Profesja Inżynier
Profesja Inżynier
Profesja Inżynier
% alk. 5.1
Blg 13.2
IBU 25
5904730658041addbarcode
ulubione: 4

Warzone przez Wrocławski browar rzemieślniczy Profesja, założony przez piwowarów domowych i pasjonatów piwa. Warzymy takie piwa po które sami chętnie sięgamy. Inżynier to idealnie skonstruowany balans pomiędzy słodowością i smakami szlachetnych chmieli. Lekko słodkawy finisz pochodzący od kaszy kukurydzianej kontrowany jest chmielową goryczką. Ciemno- słomkowy kolor oraz dorodna biała piana tworzą harmonijną kompozycję stanowiącą orzeźwiającą pokusę po wyczerpującym dniu pracy.
Skład: woda, słody (pilzneński, monachijski, caramel pils, aromatic, bursztynowy, czerwony, karmelowy 150, karmelowy 300), chmiele (Perle, Willamette, Centannial, Citra), drożdże (San Diego Super).
Dodał: Shinodin - 2015-07-15 16:40:04

oceny Oceny

Użytkownicy 6,85 / ilość: 41
Goście 7 / ilość: 6
średnia6,87 / ilość: 47

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2021-10-14 13:30:07
Piana potężna, jasno-żółta, średnio i grubopęcherzykowa. Na pierwszy rzut oka przegazowane.
Barwa całkowicie mętna, ciemniejsza piaskowa.
Zapach - taki typowy eurolager, lekko podbity nutami chlebowymi i kwiatowymi.
Smak: wysycenie wysokie-, wyraźnie słodowe, jest specyficzna słodycz, przypuszczam, że od kukurydzy, goryczka niska+/średnia- o profilu ziołowym, lekko zalegająca, minimalne nuty kwiatowe. Bez szału, mając porównanie z Dortmunderem od Brokreacji to tamten wypadał o wiele lepiej. 5+/6-
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2021-04-04 15:47:54
Barwa ciemno - słomkowa, mętne. Piana niezbyt wysoka, ale też nie znikająca do końca, biała drobno i średnio pęcherzykowa. W zapachu wyraźne nuty miodowo ziołowe. W smaku wytrawne. Czuć dość osobliwą ziołowość na słodowym tle. Goryczka, jak dla mnie, trochę za delikatna. Da się wypić, ale szału nie ma. Warka 05.11.2021. Kupione w sklepie z piwem za 7,00 zł.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
tam
starstarstarstarstar

2020-10-23 08:44:48
Mocno słodowe - czuć, że to 13% ekstraktu, przy czym ta wyrazista słodycz dobrze zbalansowana goryczką, więc piwo zrównoważone. Niefiltrowane, czyli całkiem treściwe. Jak najbardziej pijalne, ale, sorry, nie za 8 zł. Muszę też przyznać, że wolę mniej słodowe lagery.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-09-14 21:33:35
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu przyjemne nuty kwiatowe, chmielowy klimat, subtelna kukurydziana woń, podbudowa słodowa. W smaku zdecydowanie słodowe, wyraźniejsza kukurydza, kwiaty, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, przeciętna ilość ciała, spora dawka słodyczy, generalnie lekkość i wysoka pijalność, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta jak każda z Profesji świetnie wykonana, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 02.06.2021. Bardzo pijalny Dortmunder, aromatyczny choć mało orzeźwiający. Sesyjne piwo do posiłku, ale zabrakło mi więcej niemieckiego charakteru, dlatego mogę zaproponować góra 6 aczkolwiek ze sporym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.