Raduga Apartment
Raduga Apartment
Raduga Apartment
% alk. 6.0
Blg 15.5
IBU 75
5907431705076addbarcode
ulubione: 14
cena: 7,50 zł

Kolejne piwo z kontraktowego browaru Raduga to Six Flakes American IPA o bogatym smaku pochodzącym z zastosowania sześciu rodzajów płatków zbożowych (pszeniczne, owsiane, żytnie, ryżowe, gryczane, jaglane). Intensywny zapach owoców cytrusowych dopełniony nutami leśnymi i żywicznymi. Piwo to zostało uwarzone w browarze Zodiak z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia niedaleko Kłodawy. W ostatnim czasie wszystkie piwa z Radugi powstają w tym właśnie browarze. Raduga to inicjatywa kontraktowa istniejąca od 2014 roku, założona przez dwóch doświadczonych piwowarów domowych - Rafała Gawrysa i Andrzeja Kiryziuka. Tradycyjnie nazwę piwa stanowi tytuł znanego filmu. The Apartment to amerykański film fabularny z 1960 roku w reżyserii Billy Wildera. Film ten zdobył Oscary w trzech kategoriach: za najlepszy film, reżyserię i scenariusz. Six Flakes American IPA, piwo niefiltrowane i pasteryzowane.

Składniki: woda; słód jęczmienny; płatki: pszeniczne, owsiane, żytnie, ryżowe, gryczane, jaglane; chmiele: Mosaic, Simcoe, Magnum, Zeus; drożdże Gozdawa U.S. West Coast.

Piwo to miało swoją oficjalną premierę 18 lipca 2015 roku.
Dodał: bartekn - 2015-08-26 18:39:32

oceny Oceny

Użytkownicy 7,73 / ilość: 88
Goście 7,82 / ilość: 22
średnia7,75 / ilość: 110

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-06-22 16:31:24
Drobno-pęcherzykowa, średniej wysokości piana w kolorze écru. Utrzymująca się dłużej. Lacing ładnie zaznaczony na szkle. Barwa ciemnawo-miodowa - zmętniona (z licznymi drobinami drożdży w tle). W aromacie to już \"klasyka\" amerykańskich chmieli. Aczkolwiek muszę dodać, iż nieco za \"mgłą\", przyćmiona. W smaku głębokie, wyraźne nieco \"oleiste\" w swej strukturze. Czuć pożądany zasyp składników. Goryczka średnio-wysoka, ciut może zalegająca na finiszu. 7 to max jaki mogę dać za tą warkę.
Wysycenie: nisko/średnie
Warka do: 08.11.2019/B1
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2018-10-19 14:32:14
Piwko jest mętne. Ma barwę wpadającą w pomarańczową. Piana niezbyt obfita, choć korzuszek utrzymuje się dość długo. W zapachu soczyste, owocowe, czuć sporo winogron. W smaku wyraźna, lekko pikantna, dość długa goryczka o profilu żywicznym z lekkimi nutami owoców tropikalnych. Piwo treściwe o niskim wysyceniu, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Warka 10/04/2019 W1. Kupione za 8,49 zł w sklepie z alkoholami.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-08-04 18:21:56
Aromat zbożowy, cytrusy, kwiaty, w smaku egzotyka, żywica; fajna, konkretna goryczka o nieco grejpfrutowym charakterze. Orzeźwiająca dobra AIPA na ten dzisiejszy upalny dzień.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-07-16 14:15:22
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, stosunkowo mocno zmętnione, nie do końca przejrzyste i klarowne, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu eleganckie nuty zbożowe, w tle owocowe akcenty oraz żywiczne klimaty, sporo słodowych woni, po ogrzaniu ujawnia się nieznaczna alkoholowość. W smaku słodowe, goryczka lekko zalegająca o profilu zbożowym, naprawdę zbożowość stoi na wysokim poziomie, na drugim planie tak jak w zapachu cytrusy oraz żywica, słabsza kontra kwaskowa, dzięki dodatkowi płatków tekstura jest gładka, sporo ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Raduga, etykieta z grafiką filmową, klasyka jeśli chodzi o ten browar, w miarę dobrze opisana. Warka 10.04.2019. Ciekawa zbożowa AIPA, pełna i treściwa w smaku. Dominujące zazwyczaj w tym stylu cytrusy są zasłonięte przez zbożowe i słodowe klimaty, a przy tym piwo wcale nie traci walorów smakowych, a wręcz zyskuje. Godna polecenia propozycja od Radugi, w nowym wydaniu woltaż podwyższony do 6,5%, ekstrakt do 16%, a ode mnie mocna 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.