Profesja Cyrulik
Profesja Cyrulik
Profesja Cyrulik
% alk. 3.6
Blg 9.4
IBU 7
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Cyrulik to bardzo ciekawe piwo w szalonym stylu Smoked Berliner Weisse, warzone przez wrocławski browar Profesja. Co najważniejsze, Cyrulik zwyciężył w konkursie na najlepsze piwo festiwalu Beer Geek Madness 3. Browar Profesja istnieje od roku 2015. Na miejsce zainstalowania warzelni wybrano stare zabudowania Zakładów Jedwabiu Wiskozowego, które znajdują się na obrzeżach Wrocławia. Dwaj dobrzy znajomi, Karol Sadłowski i Tomasz Szydłowski wpadli na pomysł aby otworzyć swój browar. Do współpracy zostali zaproszeni dwaj doświadczeni piwowarzy domowi: Przemysław Leszczyński oraz Michał Gref. W ostatnim czasie z browaru wyjeżdża bardzo wiele nowości. Każde piwo z Profesji zostaje nazwane ... profesją - zawodem wykonywanym w dzisiejszych czasach, ale także zawodami, które wymarły. „Cyrulik to …… nasza wariacja niemieckiego stylu Berliner Weisse uwarzona specjalnie na Beer Geek Madness 3. To piwo o wędzonym aromacie dopełnionym kwaśnymi nutami, lekkie o bardzo rześkim smaku”. Składniki:woda, słód (jęczmienny wędzony, pszeniczny), chmiele (Perle, Hallertauer Tradition), drożdże (German Wheat), bakterie (lactobacillus brevis, lactobacillus plantarum, lactococcus lactis, lactobacillus delbrueckii).Piwo niepsateryzowane oraz niefiltrowane. Polecana temperatura podawania zapisana na etykiecie to przedział 8-12°C. Premiera piwa odbyła się na festiwalu Beer Geek Madness 3, 12 września 2015 roku.
Dodał: bartekwts - 2015-10-13 22:04:29

oceny Oceny

Użytkownicy 7,36 / ilość: 28
Goście 7,56 / ilość: 9
średnia 7,41/10 / ilość: 37

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2017-09-10 21:33:19
Pite z kega.
Barwa jasnozłota lekko zamglona. Piana niezbyt trwała ale pozostaje do końca lekko koronkując.
Aromat. Wędzonka taka szynkowa że aż ślinka cieknie.W tle akcenty kwaskowe ( Takie zsiadłe mleko)
Smak. Ponownie wędzonka na pierwszym planie , dalej kwaskowość taka przyjemna ,bliższa kwasu chlebowemu niż cytrynie. Odrobine wodniste ,ale przy takim ekstrakcie nie można się wiele spodziewać.
Lekkie , bardzo pijalne i orzeźwiające piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-06-24 17:02:49
Oko: kolor złoty, lekko zamglony, piana mega wysoka, trzeba lat na raty, niezbyt trwała, ale zostaje solidny krążek do końca degustacji.
Nos: z butelki dominacja bardzo przyjemnej wędzonki tyu oscypkowego, ogniskowego, ze szkła bardziej stonowana i trochę czuć kwaskowości od bakterii.
Smak: megapijalne, orzeźwiające piwo, z odpowiednio wysokim wysyceniem. Wędzonka bardzo przyjemna delikatna, do teg kwaskowość cytrynowa, tak jakby skropić oscypka cytryną. Wodnistość jest, bo to tylko niecałe 10 blg, ale nie przypomina wody (widocznie słody pszeniczne robią robotę). W tle mamy susz owocowy. Ogólnie super piwo, nic nie męczy, smak zachęca do kolejnego łyku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-06-04 16:49:43
Piana biała, drobnoziarnista, słabej jakości, wysoka na około pół centymetra, lecz szybko dziurawiąca się i zanikająca, lacing praktycznie zerowy, warto podkreślić, że po otwarciu butelki wystąpiło zjawisko gaszingu, ogromne ilości piany chciały wydostać się na zewnątrz, na szczęście po paru minutach sytuacja się uspokoiła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu oczywiście nuty wędzone wysuwają się na pierwszy plan, dalej akcenty kwaskowe i mlekowe, coś jakby dzikiego...W smaku kwasik jest już nieźle wyraźny, dominuje nad wędzonym posmakiem, który jednak jakiś czas utrzymuje się na podniebieniu, goryczka iluzoryczna, ale nie o to tutaj chodzi, podobnie jest z kontrą słodową, wysycenie na dość wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta jak każda od Profesji świetnie wykonana graficznie, dobrze opisana, solidna robota. Warka 30.09.2017. Interesujące połączenie Berlinera z aromatami wędzonymi. Na ciepłe, letnie dni konkretna dawka orzeźwienia. Ja jednak lubię konkretniejsze i mniej wodniste wyroby z wędzonką w tle. Taki bardziej kwaskowy grodzisz...ciekawy choć nie wybitny, a niech stracę i dam 7 z minusem, fani berlinerów czy właśnie grodziszy powinni być usatysfakcjonowani.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2017-05-22 00:03:18
W aromacie wyraźna wędzonka, niestety dla mnie bardziej w stronę szynki niż drewna, ogniska. Bardzo pijalne, orzeźwiające, przyjemnie kwaśny finisz, takie zakwaszane Grodziskie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010