ReCraft Black Pils
ReCraft Black Pils
ReCraft Black Pils
% alk. 5.2
Blg 12.5
5904730663939addbarcode

Piwo uwarzone przez ReCraft ze Świętochłowic (dawniej Reden). Rzekomo ciemny pils, choć raczej po prostu dunkel lager.
Składniki: woda, słody jęczmienne, chmiel, drożdże.
Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane (przynajmniej wg etykiety).
Dodał: nietzsche - 2019-01-15 08:30:02

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 4
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia 6,17/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-12-26 15:50:44
Piana bardziej beżowa niż biała, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty czekoladowe i kawowe, karmel, lekka... żywica? Pojawiają się cytrusowe aromaty,podbudowa słodowa. W smaku karmelowe, chmielowe akcenty pilsowe na granicy autosugestii, palony aftertaste, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, na drugim planie kawowe oraz czekoladowe posmaki. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w niebieskiej kolorystyce, minimalizm graficzny, dość ubogo opisana. Warka 06.2020. Smakuje jak schwarzbier z subtelnym chmielowym akcentem i minimalną dawką owoców. Mało treściwe i raczej wodniste, aczkolwiek paloność, kawa, czekolada i karmel są zachowane w niezłych proporcjach. Piwo bez większych fajerwerków, nie warte zapamiętania, choć pijalne i smaczne, takie na 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-12-19 19:57:16
Czarne z rubinowymi refleksami. Piana prterowa.
Pachnie jak dunkel, szwarcbier.
I w smaku też jest podobne do powyższych. Czuję się oszukany nazwą ? piwo samo w sobie nie jest złe, ale po co takie numery? Koło pilsa to nawet nie stało.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-12-12 22:50:17
Wygląd: kolor ciemno brunatny, pod światło wydaje się być klarowne, piana spora, niezbyt ładna początkowo, ale redukuje się do puchowego, beżowego kremu.
Zapach: Piwo ma kosmiczny termin, do czerwca 2020 (odważnie jak na piwo niepasteryzowane i nifiltrowane, a już czuć delikatnie maggi, jest bardzo kawowe i to chodzi mi też o kawę naturalną, więc aż sprawdzałem w składzie, czy jej nie użyto, trochę spalonego karmelu, melanoidyny, odrobina chmielu. W zapachu jest bardzie na Black niż Pils, ale zapach jest ładny, wielowymiarowy, intensywny
Smak: w smaku również czuć, że to Black (dunkel) i jeżeli Pils, taki w czeskim typie (który bywa i mało nachmielony), piwo jest ewidentnie ciemne, czyli smaki palone, kawowe, jakaś czekolada, taka czeska ciastkowość z karmelem ? to już by wskazywało na coś słodkiego, a piwo jest właśnie lekkie, lekko wytrawne, pełnię podbija diacetyl, jest tu jakaś daleka chmielowość, choć ta już nie za bardzo w typie czeskim, a raczej angielskim. Po ociepleniu wychodzi wyraźny orzech. Ok piwo, ale czy pils?
Natomiast marketing ReCraftu to już jest tragedia, zrezygnowali z grafik (jaki by one nie były), etykiety wyglądają jak paczka fajek, poszczególne rodzaje różnią się kolorystyką, zrezygnowali z nazw, tą jest teraz nazwa stylu, zero opisu, lakonicznie podane niepełne składniki jak u koncerniaków, informacji o piwie nie można znaleźć nigdzie. Widocznie to lovebrand, który nie musi się martwić o klientów, choć raczej śmiem wątpić.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010