Profesja Listonosz
Profesja Listonosz
Profesja Listonosz
% alk. 3.2
Blg 9.0
IBU 19
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Piwo w brytyjskim stylu Mild uwarzone przez Wrocławskie Browar Rzemieślniczy Profesja. Browar Profesja został założony w 2015 roku. Premiera Listonosza odbyła się 29 stycznia 2015 roku.

Listonosz… to piwo o łagodnym charakterze. W aromacie wyczuwalne są nuty słodowe z delikatną domieszką kawy, goryczka oraz nuty chmielowe są na niskim poziomie. Dzięki swej delikatności sprawia, iż może być z łatwością pite w większych ilościach. Orzeźwiające, pełne smaku i zapachu.

Piwo ciemne, niefiltrowane, niepasteryzowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, Aromatic, Special X, pszenica prażona), chmiele (Challenger, Fuggles), drożdże Scottish Ale
Zalecana temperatura serwowania: 10-14°C
Zalecane szkło: Sheaker
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-03 08:52:16

oceny Oceny

Użytkownicy 6,93 / ilość: 15
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia7,12 / ilość: 17

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar

2018-05-11 19:04:28
Kolor czarny, delikatny aromat czekolady. W smaku czekolada gorzka, bez goryczki. Od stouta różni go brak posmaku palonów słodów, niska goryczka oraz obniżona wartość alkoholu. Piwo na plus w cenie 4,9 zl kupione w Pincie Piwa we Wrocławiu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
davenr
starstarstarstarstar

2016-11-29 18:56:10
Po nalaniu piana obfita, beżowa na 2 palce, drobne oraz średnie pęcherze. Piwo nieklarowne, nieprzejrzyste lekko zmętnione. W aromacie jak na mój gust czuć bardzo mocno coś jakby oliwki czy też kwas chlebowy, jest to średnio przyjemne, lecz na pewno nie odpychające. W smaku dominują nuty skórki od chleba, palonej kawy, oraz lekka nuta czekoladowa, może też lekki karmel. Piwo lekkie w odbiorze, oraz pijalne.Wydaje się trochę rozwodnione. Ogólnie co do piwa nie miałem wielkich oczekiwań, gdyż mild nie jest stylem w którym dużo się dzieje, jednak listonosz jak najbardziej na plus, takie 6,5/10. Być może ten styl piwny do mnie nie trafia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-03-16 23:45:07
Piana beżowa, drobnoziarnista, przywierająca do ścianek szkła, wysoka na około pół centymetra, nienajgorszy lacing. Barwa ciemniejsza rubinowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, dość zmętnione. W zapachu aromaty słodowe, karmelowe i kawowe, może też trochę paloności i czekolady. W smaku lekkie, kawowe z bardzo niewyraźną goryczką i dobrą kontrą słodową, czekoladowy klimaty utrzymuje się krótki czas na podniebieniu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły biały, etykieta dobrze opisana, ładna graficznie, kolorystycznie i stylowo. To moje drugie piwo z Profesji po Smolarzu. Jako, że mild nie jest jakimś spektakularnym stylem nie spodziewałem się fajerwerków, a tutaj przyjemne zaskoczenie. Lekkie, bardzo pijalne piwo, pije się je praktycznie jak wodę, przy czym zachowuje palony i kawowy klimat w którym jest stworzone, 7 z małym minusikiem z mojej strony i szukam kolejnych wyrobów z tego wrocławskiego browaru
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
kghyt
starstarstarstarstar

2016-02-13 10:10:20
Niestety, zbyt łagodne dla mnie, goryczka niemal niewyczuwalna (19IBU). Smakuje trochę jak rozwodnione.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.