ReCraft MelonMan (dawny Reden)
ReCraft MelonMan (dawny Reden)
ReCraft MelonMan (dawny Reden)
% alk. 4.6
Blg 12.0
brak koduaddbarcode

Kolejne piwo warzone przez świętochłowicki, Śląski, Rzemieślniczy Browar Reden. Browar ten warzy od roku 2014, głównym piwowarem jest Łukasz Łazinka. „Melon Man” – Hefe Weizen - Piwo górnej fermentacji w stylu hefeweizen. Uwarzone według tajnej receptury, którą dostarczył do nas superbohater MelonMan. Przecieki z afery taśmowej zdradzają jedynie użycie chmielu Huell Melon. Premiera 24 Lipca. alk. 4,6% obj. 12° plato.
Dodał: Shinodin - 2015-07-29 11:14:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,22 / ilość: 9
Goście 7 / ilość: 1
średnia 7,2/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-11-04 19:27:56
Swietnie nachmielone pszeniczne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar

2015-09-04 21:09:48
Zapraszam do recenzji piwa MelonMan z Browaru Reden http://youtu.be/j434UWEX2t0 Poza tym piwotok.blogspot.com oraz lajkujcie Piwo Tok (bloger) na Facebooku
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-08-03 17:56:43
Barwa: Ciemny pomarańcz, wpadający w kawę z mlekiem, mocno zmętnione nieprzejrzyste.

Piana: Biała, wysoka na ponad trzy centymetry. Składa się z średnich i grubszych pęcherzy, szybko się krzaczy, przez co opada. W dalszej fazie ma strukturę grubo-pęcherzykową, nierówną. Szybko przeistacza się w prześwitującą kołderkę z niewiele grubszym środkiem. Na szkle zostają grube i równe koronki, które w większości szybko spływają. Na dłużej zostają małe i rzadkie wysepki.

Aromat: Wyraźny i przyjemny. Dominują słodkie, mocno dojrzałe banany. Dalej da się wyczuć lekkie akcenty goździkowo-kwiatowe i dobrze zaznaczony, słodki słód pszeniczny. Aromat tego piwa jest dobrze skomponowany i intensywny, zachęca do spróbowania.

Smak: Bez zaskoczenia. Trochę mniej słodyczy niż w aromacie. Znów czuć słodkie banany ze słodem pszenicznym. Kwiatowe akcenty mniej intensywne niż w aromacie. Jest za to trochę cierpkości i cytrusowe, kwaskowe posmaki. Przy końcu pojawia się też nieznacznie odczuwalny karmel. Piwo jest dorbze wyważone w smaku, niezbyt słodkie, lecz orzeźwiające i pełne. Goryczka występuje, jednak jest chwilowa i niewielka.

Nasycenie: Średnio-wysokie, prawidłowe jak dla stylu.

Komentarz: Pszenica w bardzo dobrym wydaniu. Niezbyt słodka, bananowo-kwiatowa i orzeźwiająca. Nie zabrakło też kwaskowości i aksamitnej struktury piwa. Faktycznie piana nie zrobiła na mnie wrażenia, początkowo była wysoka, ale gruba i szybko opadła. Mimo wszystko piwo udane, nie żałuję, że go kupiłem. Bardzo podobają mi się etykiety ze świętochłowickiego Redena, ogólnie jest to taki przyjemny browar.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Obid
starstar

2015-07-27 15:48:09
MelonMan to solidne piwo dobrze odnajdujące się w swoim stylu (hefeweizen) zwłaszcza jeśli chodzi o naprawdę przyjemny aromat w którym czuć zarówno goździki jak i banany, a ich wspólna obecność wcale nie jest norą w polskich piwach w tym stylu. Aromaty chmielu są obecne (nie wiem jakie dokładnie aromaty i smaki powinien dawać użyty tu chmiel, ale czułem trochę ziół i innych owoców niż banan więc myślę że może mieć to coś wspólnego z nim :P), goryczka jest konkretna ale nieduża, gra tu drugie albo nawet trzecie skrzypce. W smaku piwo jest przyjemne, niczym nie powala, ale dzięki dobremu uzupełniającemu smak aromatowi pozostawia na języku miłe wspomnienia ;). Niestety duży minus należy się MelonManowi za badziewną jak na Hefewizena pianę! Przyzwyczaiły mnie inne piwa pszeniczne do bujnej i ładnie zbitej piany, a tu nie dość że była dość rozlazłą, to jeszcze nieduża. Ogólnie raczej jest skłonny polecać Melonmana, bo ogólny odbiór jest bardzo pozytywny, ale Redeńczycy będą musieli popracować jeszcze nad szczegółami ;)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010