Raduga Big Sleep
Raduga Big Sleep
Raduga Big Sleep
% alk. 10.5
Blg 24.0
IBU 100
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

American Barley Wine uwarzony przez kontraktowy browar Raduga, w browarze Zodiak, z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia, leżącej niedaleko Kłodawy, w województwie wielkopolskim. Browar Raduga to kontraktowy browar, warzący od 2014 roku. Jest to dziecko dwóch doświadczonych piwowarów domowych - Andrzeja Kiryziuka oraz Rafała Gawrysa. Pierwsze trzy piwa uwarzone przez ten browar powstały w Witnicy, jednak dość szybko zdecydowano się na przeniesienie warzenia do browaru Zodiak. Tradycyjnie nazwa piwa nawiązuje do tytułu filmu, The Big Sleep to amerykański film detektywistyczny/kryminalny z 1946 roku. Browar Raduga pow­stał jako inic­jatywa entuz­jastów picia dobrego piwa. Zmęczeni piwami pochodzą­cymi z prze­mysłowych pro­dukcji, zaczęliśmy od warzenia w domu, piwnicy, łazience, wan­nie oraz Saa­bie 9–3! Zachęceni pozy­ty­wnym przyję­ciem naszych pro­dukcji przez podob­nych nam miłośników piwa oraz sukce­sami w konkur­sach piwowarów domowych, postanow­iliśmy udostęp­nić nasze piwo sze­rok­iemu gronu odbior­ców. Rozpoczęliśmy więc warze­nie kontraktowe. Big Sleep to potężne, impe­ri­alne piwo, w którym złożona rodzynkowa słodycz została przeła­mana konkretną goryczką na poziomie 100 IBU.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiele: Cascade, Simcoe, Centennial, Mosaic, Zeus, Magnum; drożdże: US-05.
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.
Dostępne w bezzwrotnych, brązowych butelkach o pojemności 0,33l, zamkniętych czarnym, gołym kapslem.

Premiera piwa Big Sleep przypadła na dzień 18 marca 2016 roku. Wraz z tym piwem zadebiutował również Potiomkin - Russian Imperial Stout.
Dodał: Barcelonismo - 2016-05-02 17:00:09

oceny Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 31
Goście 7,56 / ilość: 9
średnia7,35 / ilość: 40

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
luke123
starstarstarstarstar

2020-01-30 19:58:44
UWAGA: ocena po długim leżaku!

\"Najlepiej spożyć przed/nr serii: 15.04.2017/A1\".

Wygląd: Barwa miedziana. Niska piana, po chwili jedynie pierścień, po kolejnej chwili całkowity brak, lacing minimalny. Zmętnienie.

Aromat: No jest super! Z butelki czuć mocną słodowość z karmelem. Są śliwki i rodzynki. W tle delikatnie amerykańskie chmiele, ale są! Piliśmy już ABW bez amerykańskiej chmielowości, tu jest nawet po latach. Trochę klimaty winne. Po przelaniu do szkła: Ale owocowe! Suszone owoce, ale jak bardzo! Nieco przejrzałych owoców. Nieco cytrusów. Nie ma w aromacie alkoholu, w ogóle.

Smak: Wow! Bomba owocowo-słodowa w barleywinowym stylu!!! Suszone owoce (śliwki, morele) muśnięte dojrzałymi białymi (winogronami) i cytrusowymi owocami. W którymś łyku coraz mocniej cytrusy. Oczywiście bardzo słodowo. To jest niesamowite, że te amerykańskie chmiele są cały czas tak wyraźne. Alkohol ukryty w smaku, lekko grzeje w przełyku. Pięknie ułożone. Wysycenie nisko średnie. Pełnia wysoka. I jest goryczka, przebija się przez słodowość i to wyraźnie od pierwszego łyku. No przepyszne, przepyszne. Pijalne, a jak na BW to nawet bardzo pijalne.

PRZESZTOS! WIELKIMI LITERAMI! Jedno z lepszych piw jakie piłem w ogóle!
Chapeu bas, Raduga! Wiwat leżakowanie!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-05 23:50:33
Wygląd: kolor miedziany, mętne, ładna drobna piana ecru, zostaje bardzo ładna korona.
Zapach: Rodzynkowy, migdałowy, miodowy, dosyć wyraźne, wciąż, cytrusy, słodkie i owoce tropikalne, delikatna cebula, jakieś mgnienie żywiczności.
Smak: Pełne, dosyć puszyste i mączne wręcz. Delikatnie jeszcze czuć alkohol, ale ma go 10,5%, tydzień po terminie, a wciąż wyraźnie czuć chmiele amerykańskie, jest cytrusowe, winogronowe, tropikalne, jest trochę żywic, cebuli i rozpuszczalnika, goryczka też wyraźna i trochę alkoholowa, tych 100 IBU nie czuć, ale piwo ma fest ciało, pełne, słodowe, ciasteczkowe, lekko miodowe, rodzynkowe, inne suszone owoce, są też i jakieś swojskie świeże owoce, jakieś mgnienie karmelu, winne akcenty. Nie cierpię tego stylu, ale to mi leży, jak na styl rzecz jasna, to nie jest jakieś wyrywające z butów piwo. Wysycenie niskie i dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
curyl
starstarstarstarstar

2017-07-02 23:29:01
Powiem tak... Pierwszy raz piszę tutaj jakąś recenzję, zazwyczaj oceniam piwa. Teraz jednak nie mogę się powstrzymać. WZIĄŁEM DOPIERO JEDEN ŁYK i oceniam to piwo 9/10... a to dlatego, że leżakowałem je od 27.07.2016 do dziś tj. 02.07.2017. W aromacie cudowny miód i brzoskwinia. Wysycenie bardzo niskie, piwo gorzkie, wydaje się syropowate po roku leżakowania. Smakuje niebiańsko. Ma potencjał, polecam Wam wrzucić na leżak.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-03-26 00:29:13
Największą zaletą tego piwa jest nieziemski zapach, zwalające z nóg brzoskwinie, morele, przejrzale winogrona i szczególnie mango. W smaku również jest dobrze, goryczka mocna ale przyjemna. Piwo ma pełnie, troszkę alkohol jest nie ułożony ale to szczegół. Naprawdę zacne piwo. Sporo się dzieję, choć wole Angielskie Barley Wine :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.