Profesja Bard
Profesja Bard
Profesja Bard
% alk. 5.9
Blg 13.0
IBU 52
5904730658010addbarcode
ulubione: 6

Warzone przez Wrocławski browar rzemieślniczy Profesja, założony przez piwowarów domowych i pasjonatów piwa. Warzymy takie piwa po które sami chętnie sięgamy. Bard to nisko nasycony, lekko mglisty w związku z chmieleniem na zimno trunek z nutką aromatu owoców podbudowany słodowością i karmelem. Wyczuwalny jest również intensywny aromat chmieli amerykańskich, głównie kwiatowy oraz tropikalny. W smaku orzeźwiające z umiarkowaną goryczą i zbalansowaną słodowością.
Skład: woda, słody (pale ale, wiedeński , pszeniczny, karmelowy, Caramber), chmiele (Chinook, Cascade, Citra), drożdże (California Ale).
Dodał: Shinodin - 2015-07-16 17:44:46

oceny Oceny

Użytkownicy 7,57 / ilość: 47
Goście 8,06 / ilość: 16
średnia7,7 / ilość: 63

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-11-24 23:03:29
Niestety piwo mocno przegazowane (partia 10.01.2022 0). W aromacie na pierwszym planie stylowe, średnio wysokie aromaty chmielowe, głównie cytrusowe (grejpfrut czerwony) oraz żywiczne (nadmorski las sosnowy). Gdzieś w tle niskie aromaty słodowe, ale głównie jasnego pieczywa i ciasteczek, bez nut toffee czy palonych - bardzo stylowo. Brak wad odfermentacyjnych, HotHeady muszą być mega potworami. Niestety wyczuwalna jest niska nuta siarki (zapalonej zapałki, draski). W smaku podobnie jak w aromacie. Goryczka mocno zalegajaca, trawiasta na finiszu. Zdecydowanie bywało lepiej w browarze Profesja. Dla mnie piwo na 35/50 pkt. maksymalnie.
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-07-26 21:56:41
No i mowie piwo wali Ludwikiem do garów
Dramat
Polecam
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-04-27 20:19:10
Po otwarciu butelki trochę się zdziwiłem - wyraźnie czuć miodem kwiatowym. Ale APA może tak mieć - karmel ze słodu + estry kwiatowe + cytrusy z chmielu amerykańskiego mogą dać taką mieszankę. W szklance po ogrzaniu piwo się otwiera, coraz mocniej czuć ciastkiem i chmielem, estry się ulatniają. Z cytrusów na pierwszy plan wychodzi grejpfrut, w tle jakby opiekane jabłko. Treściwość na średnim poziomie, goryczka także. Ogólnie ciekawe piwo, bardzo zręcznie zbalansowane, można powiedzieć że delikatne. Gdzieś między pilsem a IPA, fajna opcja.
awatar
tam
starstarstarstarstar

2020-11-16 08:38:59
Bardzo dobra apa. Solidne słodowe ciało, powiedziałbym, ze powyżej apowej średniej, lekko wyczuwalny karmel, nad tym typowe dla stylu klimaty cytrusowe, bardziej grejpfrut i limonka z żywicą niż cytryna.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.