Warka 12.06.2018. Leżakowane około roku, degustowane parę dni po terminie przydatności. Cena wysoka a jakość... Lekko się zawiodłem, aromat zdecydowanie bardziej wyraźny niż smak w którym oprócz karmelu i dawki suszonych owoców niewiele się dzieje. Jest słodko, może trochę wytrawnie, lecz zdecydowanie brakuje tutaj palonego ciała. Za taką cenę oczekiwałem prawdziwej petardy, a dostałem niezłej jakości bałtyckiego portera, aczkolwiek bez większego zachwytu. Nie sądzę, aby dłuższe leżakowanie zadziałało tutaj pozytywnie na głębię smaku... Mogę zaproponować maksymalnie 7 i to z minusem, czuję niedosyt.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-01-19 22:58:12
Zapach : co tu wiele mówić ? typowo porterowy czekolada ze śliwką (miejscami dość intensywny , bardzo przyjemnie ta śliwka się tutaj sprawuje) i lekki alkohol ale dość miły likierowy , a nawet jak likier orzechowy czy śliwkowy

Smak : również typowo porterowy , gorzka czekolada , dość przyjemnie i nie odpychającą , czuć delikatnie ten ekstrakt że jest trochę gęsto , delikatne grzanie pod koniec języka i w przełyku.

Klasyka sama w sobie , klasyczny porter co prawda nie zaskakujący niczym , ale zrobiony bardzo dobrze i jeszcze plus za ekskluzywne opakowanie , lak na sznurku (jeśli tak to można nazwać) i unikatową butelkę 8 z małym + /10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010