Profesja Bursztynnik
Profesja Bursztynnik
Profesja Bursztynnik
% alk. 5.5
Blg 12.5
IBU 31
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Bursztynnik to. . . piwo o ciemno-bursztynowej barwie z trwałą drobnopęcherzykową pianką. Średniowysokie nasycenie daje uczucie orzeźwienia, a amerykańskie chmiele aromaty kwiatowo-owocowe. Smak z przeważającymi nutami kwiatowymi oraz początkową słodową słodkością przełamany nie nachalną goryczką.
Skład: woda, słody( pilzeński, monachijski, caramel pils, aromatic, bursztynowy, czerwony, karmelowy 150, karmelowy 300), chmiele(perle, willamette, cettenial, citra, chinook), drożdże(san diego super).
Dodał: Shinodin - 2015-07-21 09:09:20

oceny Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 7
Goście 8 / ilość: 1
średnia 7,38/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Markus
starstarstarstarstar

2015-08-30 21:49:31
Butelka 17.09.15. Wspaniały, dość silny aromat cytrusowo-żywiczny z nutami ziołowo-drewnianymi, niestety znika po pierwszym łyku. Piwo barwy ciemno czerwonej, klarowne. Piana biała, drobno i średnio pęcherzykowa, na 3 palce, szybko opada do płaskiego kożucha. Niestety nie zdobi szkła. W smaku pełne - lekko kwaskowe, czuć zboże oraz słodowość i chlebowość charakterystyczne dla ciemnych piw. Są też nuty estrowe przywodzące na myśl czerwone owoce. W posmaku silna kwaskowość chmielowo-ziołowa. Brak goryczki czyni to piwo wodniste i niezbalansowane. Alkohol zbyt silnie obecny w smaku i aromacie. Idealne natomiast jest wysycenie - niskie, lecz lekko musujące sprawia, że piwo jest bardziej pijalne. Obecne jest wrażenie skwaszonego piwa, w którym goryczka przeszła kwaskowaty posmak. Piwo niezbyt udane. Wyraźne wady i nie do końca zgodne ze stylem. Z każdym łykiem smakuje coraz gorzej i płyciej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
MałaRudaMi
starstar

2015-08-01 09:19:50
Bardzo fajne piwko. Delikatne w smaku, czuć nutkę goryczki chmielu która fajnie się łączy z aromatem owocowo-kwiatowym. Polecam schłodzone ;)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010