Raduga Potiomkin
Raduga Potiomkin
Raduga Potiomkin
% alk. 10.5
Blg 24.0
IBU 100
5907431705205addbarcode
ulubione: 4
cena: 12 zł

Piwo uwarzone przez Browar Raduga. Imperial Stout nach­mielony amerykańskimi odmi­anami chmielu, a następ­nie leżakowany osiem miesięcy, w cza­sie których nabierał charakteru.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, jęczmień palony, chmiele: Cascade, Simcoe, Centennial, Mosaic, Zeus, Magnum; drożdze: US-05.
(opis za stroną producenta)
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: Barcelonismo - 2016-05-02 16:54:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,78 / ilość: 32
Goście 5,67 / ilość: 3
średnia7,6 / ilość: 35

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2017-11-17 16:12:19
Termin ważności 15.04.2017. Brakuje tu trochę pełni ale ogólnie jest ok. Aromat słaby , czuć trochę amerykańskie chmiele oraz akcenty likierowe. W smaku mamy czekoladę , troche likieru oraz rum. Goryczka żywiczna i z cała pewnością niższa niż deklarowane 100 ibu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-06-22 20:59:01
Zapach: Dosyć ubogi, głównie kawa, sporo cebuli i taka resztka cytrusów i żywiczności, maggi, ale nie jest zbyt intensywny
Wygląd: Czarne, piana iluzoryczna, momentalnie redukująca się, zostaje tylko niewielka koronka.
Smak: Odrobinę wyklejające, bardzo gładkie, mocno palone, jakieś nuty melanoidynowe, ale głównie to kawa, takie gęste mocne espresso, trochę gorzkiej czekolady, trochę maggi, odrobina lukrecji, zbożowe, rażony słonecznik, trochę ciemnych owoców, pikantne, pieprzne, ostre. Goryczka wyraźna, ale piwo raczej słodkie. Pozostał taki mgnień cienia cytrusów i żywic z chmieli. Bardzo dobrze ułożone. Wysyceniu ciut za Wysockie dla RISa.
Bardzo dobre, a oceny miało kiepskie
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-10-03 21:25:21
Aromat na miejscu jak na mocnego stouta ale czy jak na porządnego RISa? No niby nie jest źle ale hmmm... Jest trochę paloności, nieco więcej nut czekoladowych, ale przez całą podbudowę słodową, która powinna grać tutaj pierwsze skrzypce wybija się nuta amerykańskiego chmielu. Mimo to aromat przyjemny, półpełny i nieco słodki, z likierową, czekoladową nutą. Alkohol ukryty.
W szkle coś mi zapachniało gotowanymi warzywami, nutą DMSu. No i faktycznie, coś jest tutaj niezbyt przyjemnego w aromacie.

Piwo czarne, z niezbyt obfitą pianą. Dzięki agresywniejszemu nalewaniu udało się uzyskać 2-3 centymetrową warstewkę która jednak mimo wszystko opada dość szybko, choć pozostawia po sobie ładny ślad na szkle. Jej kolor to ciemny beż.

No ale w smaku piwo obroniło się i jest lepiej niż przypuszczałem, jest git. Bardzo pełne, gładkie, gęste i oleiste. Słodkie, oblepiające jamę ustną. Mocno czekoladowe, i mocno palone. Paloność szybko objawia się kwaskowatymi, kawowymi posmakami. Goryczka pomimo deklarowanych 100 IBU na etykiecie nie jest jakaś przytłaczająca, ale jest wyraźna już w początkowej fazie każdego łyku. Przyjemny chmielowy posmak pozostawia goryczkowo-czekoladowy aftertaste. Piwo ma nieco drapiący w przełyk posmak alkoholu, który po chwili przeradza się w intensywne ogrzewanie w przełyku. Wysycenie niskie, prawidłowo.

Niezłe piwo. Szału nie ma, ale lipy też nie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-10-02 19:59:55
kolor bardzo ładny ? niemal węgiel. Do tego udało mi się nalać z wysoką pianą - beżowa, gęsta i stosunkowo trwała, a do tego zostawia solidny ślad na szkle. Aromat zawodzi ? niby jest to co powinno (czekolada, palone słody) ale niezbyt przekonywujące, słaby powiew od chmieli, trochę dają powiew świeżości, trochę likierowości i ciemnego rumu. Smak tez jakiś taki ? RIS to jest, ale nie wywołuje zachwytu. Mocno palone słody, czekolada, ale nie do końca gorzka, trochę suszonej śliwki i rum. Ledwie to się różni od portera (głownie czekoladą). alkohol za to dobrze zamaskowany. Ale gdzie te chmiele, gdzie ta goryczka, no trochę po kilku łykach czuć żywicy i igieł sosnowych, ale ledwie ledwie. Piłem bez żadnych ciekawych doznań, lekki zawód.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.