Profesja Polarnik
Profesja Polarnik
Profesja Polarnik
% alk. 6.6
Blg 16.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Polarnik. . . to piwo o cytrusowo - ziołowym aromacie pochodzącym od nowofalowych chmieli niemieckich oraz ziemisto - owocowych nutach pochodzących z fermentacji norweskim szczepem drożdży Kveik. Wyrazista goryczka skontrowana jest nutami słodowymi, lecz balans przesunięty jest mocno w stronę chmieli. Polarnik mocno rozgrzewa solidną ilością alkoholu, idealnie w zimne noce lub podróż na biegun.
Dodał: kghyt - 2017-05-29 08:40:49

oceny Oceny

Użytkownicy 7,11 / ilość: 9
Goście 7,25 / ilość: 4
średnia7,15 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2017-04-18 13:18:19
Kolejne piwo z profesji, które mam okazję degustować. Polarnik mnie nie uwiódł i jestem zniesmaczony. Po otwarciu piwa słabo wyczuwalne cytrusy i to w skrócie tyle. W smaku dominują nuty słodowe z goryczką, która utzymuje się dosyć długo, lecz jest lekko uciążliwa. Alkohol jest dobrze ukryty, bo nie czujemy tych 6,6%, lecz uważam że i tak jest to piwo ciężkie. Kolejna ipa bez szału 4/10 overall
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-04-15 10:44:45
Polarnik profesja. Piana biała drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, brak widocznego lacingu. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu nuty subtelnie wędzone, baza słodowa, nuty zbożowe oraz chmielowe. W smaku mocno kwaskowe, wędzonka daje o sobie znać przez jakiś czas utrzymując się na podniebieniu, dobra kontra kwaskowa i słodowa, słabsza goryczkowa, wysycenie na dość wysokim poziomie.Degustowane podczas festiwalu piwa prosto z nalewaka więc nie ocenię kapsla ani etykiety, nie podam również warki piwa. Jasne piwo z wędzonym aromatem. Pierwszy raz mam do czynienia z tym norweskim szczepem drożdży. Ciekawy projekt coś innego, nietypowego, nie do końca smacznego, ale i tak na co najmniej 7 z minusem zasługuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
kghyt
starstarstarstarstar
2017-04-09 11:08:52
Po otwarciu butelki, bardzo przyjemny zapach cytrusowy, który nie znajduje potwierdzenia podczas picia, ponieważ w smaku dominują wyraźne nuty słodowe dobrze zbalansowane nie przesadnie mocną goryczką. Na minus można zapisać niemal całkowity brak piany.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.