Przystanek Tleń Old Ale Barrel Aged
Przystanek Tleń Old Ale Barrel Aged
Przystanek Tleń Old Ale Barrel Aged
% alk. 6.5
Blg 16.5
brak koduaddbarcode

Browar: Przystanek Tleń & Hoppy Bear, Audun Coffee, Butelka, Flov, Chmielokracja
Skład: woda, słód jęczmienny, słód żytni, płatki owsiane, cukier muscovado, chmiel, drożdże górnej fermentacji, kawa macerowana w Tennessee whiskey. Leżakowane w beczce po winie Pommard.
Warto wspomnieć także o tym, co znajduje się na etykiecie naszej produkcji. Bernardyn trafił na nią nieprzypadkowo – jako symbol psiego pomocnika ma pokazywać, że także w naszej branży wspieramy potrzebujących. Wyjaśnia to także umieszczenie na beczce psiny logo Fundacji FASola, do której trafi część środków ze sprzedaży.
Dodał: Marianek - 2018-12-31 15:19:20

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-12-30 19:17:19
Oko: ciemna miedź na granicy hebanu, lekko zmętnione. Piana przybrudzona biel, bardzo niska, nietrwała, zostawia ślad na szkle, do końca degustacji istnieje jako nikły krążek przy szkle.
Nos: złożonym, warto dać mu czas na otworzenie się. Lekka dominacja beczki, nuty winne, taniczne (przypomina flandersa), do tego podstawa słodowa typowa dla old ale (melanoidyny, karmel, melasa) do tego deska beczki oraz kawa z nutą marcepanu i orzecha.
Smak: niezbyt dużo ziała, złożony. Sporo słodowości typowej dla old ale, ale mocno skontrowana przez beczkową i winną wytrawność oraz taniczność aż po cierpkość, do tego delikatna kwaskowość. Na finiszu jeszcze marcepan próbuje powalczyć o kubki smakowe, ale znów kontrowana jest przez cierpkość i wytrawność. Kawę wyczuć można po dłuższej degustacji, jako posmak na finiszu, kawa lekko rozwodniona z orzechowym posmakiem.
Piwo wybitnie degustacyjne, trudne i wymagające, bo część aromatów jest bardzo subtelna, raz zanikają, raz poławiają się wyraźniej.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010