Profesja & Spółdzielczy Nurek
Profesja & Spółdzielczy Nurek
Profesja & Spółdzielczy Nurek
% alk. 8.9
Blg 20.0
5904730658645addbarcode
ulubione: 2

Piwo niefiltrowane w stylu podwójnego koźlaka.
Dodał: szab12 - 2019-01-05 09:34:01

oceny Oceny

Użytkownicy 9,11 / ilość: 9
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia 9/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar

2019-05-11 17:25:46
Piana szybko opadająca. Zapach pieczywo. W smaku o dziwo cierpkość, goryczka, palony słód. Potem chleb razowy żytni. Alkohol ukryty, smaczne choć mało koźlakowe jak na podwójny. Cena 9 zł w Promilu we Wrocławiu. Pierwszy podwójny koźlak, styl mało popularny w Polsce, nie wiedząc czemu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-05-01 14:04:04
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, nie trwały lacing. Barwa ciemniejsza brunatna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu świetne nuty suszonych owoców, karmelowe i melanoidynowe klimaty, pieczona skórka chlebowa, podbudowa słodowa. W smaku bardzo treściwe suszone owoce i karmel zdecydowanie dominują na podniebieniu, fajna kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, piwo przyjemnie rozgrzewa przełyk, alkohol udanie zamaskowany, lekko palony finisz i jakby owoce połączone z kwiatowością, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Profesja, etykieta jak zawsze od nich ciekawie wykonana graficznie i wyczerpująco opisana. Warka 31.07.2019. Kooperacja browaru Spółdzielczego i Profesji wyszła doprawdy zacnie,świetny dubeltowy koźlak. Smakiem i treściwością podchodzi mi pod dobrej jakości Barley Winea, przede wszystkim przez te suszone owoce i karmel. Treściwy i aromatyczny wyrób, zdecydowanie najlepsze piwo w tym stylu jakie miałem okazję degustować, 8 z plusem nie powinno być więc przesadzoną oceną.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-03-24 21:49:57
Aromat bardzo intensywny, złożony, wzorcowy jak dla stylu. Nuty ciemnego pieczywa, melanoidynowe, prażonego, przypalonego brązowego cukru, melasy, a także nieco landrynkowo owocowe wraz z rodzynkami i figami. Jest słodki, wyrazisty, stylowy.

Piwo o głębokiej, brązowej barwie i idealnej klarowności i przejrzystości. Piana w kolorze beżowym, opadająca szybko do bardzo cieniutkiej warstewki niestety.

Pełne, słodkie ale bez przesady. Wyraźnie chlebowe, karmelowe, melasowe. Wyczuwalny alkohol, rozgrzewający w przełyku, ale w bardzo przyjemny, nalewkowy sposób. Wyczuwalne też owocowe nuty - wiśnie, rodzynki. Całość właśnie sprawia wrażenie gęstej wiśniowej nalewki, wzbogaconej o chlebowo karmelowe posmaki.

Świetne piwo obok którego moim zdaniem nie można przejść obojętnie. O ile piwna rewolucja raczy nas soczkowatymi IPAmi, mlecznymi czekoladowymi stoutami czy RISami leżakowanymi w beczkach, tak obok takiego klasycznego podwójnego koźlaka moim zdaniem nei można przejść obojętnie. Klasykę trzeba znać, a w tak świetnym wykonaniu to piwo jest wręcz rewelacyjne.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
dagwro9
starstarstar

2019-03-16 18:57:09
Świetny koźlak. Urzekły mnie jego delikatne nuty karmelowe. W ogóle nie czuję w nim alkoholu, ale od środka potrafi dobrze rozgrzać. Smak bogaty, słodowy, można wyczuć nawet suszone owoce.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010