ReCraft Banany na Rauszu (dawny Reden)
ReCraft Banany na Rauszu (dawny Reden)
ReCraft Banany na Rauszu (dawny Reden)
% alk. 4.6
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Piwo uwarzone przez Śląski Browar Rzemieślniczy Reden ze Świętochłowic. Browar istnieje od lipca 2014 roku, warto zaznaczyć, iż jest to drugi browar noszący tą nazwę, ponieważ w roku 2013 otwarto restauracyjny Browar Reden w Chorzowie. Oba Redeny mają tych samych właścicieli. Filia w Świętochłowicach ma dużo większe moce produkcyjne, głównym piwowarem jest tam Łukasz Łazinka. Banany na Rauszu to niefiltrowane i niespateryzowane piwo w stylu Rauchweizen. Kolejne nasze piwo w stylu Hefe Weizen. Zachęceni sukcesem Polskiej Pszenicy, uwarzyliśmy jej wariację z dużym udziałem jęczmiennego słodu wędzonego oraz wyraźnie zaznaczoną goryczką, pochodzącą z połączenia amerykańskiego i czeskiego chmielu. Skład: woda, drożdże Fermentum Mobile FM-41; słody: pszeniczny, karmelowy, jęczmienny wędzony; chmiele: Columbus, Saaz. Co ciekawe nazwa piwa została wybrana poprzez konkurs na Facebooku. Piwo to pojawiło się w sklepach na początku kwietnia 2015 roku.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-15 14:15:45

oceny Oceny

Użytkownicy 6,86 / ilość: 29
Goście 6,82 / ilość: 17
średnia 6,85/10 / ilość: 46

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-11 05:45:16
Zacznijmy od zapachu, te klasyczne banany i goździki, jak na najlepszych bawarskich pszenicznych, są tu ilości śladowej, na pierwszym planie jest wędzony.
Kolor wybitnie ciemny, nieweizenowy, ale użyli słodu karmelowego i wędzonego jęczmiennego.
Piwo z wyraźną goryczką, ale jest super, jest ona krótka i ziołowa, Pnaprawdę złożony smak: banany, pszenica, wędzonka, chleb, drożdże, no i ta goryczka, która pojawia się gdzieś w połowie doznań smakowych i aromat chmielu przy końcu, aksamitne piwo, bardzo dobrze ułożone.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
wojtekjan
starstarstar

2016-05-16 20:40:46
Wędzny weizen? To nie w moim stylu. Z pewnością nie jest to klasyka gatunku piw pszenicznych, których jestem miłośnikiem, jednak od czasu do czasu warto spróbować. Godne polecenia piwo, choćby dla spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-04-27 23:05:15
Piana słabiutka, biaława, drobnoziarnista, bardzo szybko dziurawiąca się i zanikająca, wysoka na około pół centymetra, nie więcej, brak lacingu. Barwa jaśniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, zmętnione. W zapachu nuty bananowe, goździkowe i drożdżowe, akcenty dymione ledwo co wyczuwalne. W smaku jest podobnie, pszenica i owszem, wędzonka...bardzo słaba, dobra kontra kwaskowa, goryczka subtelna, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Reden, etykieta bardzo...pszeniczna i bananowa, dobrze dopasowana kolorystycznie do stylu. Moja warka była do 19.08.2016 i tak jak wcześniej wspomniałem za mało tu raucha a za dużo weizena, wolałbym żeby te proporcje były bardziej zrównoważone, jest kwaskowo, bananowo i goździkowo, choć wcale też nie jakoś wybitnie...trochę się zawiodłem, bo czytając komentarze liczyłem na coś więcej. Nie wiem czy nie przesadzę z oceną, ale niech stracę i dam 7, aczkolwiek z ogromnym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-04-18 15:01:39
no cóż, bardzo smakowe, akurat byłem na rauszu. Kupione z allcool.pl
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010