Profesja Dudziarz
Profesja Dudziarz
Profesja Dudziarz
% alk. 9.6
Blg 20.0
IBU 27
brak koduaddbarcode

Strong Scotch Ale/Wee Heavy uwarzone przez Browar Profesja z Wrocławia. Browar ten powstał w roku 2015, mieści się on w starych zabudowaniach Zakładów Jedwabiu Wiskozowego, na obrzeżach Wrocławia. Pomysł założenia browaru wyszedł od dwóch znajomych: Karola Sadłowskiego i Tomasza Szydłowskiego, którzy zaprosili do współpracy doświadczonych piwowarów domowych: Przemysława Leszczyńskiego oraz Michała Grefa .Dudziarz... to piwo bardzo treściwe, słodowe, o karmelowym finiszu. Poprzez wyrazisty aromat słodowy przebijają się nuty torfowe. Wyczuwalny aromat suszonych owoców takich jak śliwki i rodzynki. Piwo ma niewielką goryczkę i delikatne nuty chmielowe, co w całości sprawia, że jest to trunek zdecydowanie deserowy i rozgrzewający. Piwo niepasteryzowane oraz niefiltrowane. Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Monachijski ciemny, Wiedeński, Special X, Whisky; słód pszeniczny; chmiele: Magnum, Hallertau Tradition; drożdże: Scottish Ale.Zalecana temperatura serwowania 12-16°C. Piwo dostępne w bezzwrotnych, brązowych butelkach o pojemności 0,33l, zamkniętych czarnym, gołym kapslem. ww.browarprofesja.pl
Piwo miało premierę na Festiwalu Piwa Beer Geek Madness 4 we Wrocławiu w 2016 roku.
Dodał: risik - 2016-04-25 21:49:56

oceny Oceny

Użytkownicy 7,39 / ilość: 18
Goście 7,75 / ilość: 8
średnia 7,5/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
dawid3003
starstarstarstarstar

2018-08-19 18:16:18
Bardzo ciężkie piwo, w sam raz na dłuższe posiedzenie. Bardzo mocno wyczuwalna wędzonka w smaku i aromacie. Piwo dość złożone i nie nudzi się szybko, z każdym łykiem odnajduje się coś nowego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-05-13 22:38:42
Bardzo dobra interpretacja szkockiego stylu piwa i to ?na sterydach?. Kolor: ciemna herbata, piana średnio wysoka, pęcherzyki średniej wielkości, niezbyt trwała.
Nos: bardzo miła wędzonka typu ogniskowego i lekko whisky (spalone kable), do tego podstawa słodowa (karmelowe nuty, suszone owoce).
Smak: Najpierw słodowość, ale bez dominacji karmelu i za chwile nity torfowe, które nie tłumią innych nut, jest tez wyczuwalne drewno i goryczka typu ziołowego. Bardzo ciekawy finisz ? wędzony.
Z czasem alkohol lekko daje się odczuć. Bardzo dobrze ułożony trunek. Może trochę wodnisty jak na 20 blg.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-05-02 16:57:57
Bliźniaczo podobne piwo do SMOGa z Pracowni Piwa. Ten sam styl, ciężkie, wyraziste piwo, które nadaje się do powolnej degustacji. Wędzonka jest całkiem wyrazista i to ona nadaje ciekawy profil temu piwu. Gdyby nie było tu wędzonki, byłoby bardzo nudno. Wraz z Bimbrownikiem są to pierwsze dwa piwa z Profesji w butelkach 0,33l. Niezły pomysł, który mi jak najbardziej odpowiada. Oba kosztowały trochę ponad 6 zł, czyli dramatu nie było. W porównaniu z innymi piwami z tego browaru, pitymi wcześniej, Dudziarz mnie nie zachwycił, ale nie był też słaby. Trochę nie mój styl, ale wędzonka niczego sobie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010