Profesja Inżynier
Profesja Inżynier
Profesja Inżynier
% alk. 5.1
Blg 13.2
IBU 25
5904730658041addbarcode
ulubione: 6

Warzone przez Wrocławski browar rzemieślniczy Profesja, założony przez piwowarów domowych i pasjonatów piwa. Warzymy takie piwa po które sami chętnie sięgamy. Inżynier to idealnie skonstruowany balans pomiędzy słodowością i smakami szlachetnych chmieli. Lekko słodkawy finisz pochodzący od kaszy kukurydzianej kontrowany jest chmielową goryczką. Ciemno- słomkowy kolor oraz dorodna biała piana tworzą harmonijną kompozycję stanowiącą orzeźwiającą pokusę po wyczerpującym dniu pracy.
Skład: woda, słody (pilzneński, monachijski, caramel pils, aromatic, bursztynowy, czerwony, karmelowy 150, karmelowy 300), chmiele (Perle, Willamette, Centannial, Citra), drożdże (San Diego Super).
Dodał: Shinodin - 2015-07-15 16:40:04

oceny Oceny

Użytkownicy 6,77 / ilość: 71
Goście 7 / ilość: 6
średnia6,79 / ilość: 77

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2023-10-21 20:39:22
Piwo nie jest złe, ale nie smakuje jak dortmunder. Z resztą kto robi dortmundera z kaszą kukurydzianej i słodu pszenicznego. Ogólnie w smaku ok, ale skoro mam ocenić jako Dortmundera, a to kupowałem ,to oceniam słabo. W smaku przypomina coś górnej fermentacji nacdrożdżach z czystym profilem. Tzn bez estrów.
awatar
Kiszkor2
starstarstarstarstar
2023-07-22 19:09:50
Bardzo poprawne i przyjemne. Lekkie, słodowe z delikatna goryczką. Kosztuje się z przyjemnością
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2023-06-12 17:57:00
Butelka: etykieta w żółtej kolorystyce, na froncie wizerunek krasnoluda, co nawiązuje do klasy robotniczej, dla której stworzono styl tego piwa. Z tyłu dość szczegółowy skład i za to plus. Ładny kapsel z logiem i nazwą browaru Profesja.
Aromat: w butelce jest mocno mineralnie, tak niemiecko, czuć konkretną, napierwiastkowaną wodę, zapach słodki, słodowy, zbożowy, bardzo zachęcający, chmielowości nie wyczuwam. W szkle aromat słodowy dominuje, ale chmielowość odrabia straty.
Kolor: ciemnozłote, może nawet lekki bursztyn, piwo jest zmętnione.
Piana: bardzo wysoka, kilka palców, drobne pęcherzyki, trwała, strzępi się miejscami i zapada powoli, lepiej niż w niektórych pszenicznych. Lacing ubogi.
Smak: jak woda w Kudowie, jest tu pełen bukiet smaków i ciężko trochę na języku. Od pierwszego łyka piwo jest mocno goryczkowe, a ta nasycona woda tylko to podbija. Piwo jest dosyć pełne, ekstraktywne. Aromat zapowiadał, że będzie w smaku troszkę słodsze, ale ta goryczka nie odpuszcza nawet na moment. Kontra kwaskowa dosyć mocna. Profil dość czysty, lagerowy, ułożony, ale goryczka jest trochę za bardzo wysunięta. Piwo finiszuje długo, ziołowo i dosyć agresywnie, przez tę zmineralizowaną wodę mam wrażenie, że w gardle musuje jeszcze długo po przełknięciu łyka. Wysycenie jest średnie, w granicach do wysokiego. Nie mogę powiedzieć, żeby to piwo było jakieś specjalnie pijalne, bo ta pełnia smaku i silna goryczka zostają w ustach jeszcze bardzo długo i sycą.
Ogólna ocena: nie piłem w życiu zbyt wielu piw ze stylu dortmunder export, więc żaden ze mnie ekspert w temacie. Ciężko mi do końca stwierdzić czy piwo jest zgodne ze stylem, ale z tego, co wyczytałem dzisiaj z opisów to goryczka niestety odjechała. Piwo ma piękny wygląd i zachęcające aromaty, ale smak trochę zaniża ocenę. Nie mogę jednak powiedzieć, żeby to piwo było złe.
Kupione: 03.06.2023, Auchan, cena: 9.98zł, data ważności: 31.10.2023.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2023-04-26 14:52:21
Warka 30.01.24. Cena 10,50, czyli mocno profesjonalna znaczy wygórowana i to bez względu na smak. Dortmunder, jeden z moich ulubionych piwnych stylów. Etykieta średnia, nowoczesny inżynier nie robi wrażenia, ale zdradza do jakiej grupy społecznej browar adresuje swoje piwa, i bynajmniej nie tylko o wyższy personel techniczny tutaj chodzi. Zapach typowy dla piw dortmundzkich słodowochmielowy. Ładna, łagodnie schodząca i bardzo trwała kremowobiała pianka, jasnożółte, lekko przymglone. W smaku na początku wyraźnie chmielowo, nawet bardzo wyraźnie, bo szczypie w język, słód wyraźnie zdominowany. W trakcie degustacji te chlebowe smaczki są wyraźniejsze, ale nie osiągają nawet równowagi z chmielem, nie mówiąc o dominacji. Pełnia smaku zbliżona do piw czeskich, tych z mniejszych niekoncernowych browarów, a z polskich piw przypomina piwa z grybowskiego browaru Pilsvar. Bardzo dobry jest ten wrocławski dortmunder, smak trafia w mój gust. Moja ocena 8/10.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.