Pustynny Czerwone Niebo
Pustynny Czerwone Niebo
Pustynny Czerwone Niebo
% alk. 5.2
Blg 12.0
IBU 40
brak koduaddbarcode

Piwo w stylu American Red Ale uwarzone przez Browar Pustynny z miejscowości Chechło (powiat olkuski, województwo małopolskie). Jest to drugie piwo z tego browaru. Jego premiera odbyła się 20 maja 2016 roku.

Czerwone niebo – to nasza wersja czerwonego Ale z dodatkiem skórki pomarańczy i amerykańskich chmieli. W aromacie mocno i wyraźnie wyczuwalna pomarańcza a w drugiej kolejności amerykańskie chmiele wnoszące aromat cytrusowe i korzenne. W smaku dominuje słód melanoidowy oraz carared i cararoma wnoszące wyraźną lecz nie dominującą nutą słodów palonych. Często jest to smak porównywalny z przypaloną skórką od chleba.
Ogólne wrażenie z piwa jest bardzo przyjemne. Pomimo, że Czerwone Niebo jest piwem nieco cięższym od Początku ciągle pozostaje bardzo pijalne.
Recepturę Czerwonego Nieba oparliśmy na uwarzonym baaardzo dawno temu jeszcze w domowych warunkach Irish Red Ale ale wzbogaciliśmy ją o amerykańskie chmiele i skórkę pomarańczy. Dzięki temu piwo nabrało nowofalowego i bardziej złożonego charakteru.

Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pilzneński, Pale Ale, Monachijski, Carared®, Caraaroma®, Melanoidowy), chmiele (Simcoe, Citra, First Gold, Magnat), drożdże Safale – 05, dodatki (skórka słodkiej pomarańczy)
Zalecana temperatura serwowania: 9-14°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-06-18 11:27:20

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 2
Goście 10 / ilość: 1
średnia 8,33/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010