Raciborskie Dyniowe
Raciborskie Dyniowe
Raciborskie Dyniowe
% alk. 6.5
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo jasne, mocne, pasteryzowane. Uwarzone przez Browar Zamkowy Racibórz, którego powstanie datowane jest na rok 1567. Na kontretykiecie zawarta jest informacja, że piwo fermentuje w otwartych kadziach i leżakuje w tankach przez okres około miesiąca. Piwo pojawiło się na rynku na początku grudnia 2014 roku, wraz z Raciborskim Porterem. Skład: woda, słody jęczmienne, pestki dyni, chmiel goryczkowi i aromatyczny. Barwa ciemno-złota, bursztynowa, w pełni klarowne. Piana biała, podczas nalewania niezbyt obfita, szybko opadająca, po pewnym czasie nie ma po niej najmniejszego śladu. Składa się z ziaren różnej wielkości. Nie oblepia w ogóle ścianek. Aromat typowy dla mocnych piw w stylu lager: słodowy, z dużą dozą karmelowej słodyczy, gdzieś w tle lekki chmiel i to wszystko. W smaku dynia niewyczuwalna, dominuje słodowość, akcenty karmelowe, nadające piwu słodyczy typowej dla mocnych piw, bardzo niska goryczka chmielowa, lekkie akcenty owocowe i metaliczne. Na plus fakt, że alkohol jest zupełnie nie wyczuwalny. Nasycenie dwutlenkiem węgla na dosyć wysokim poziomie intensywności.
Dodał: doktor_piwo - 2015-05-25 08:36:24

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 16
Goście 7,43 / ilość: 7
średnia 6,09/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-12-29 19:58:23
Nieco uprzedzony do raciborskiego browaru ( na samą myśl o ichniejszym Pilsie całego mnie otrzepuje) przystapiłem do kolejnej konsumpcji piwa rodem z Raciborza. Otwarcie wlało nieco nadziei w moje serce, aromat jest w miarę przystępny i akceptowalny, mimo iż raczej dyni znanej nam z powideł chociażby się nie doszukamy. Własciwie jedyny ślad jej obecności to te kilka dyniowych pestek na etykiecie. Aromat silnie słodowy, niestety nie wolny od krwisto-rdzawych akcentów. Piana pozostawia spory niesmak, zanika w bardzo szybkim tempie tworząc ciecz przypominająca do złudzenia whisky. W smaku niestety nie lepiej, dość wyraźna alkoholowośc, skaza w postaci sporej ilości żelaza pozostawiająca nieprzyjemną naleciałość na podniebieniu, brak jakiejkolwiek goryczki i w ogólnie słabe balansowanie sprawiają, że nie będzie cudu nad Wisłą ( w moim przypadku nad Nacyną), nie sprawdzi się także przysłowie do trzech razy sztuka, gdyż kolejne piwo z Raciborza zawodzi mnie na całej linii. Serdecznie nie polecam.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 2, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2015-05-25 16:30:28
Etykieta wprowadza totalnie w błąd, bowiem nie jest to piwo dyniowe, a najzwyklejszy w świecie Strong Lager. Smakuje zwyczajnie: bardzo słodki, mocno słodowy, prawie zupełnie pozbawiony goryczy lagerek - wypisz wymaluj -> Warka Strong. Dziękuje, więcej nie kupuję... W dodatku płacenie prawie 5 zł za coś, co nawet piwem dyniowym nie jest, a okazuje się zwykłym, mocnym lagerem, podobnym do masówek, mija się z celem.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
szucik
starstarstarstarstar

2015-04-24 21:14:38
słabizna...
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 1, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-04-02 23:21:29
Piana doprawdy mizerna, ograniczająca się do cienkiego wianuszka przylegającego do ścianek kufla, drobnoziarnista, szybko opadająca, barwa śmieszna, fantazyjna, dyniowa, klarowne. W zapachu mocno wyczuwalne dyniowe akcenty, troszkę też słodowe i chmielowe. Smak naprawdę bardzo dyniowy, nie jest to piwo smakowe tylko z nazwy, wysycenie na średnio-niskim poziomie, goryczka subtelna. Słodkie, lekkie, przyjemne, najbardziej dyniowe piwo jakie piłem, dobry wyrób browaru zamkowego, niby piwo jest jasne mocne, ale mocy tej wcale nie czuć, co jest kolejnym plusem. Etykieta z pestkami dyni i kapsel od zamkowego to następny plus. Rzadko daję tak wysokie oceny, ale Raciborskie Dyniowe swoim bardzo dobrym wyważeniem oraz świetnym dyniowym smakiem jak najbardziej zasługuje na 8.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010