Qrdupel Belgian Ale
Qrdupel Belgian Ale
Qrdupel Belgian Ale
% alk. 8.0
Blg 19.0
IBU 22
brak koduaddbarcode

Produkt browaru kontraktowego Chmielarium, który swoje piwa warzy w browarze Zodiak z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia, obok Kłodawy. Działalność browaru Chmielarium rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku. Qurdupel to czwarte piwo tego browaru, wcześniej uwarzono Pompę Chmielu, Angielski Hydrant, i Orzechowe Szaleństwo. Qrdupel to piwo pasteryzowane i niefiltrowane w stylu Belgian Strong Ale - Qadrupel. Piwo to zadebiutowało pod koniec stycznia 2015 roku.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Pszeniczny, Carahell; dodatki: płatki owsiane, cukier kandyzowany, kolendra, skórki słodkiej pomarańczy; chmiele: Marynka, Lubelski; drożdże: Safbrew Abbaye.
Polecana temperatura serwowania to 10°C.
Dostępne w butelkach o pojemności 500 ml, zamykanych gołym kapslem.
Dodał: stacher93 - 2015-02-17 10:30:58

oceny Oceny

Użytkownicy 5,92 / ilość: 13
Goście 6,2 / ilość: 5
średnia 6/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-03-05 19:56:31
Kurcze, 8 Voltażu ale ani nie rozgrzewa przesadnie (troche piecze w podniebienie jedynie) ani nie trąci przesadnie alko. Udało sie to piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-02-15 19:24:55
Barwa jasno-złota, zmętniona wyraźnie.Piana biała, wysoka na ponad centymetr po nalaniu.Po chwili opada i zostaje obwódka z licznymi wyspami.Zostawia na szkle trwałe, nierówne i średnio grube ślady.Aromat wyraźny, szampański i dziki, z mocno wyczuwalnymi belgijskimi drożdżami.Czuć wyraźną kwasność i kontrującą ją słodowość.Gdzieś w tle pojawiają się sfermentowane owoce.W smaku umiarkowana słodowość, następnie owoce i akcenty drożdżowe.Alkoholu subtelnie wyczuwalny, po przełknięciu mocno rozgrzewa, posiada delikatną goryczkę, która odgrywa epizodyczną rolę.Nasycenie średnio-niskie.Aromat zapowiadał znakomity smak, niestety tak nie było.Piło się je dość lekko, nieco płaskie i mało agresywne w smaku.Liczyłem na wspaniałą szampańską kwaśnośc ze wszystkimi atrakcjami jakie można dostać od Quadrapla.Niestety kolejne piwo z Chmielarium trochę mnie zawiodło.Pompa Chmielu była świetna, Angielski Hydrant słaby, również Qrdupel w żaden sposób mnie nie zachwycił.Jest wiele bardzie barwnych, ciekawszych Belgów na polskim rynku.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010