ReCraft Banany na Rauszu (dawny Reden)
ReCraft Banany na Rauszu (dawny Reden)
ReCraft Banany na Rauszu (dawny Reden)
% alk. 4.6
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Piwo uwarzone przez Śląski Browar Rzemieślniczy Reden ze Świętochłowic. Browar istnieje od lipca 2014 roku, warto zaznaczyć, iż jest to drugi browar noszący tą nazwę, ponieważ w roku 2013 otwarto restauracyjny Browar Reden w Chorzowie. Oba Redeny mają tych samych właścicieli. Filia w Świętochłowicach ma dużo większe moce produkcyjne, głównym piwowarem jest tam Łukasz Łazinka. Banany na Rauszu to niefiltrowane i niespateryzowane piwo w stylu Rauchweizen. Kolejne nasze piwo w stylu Hefe Weizen. Zachęceni sukcesem Polskiej Pszenicy, uwarzyliśmy jej wariację z dużym udziałem jęczmiennego słodu wędzonego oraz wyraźnie zaznaczoną goryczką, pochodzącą z połączenia amerykańskiego i czeskiego chmielu. Skład: woda, drożdże Fermentum Mobile FM-41; słody: pszeniczny, karmelowy, jęczmienny wędzony; chmiele: Columbus, Saaz. Co ciekawe nazwa piwa została wybrana poprzez konkurs na Facebooku. Piwo to pojawiło się w sklepach na początku kwietnia 2015 roku.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-15 14:15:45

oceny Oceny

Użytkownicy 6,86 / ilość: 29
Goście 6,82 / ilość: 17
średnia6,85 / ilość: 46

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-06-02 20:52:37
Warka nr: 018 21. W składzie nie ma nic o słodzie wędzonym, zaś chmiele to Columbus (USA) i Lubelski (PL). Do tego to piwo jest już pasteryzowane. I tak jak RauchBock był wyraźnie wędzony, tak tu wędzonki ze świecą szukać ... coś tam wychodzi po ogrzaniu, ale spora goryczka przyćmiewa wszystko - razem z bananami i goździkami. Nie wiem co mam myśleć - piwo nie jest złe: jest orzeźwiające i cytrusowe, pije się je swobodnie, bez oporu - ale na pewno nie jest tym, co obiecuje jego opis (i nazwa). Schlenkerla to nie jest.
awatar
rewo
starstarstarstarstar

2021-04-04 23:18:11
Bardzo ciekawe. Wędzonka jest wyraźna, ja lubię, taka makrelowa. Pszenica i banany też w tle. Oryginalna kompozycja. Warto spróbować jak ktoś lubi wędzonkę.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-11 05:45:16
Zacznijmy od zapachu, te klasyczne banany i goździki, jak na najlepszych bawarskich pszenicznych, są tu ilości śladowej, na pierwszym planie jest wędzony.
Kolor wybitnie ciemny, nieweizenowy, ale użyli słodu karmelowego i wędzonego jęczmiennego.
Piwo z wyraźną goryczką, ale jest super, jest ona krótka i ziołowa, Pnaprawdę złożony smak: banany, pszenica, wędzonka, chleb, drożdże, no i ta goryczka, która pojawia się gdzieś w połowie doznań smakowych i aromat chmielu przy końcu, aksamitne piwo, bardzo dobrze ułożone.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
wojtekjan
starstarstar

2016-05-16 20:40:46
Wędzny weizen? To nie w moim stylu. Z pewnością nie jest to klasyka gatunku piw pszenicznych, których jestem miłośnikiem, jednak od czasu do czasu warto spróbować. Godne polecenia piwo, choćby dla spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.