ReCraft 90 Minut na godz. (dawny Reden)
ReCraft 90 Minut na godz. (dawny Reden)
ReCraft 90 Minut na godz. (dawny Reden)
% alk. 5.8
Blg 14.0
IBU 60
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo w stylu India Pale Ale uwarzone przez Śląski Browar Rzemieślniczy Reden. Browar ten powstał w 2014 roku i ma swoją siedzibę w Świętochłowicach (województwo śląskie). Piwo 90 Minut Na Godzinę zostało wprowadzone do sprzedaży w marcu 2016 roku.

American India Pale Ale – 90 minut ciągłego chmielenia aż 7 gatunkami chmieli z Ameryki, Australii i Nowej Zelandii. 90 minut na godzinę – fenomen czasu? Czasu mamy pod dostatkiem, musimy tylko nauczyć się odpowiednio nim posługiwać – wykorzystaj te dodatkowe 30 minut na degustację naszego nowego piwa.

Piwo jasne, górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, Pszeniczny, Wiedeński), chmiele (Tomahawk [USA], Amarillo [USA], Chinook [USA], Cascade [USA], Citra [USA], Summer [AUS], Pacifica [NZ]), drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-16 09:13:30

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 4
Goście 5 / ilość: 1
średnia6,8 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-03-30 03:28:19
Barwa: Ciemniejsze złoto, wpadające w bursztyn, delikatnie zamglona.

Piana: W kolorze łamanej bieli, składająca się z pęcherzyków o różnej wielkości. Obfita i czapowata, po przelaniu piwa do szkła uformowała się około pięciocentymetrowa warstwa. Piana nierówno opada, pęcherze się powiększają i powstają głębokie wyrwy i pagórki. W połowie degustacji zaobserwować możemy zbitą, pół-centymetrową kołderkę, szczelnie pokrywającą taflę piwa. W takim stanie piana utrzymuje się do samego końca przygody z tym piwem. Ścianki zdobią obfite i rozłożyste koronki. W górnej części utworzył się nieregularny nalot przypominający mokry śnieg przyklejony do szyby. Natomiast dolna część została równo przyozdobiona przez gruby i równy pierścień. Koronki ozdabiające szkło utrzymują się przez długi czas.

Aromat: Umiarkowanie-wyraźny, owocowo-karmelowy. Czuć przede wszystkim słodową bazę z wybijającym się na pierwszy plan karmelem. Wydaje mi się, że delikatnie czuć też diacetyl, nuty maślane/toffee wychodzą z tego karmelu. Dopiero na dalszym planie czuć lżejsze aromaty owocowe. Melon i wieloowoc i trochę białych owoców, niestety te nuty nie są zbyt wyraźne. Zapowiada się karmelowa AIPA.

Smak: Słodkawy, ze sporym udziałem karmelu. Niestety podłoże słodowe z karmelem mocno przysłania bogactwo posmaków pochodzących od chmielu. Mimo tego pojawia się bardzo wyrazisty posmak melona, który jest naturalny i dość zaskakujący. Ciężko wyczytać mi jakiekolwiek inne posmaki pochodzące od tak bogatego zestawu chmieli z USA, Australii i Nowej Zelandii. Na szczęście melonowy posmak ratuje honor tego piwa. Goryczka również sprawia wrażenie zbyt delikatnej. Pojawia się późno, wybija się nieśmiało po za słodki smak piwa. Ma charakter żywiczno-grejpfrutowy i nie jest zbyt długa.

Nasycenie: Średnio-niskie, ok.

Komentarz: Piwo zakupione bez wcześniejszego przeczytania recenzji. Kupiłem je ponieważ w sklepie, w którym zazwyczaj było mało ciekawostek była sroga dostawa i pojawiły się nowości, których nawet wcześniej nie było w częstochowskim Składzie Piwa, tam gdzie zaopatruję się we wszystkie polskie krafty. 90 minut to karmelowa IPA, co mnie osobiście niezbyt pasuje. Lubię gdy w piwach z tego stylu chmiel gra główną rolę. Podbudowa słodowa powinna być na dalszym planie, niestety tutaj było odwrotnie. Na plus: ładny aromat melona i posmak tego owocu. Byłem pewien po pierwszym łyku, że do warzenia użyto chmielu Huell Melon, myliłem się. Do tego trwała i bogata piana, która świetnie zdobiła szkło. Na minus: karmelowe podłoże z wychodzącym lekkim diacetylem oraz ubogie nuty/posmaki pochodzące pod chmielu. Szczerze mówiąc 60 minut na godzinę podeszło mi bardziej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-03-22 22:19:41
Cena: 8,20 ,

warka : 08/09/16 ,

Barwa : bursztynowa , za małą mgiełką ;

Piana : obfita, złożona ze średniej wielkość pęcherzy powietrza , wysoka i długo się trzyma , da się wsłuchać w jej powolne pękanie , mniej więcej od połowy zmniejszania swojej objętości wraz z opadaniem zostawia różnej długości i grubości stożki przytwierdzone do podstawy pianowej , mogę to porównać do różnokształtnych plansz w grze komputerowej Worms Armagedon ;


Aromat : od samego początku od otwarcia piękny owocowy zapach , brzoskwiń moreli potem trochę owocowy bliżej nie określony oraz karmelowy ,

ze szkła : na pewno mocno owocowe piwo , są tu zdecydowane nuty moreli , brzoskwini oraz lekka nuta białych owoców( być może się mylę nie potrafi do końca tej owocowść określi najbardziej zbliżona jest do białych owoców moim zdaniem ) , czuć też trochę karmelowe-żywicznej nuty gdzieś w tym wszytkim da się wyłapać typowo chmielowy odrobinę ziołowy zapaszek ;

Smak : pełen w ustach , wyczuwam tu na początku mocne amerykańskie chmiele , tło stanowią australijski Summer i Nowozenadzki Pacyfik lecz jakaś ich obecność została zaznaczona , po za tym solidna goryczka o profilu chmielowo ziołowym w pierwszym stadium potem bardziej pestkowa , w między czasie czuć żywiczność oraz minimalną cytrusową kwaskowość ; Piwo bardzo mi podeszło nie piłem 60-minut i żałuje tak miałbym porównanie, nie zmienia to jednak faktu że to solidne piwo z dobrym na chmieleniem i wyraźną goryczką , te 90 minut dobre na mecz ale nie jedna butelka , przynajmniej po jednej na polowe ;)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.