Profesja Pielgrzym
Profesja Pielgrzym
Profesja Pielgrzym
% alk. 7.1
Blg 16.5
IBU 13
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Belgian Dubbel z wrocławskiego browaru Profesja, jest to niewielki browar, który powstał w 2015 roku. Pomysł założenia browaru wyszedł od dwóch znajomych: Karola Sadłowskiego i Tomasza Szydłowskiego, którzy zaprosili do współpracy doświadczonych piwowarów domowych: Przemysława Leszczyńskiego oraz Michała Grefa. Browar powstał w starych zabudowaniach Zakładów Jedwabiu Wiskozowego, które znajdują się na przedmieściach Wrocławia. Wrocławski browar rzemieślniczy Profesja przedstawia Belgian Dubbel - Pielgrzym to piwo o złożonym smaku i aromacie. Bogate w aromaty słodowe połączone z nutami ciemnych owoców. Delikatnie chmielone, tak aby nie zaburzyć wspaniałego belgijskiego charakteru. Jest to doskonały wybór na jesienną słotę.
Skład: woda, słód jęczmienny (pilzneński, monachijski, Aromatic, Special X), chmiele (Perle, Magnum, Hallertauer Tradition), drożdże (Belgian Ardennes), dodatki (pszenica niesłodowana, rodzynki, cukier trzcinowy). Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane i niefiltrowane. Zalecana temperatura serwowania 8-12°C. Dostępne w bezzwrotnych, brązowych butelkach o pojemności 0,5l, zamkniętych gołym, białym kapslem. www.browarprofesja.pl. Na etykiecie znajduje się Wrocławskiego Szlaku Piwnego. Jest to wydarzenie w którym biorą udział najpopularniejsze lokale serwujące dobre piwo we Wrocławiu. Idąc szlakiem piwnym można dowiedzieć się jak powstaje piwo, czym charakteryzują się poszczególne gatunki, jakie jedzenie pasuje do danego stylu itp. W każdym lokalu odbywają się jedyne w swoim rodzaju warsztaty na inny temat związany z piwem. Wrocławski Szlak Piwny odbywa się dwa razy w roku. Premiera Pielgrzyma odbyła się 13 listopada 2015 roku.
Dodał: Anthar - 2015-12-24 00:50:31

oceny Oceny

Użytkownicy 6,62 / ilość: 13
Goście 6,38 / ilość: 8
średnia 6,52/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tam
starstarstarstarstar

2021-04-08 10:54:52
Całkiem ok piwko. Ładny słodowo-chlebowy zapach, smak: słód, rodzynki, karmel, kwasowość, lekka kawa. Bardzo pijalne, choć może jednak zbyt delikatne - mogłoby być intensywniejsze.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-06-27 23:14:59
Oko: ciemnomiedziany zamglony piana jak na ?belga? niska i do tego krótkotrwała.
Nos: nie powala, na pierwszym planie rodzynki, karmelizowane figi z butelki jeszcze dochodzi podstawa słodowa. Słabo jeżeli chodzi o natężenie.
Smak: rozczarowanie. Jest płasko i prosto. Na szczęście nie jest ulepkowo słodkie, ale zwyczajnie nijakie. Owszem są ciemne owoce oraz rodzynki, chlebowość, karmelowość, narasta z czasem kwaskowość, ale to wszystko na niskim poziomie. Nietypowy akcent, bo przywodzi na myśl stouta ? kawa. W finiszu czuć drożdżowość typowo belgijską, ale na bardzo niskim poziomie.
To piwo jest jakby niedorobione, płaskie, bez wyrazu, jak tani produkt ? podróbka z supermarketu.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-06-24 22:56:38
Kolor miedziany, lekko opalizujący z wiśniowymi refleksami pod światło. Piana beżowa początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzy, opadając pozostawiła minimalny ślad na szkle.
Aromat początkowo typowo belgijski. Słodowy, czerwone owoce, suszone typu rodzynki, morele. Z czasem dochodzą nuty winne, drożdżowe, a także ?kawowe! Po ogrzaniu czuć więcej nut winnych i szampańskich.
W smaku ponownie dominują słody, czerwone owoce, rodzynki, także kawa. Na finiszu leciutki kwasek oraz ?znów nuty kawy z czekoladą. Goryczka minimalna, w nucie ziołowej.
Wysycenie średnie, alkohol ? po ogrzaniu ? nieco wyczuwalny.
Piwo jest nieco słodkawe, trochę zamulające ale nieznacznie. Średnio-pijalne przy tym bardzo smaczne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-12-29 23:07:51
Nie jestem znawcą piw belgijskich bo nie wypiłem ich zbyt wiele w życiu, ale dubel tak chyba nie smakuje. Wyczuwałem tu głównie cechy saisona. Piana zerowa, powstaje tylko przy wybijaniu. W aromacie owocowo-ziołowo, podobnie w smaku, goryczka niska. Styl raczej nietrafiony, ale piwo dość dobre.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010