ReCraft 60 minut na godz. - Continuous Hopping Session IPA (dawny Reden)
ReCraft 60 minut na godz. -  Continuous Hopping Session IPA (dawny Reden)
ReCraft 60 minut na godz. -  Continuous Hopping Session IPA (dawny Reden)
% alk. 4.3
Blg 11.0
IBU 40
brak koduaddbarcode

Sesyjne India Pale Ale ze świętochłowickiego browaru rzemieślniczego Reden. Browar ten istniej od 2014 roku, za receptury i warzenie piwa odpowiada główny piwowar Łukasz Łazinka. W Chorzowie istnieje mniejszy browar restauracyjny o tej samej nazwie, który został otwarty wcześniej. Wielkich powiązań pomiędzy tymi browarami jednak nie ma, co można było przeczytać w oświadczeniu, które opublikowały osoby z zarządu Redena Świętochłowice, po ujawnieniu dużych problemów finansowych, browaru restauracyjnego z Chorzowa. Jest to pod pewnym względem piwo wyjątkowe, sposób chmielenia, który został wykorzystany w tym piwie zdecydowanie odbiega od tradycyjnych metod. 60 minut na godzinę to ciągłe dawkowanie chmielu w przeciągu jednej godziny, co nadało piwo bardzo przyjemną goryczkę i aromat, który balansuje się z lekko słodową podbudową dając owocowy finisz. Uwaga! Pijalność chowa się pod kapslem. Skład: woda, drożdże, słody: pilzneński, Pale Ale, pszeniczny, wiedeński; chmiele: Citra(USA), Amarillo(USA), Pacifica(NZ), Summer(Aus). Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Polecana temperatura serwowania piwa podana na etykiecie to przedział 8-12°C.
Dodał: stacher93 - 2015-11-29 16:25:24

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 5
Goście 7,2 / ilość: 5
średnia7 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-03-07 10:30:16
warka 15.03.2019 nr partii 55 totalnie przegazowane!
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-03-05 18:32:41
Obfita po nalaniu piana w kolorze écru. Dziurawiąca się - średnio-opadająca. Lacing bardzo delikatny w postaci maleńkich kleksów. Barwa żółta, słomkowa - zmętniona. W aromacie dosłownie subtelny powiew amerykańskich odmian chmielu oraz przyjemnych słodów. Nie bucha konkretnie raczej aromat przytłumiony. Po zamieszaniu ujawnia się delikatna chlebowość. W smaku lekkie, gładko ułożone. Bardzo pijalne z wyjątkową smaczną i odpowiednio lekką goryczką nie zalegającą na finiszu. Lekkie powiewy owocowe. Wyjątkowy proces chmielenia w tym wypadku można odczuć w smaku! Wszystko idealnie dobrane. Świetna robota ReCraft!
Wysycenie: wysokie
Warka do: 15.03.2019/nr. partii produkcji:55
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-11-29 16:26:23
Barwa: Złota, lekko zmętniona.

Piana: Biała, składająca się z różnej wielkości pęcherzyków. Wysoka na ponad dwa centymetry tuż po przelaniu piwa do szklanki. Obniża się szybko do półtora-centymetrowej warstwy. Przy ściankach zostaje wyższy pierścień. Piana do końca utrzymuje się w postaci pełnej, zwartej kołderki. Na szkle zostają wątłe, potargane ślady, które są cienkie, ale za to dość trwałe.

Aromat: Dość delikatny, owocowy z lekkim powiewem słodów oraz nieznacznym diacetylem. Główną rolę odgrywają jednak słodkie owoce tropikalne, czuć tzw. multiwitaminę. Aromat jest poprawny, niczego nie urywa, diacetyl nie razi tak bardzo.

Smak: Zdecydowanie wyraźniejszy niż aromat. Delikatna porcja słodów a następnie bogaty i intensywny posmak owoców tropikalnych. Owocowa pełnia jest bardzo gładka, tworzy jedność i ciężko stwierdzić, który z owoców dominuje. Słodycz, której w piwie nie brakuje, zostaje przełamana przez całkiem wyraźną i dobrze zaznaczoną goryczką o charakterze cytrusowo-żywiczno-ziołowym. Co ciekawe chwilami czuję jakbym pił lagera na amerykańskich chmielach. na plus, iż to piwo nie ma typowej ciężkości, która obecna jest w większości piw IPA/AIPA. Górna fermentacja z subtelną treścią, bardzo pijalna.

Nasycenie: Średnio-niskie, może być.

Komentarz: Przyjemna i bardzo pijalna AIPA, która w momencie znika ze szkła. Ma bardzo lekki profil, na serio momentami czułem się jakbym pił dobrze nachmielone piwo dolnej fermentacji. Bardzo lubię ten browar, kupuje większość nowości z Redena bo wiem, że prezentują równy i wysoki poziom. Ta Session IPA niczego nie urwała, jednak jest to kolejne dobre piwo z tego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.