Profesja & Spółdzielczy Nurek
Profesja & Spółdzielczy Nurek
Profesja & Spółdzielczy Nurek
% alk. 8.9
Blg 20.0
5904730658645addbarcode
ulubione: 2

Piwo niefiltrowane w stylu podwójnego koźlaka.
Dodał: szab12 - 2019-01-05 09:34:01

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 14
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia 8,5/10 / ilość: 16

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-01-14 00:22:03
Aromat słaby. Nuty melanoidynowe. Piana dość niska, drobnopęcherzykowa. Piwo ciemnobursztynowe, klarowne z rubinowymi refleksami. Dopiero w szkle otworzył się aromat. Takie słodkie, ciężkie słodowe klimaty. Czuć tutaj tą słodycz. Są też suszone owoce. Mamy niskie wysycenie. Za to konkretne ciało. Piwo jest gęste. Takie prawie zawiesiste. No jest słodko. Praktycznie jest wyklejająco. Od słodu mamy wyraźne nuty melanoidynowe. Do tego dołączymy suszone owoce. Sprawdzone połączenie. Piwo z lekkim uśmiechem na twarzy, przypomina mi trochę Barley Wine. Piwo mam bardzo dobrze wyleżakowane, 5 miesięcy po dacie przydatności. No piwo typowo na zimę. Alkohol fajnie ułożony i piwo tylko troszkę rozgrzewa. No takiego Koźlaka, to można śmiało polecić :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2019-05-11 17:25:46
Piana szybko opadająca. Zapach pieczywo. W smaku o dziwo cierpkość, goryczka, palony słód. Potem chleb razowy żytni. Alkohol ukryty, smaczne choć mało koźlakowe jak na podwójny. Cena 9 zł w Promilu we Wrocławiu. Pierwszy podwójny koźlak, styl mało popularny w Polsce, nie wiedząc czemu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-05-01 14:04:04
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, nie trwały lacing. Barwa ciemniejsza brunatna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu świetne nuty suszonych owoców, karmelowe i melanoidynowe klimaty, pieczona skórka chlebowa, podbudowa słodowa. W smaku bardzo treściwe suszone owoce i karmel zdecydowanie dominują na podniebieniu, fajna kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, piwo przyjemnie rozgrzewa przełyk, alkohol udanie zamaskowany, lekko palony finisz i jakby owoce połączone z kwiatowością, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Profesja, etykieta jak zawsze od nich ciekawie wykonana graficznie i wyczerpująco opisana. Warka 31.07.2019. Kooperacja browaru Spółdzielczego i Profesji wyszła doprawdy zacnie,świetny dubeltowy koźlak. Smakiem i treściwością podchodzi mi pod dobrej jakości Barley Winea, przede wszystkim przez te suszone owoce i karmel. Treściwy i aromatyczny wyrób, zdecydowanie najlepsze piwo w tym stylu jakie miałem okazję degustować, 8 z plusem nie powinno być więc przesadzoną oceną.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-03-24 21:49:57
Aromat bardzo intensywny, złożony, wzorcowy jak dla stylu. Nuty ciemnego pieczywa, melanoidynowe, prażonego, przypalonego brązowego cukru, melasy, a także nieco landrynkowo owocowe wraz z rodzynkami i figami. Jest słodki, wyrazisty, stylowy.

Piwo o głębokiej, brązowej barwie i idealnej klarowności i przejrzystości. Piana w kolorze beżowym, opadająca szybko do bardzo cieniutkiej warstewki niestety.

Pełne, słodkie ale bez przesady. Wyraźnie chlebowe, karmelowe, melasowe. Wyczuwalny alkohol, rozgrzewający w przełyku, ale w bardzo przyjemny, nalewkowy sposób. Wyczuwalne też owocowe nuty - wiśnie, rodzynki. Całość właśnie sprawia wrażenie gęstej wiśniowej nalewki, wzbogaconej o chlebowo karmelowe posmaki.

Świetne piwo obok którego moim zdaniem nie można przejść obojętnie. O ile piwna rewolucja raczy nas soczkowatymi IPAmi, mlecznymi czekoladowymi stoutami czy RISami leżakowanymi w beczkach, tak obok takiego klasycznego podwójnego koźlaka moim zdaniem nei można przejść obojętnie. Klasykę trzeba znać, a w tak świetnym wykonaniu to piwo jest wręcz rewelacyjne.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010