Jesteś w

Czy wiesz, że...

Cerveceria Polar-Malterias Unidas z chilijskiego miasta Punta Arenas to browar położony najbliżej bieguna południowego. Natomiast najbliżej bieguna północnego działa browar Immiaq z Grenlandii.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne
Mój kolega Niemiec, mówi że Żywiec dostępny i znany w całych Niemczech i nie jest złe. Wspominał jeszcze, że znane jest Tyskie. Więc nie narzekajcie krajanie :)
2023-11-29 00:51:43
Smithwick’s Red Aleawatar
Gość
Smithwick’s Red Ale
Genialny ale, zupełnie nieznany w Polsce. W Irlandii to jedno z bardziej ekskluzywnych pubowych piw.
2023-11-28 20:51:20
Žatecký Černý 3,8%awatar
Gość
Žatecký Černý 3,8%
Smaczne ciemne piwo, niedrogie. W Polsce mylone z porterem, stąd dyletanckie komentarze o braku treści i zapachu. Jest to poczciwe piwko na 6 gwiazdek.
2023-11-28 20:44:32
Berliner Geschichte Helles Lagerawatar
weizenfan
starstarstarstarstar
Berliner Geschichte Helles Lager
@admin duplikat, do usunięcia
2023-11-28 20:40:10
Žatecký Světlý Ležákawatar
Gość
Žatecký Světlý Ležák
O mój Boże! co się stało z tym piwem, zawsze je kupowałem dla smaku a teraz to sama woda, coś dziwnie gorzkiego (nie chmiel) i alkohol jakby nie był spójny z całością. W lecie jeszcze gdy go piłem smakował dobrze ale teraz to jakieś popłuczyny w stylu tatry czy innego syfu. Blech.
2023-11-28 18:44:25
Raduga & HOPit SPECIAL SELECTION #01 Session IPAawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Raduga & HOPit SPECIAL SELECTION #01 Session IPA
Przegazowane. Złote. Prawie klarowne. Piana olbrzym. Poszarpana, jednak opada powoli. Aromat nie za mocny, owocowy. Nutka arbuza. Spory gaz. Pełne owocowe. Chmielowe. Zestowa goryczka. Przez ten gaz trochę z ciężkie w odbiorze. Ale reszta ok.
2023-11-28 18:20:53
Grolschawatar
Gość
Grolsch
Piwo pubowe, nie wzbudzające żadnych emocji, ale też zachęcające do zamówienia kolejnego kufelka. Takie 5,5 na 10 się należy. Jakość do ceny jednak nijak się ma.
2023-11-28 18:15:42
Perła Chmielowaawatar
czerstwabulka
starstarstarstar
Perła Chmielowa
WYGLĄD: złoto, klar piana niska bardzo
ZAPACH: głównie słodowo, lekki skunks
SMAK: słodkawe, słodowe, lekko wodniste, goryczka minimalna, nagazowanie średnie, nieco alkoholowe, trochę mdły posmak, ogólnie smak dość płytki
PODSUMOWANIE: Może jakieś 10 lat temu to piwo było dobre, ale na dzień dzisiejszy jest ogólnie nieprzyjemne. Piwo z kategorii słodkie, słodowe, alkoholowe i zamulające. Mimo że się nazywa "chmielowa", to goryczki i chmielowości znacznie mniej niż w Exporcie, który moim zdaniem jest zdecydowanie lepszy. Ogólnie nie wiem, co ludzie w tej chmielowej widzą, że ją masowo kupują i chwalą mocno. Podobno ta w brązowej butli dostępnej na Lubelszczyźnie jest niby lepsza, ale szczerze wątpię żeby inna butelka znacząco polepszyło smak, bo to pewnie to samo tylko, że bez skunksa. Perła Export w porównaniu do tej tutaj jest o wiele bardziej pijalna, rześka, goryczkowa i generalnie przyjemniejsza smakowo.

2023-11-28 15:56:21
Funky Fluid Kookyawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Funky Fluid Kooky
Piana biała drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty żółtych owoców, żywica, nafta, egzotyka, cytrusy, zioła, raczej wytrawny profil. W smaku taka tępa, zamglona owocowość, dość wyraźna ziołowa goryczka, słabsza kontra kwaskowa, gładka, puszysta faktura, cytrusy, mniej tropików, taka maślana słodycz, żywica, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Degustowane w wersji puszkowej, kolorowa oprawa graficzna, dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 30.10.2024. Poprawna NEIPKA trochę ginąca w tłumie, pijalna, puszysta, znośnie owocowa z solidną goryczką, ale bez błysku. Tak maksymalnie na 7 ze sporym minusem mogę ocenić.
2023-11-28 14:15:46
AleBrowar Rowing Jackawatar
weizenfan
starstarstarstarstar
AleBrowar Rowing Jack
Butelka: etykieta w pistacjowej zieleni, na froncie już chyba kultowy wizerunek pirata z łopatą do słodu. Z boku krótki opis stylu piwa (IPA), skład dość ciekawy, bo słody podane zdawkowo, a chmiele bardzo szczegółowo. Parametry piwa czyli goryczka, kolor i ekstrakt są podane, a za to zawsze duży plus. Kapsel czarny z logiem browaru AleBrowar.
Aromat: w butelce dość lekki i słodki, na początku mango, potem cytrusy w stylu słodkiej pomarańczy, skórki grejpfruta, na końcu lekka żywica. W szkle już wyraźniejszy bukiet, są białe owoce, lekka ziołowość, żywiczność, nie jest już tak słodko. Dość klasyczny zestaw.
Kolor: ciemniejszy złoty, piwo jest lekko zmętnione.
Piana: przy mocniejszym nalaniu dosyć wysoka, drobniutkopęcherzykowa, utrzymuje się dość długo, zbija się. Lacing całkiem znaczny.
Smak: w kontrze do aromatu goryczka przejmuje stery i jest bardzo wyczuwalna od pierwszych łyków. Piwo jest pełne, nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń. Na języku piwo jest pomarańczowo-grejpfrutowe, raczej skórka niż miąższ, jest lekko cierpko i wyraziście. Przy przytrzymaniu na języku wychodzi żywiczność, piwo jest lekko lepkie i zalegające. Goryczka wyraźna, przyjemna, choć trzymana w ryzach, trochę nie chce mi się wierzyć, że to piwo ma 70 IBU, są piwa, które o wiele bardziej atakują. Piwo jest bardzo gładkie i ułożone, a to sprawia, że na języku jest całkiem słodkie, co dobrze kontruje goryczkę i dodaje wymiaru. Wysycenie w średnich parametrach. Pijalność wysoka.
Ogólna ocena: nie pamiętam, który raz piję to piwo, ale zawsze z chęcią do niego wracam. Gdyby dzisiaj pojawiło się na rynku pewnie przyznałbym, że to IPA jak każda inna i nic w niej szczególnego, ale pamiętam mój szok kiedy wypiłem je po raz pierwszy 9 lat temu. To był początek mojej przygody i dlatego to piwo zawsze będzie oceniane wyżej przez pryzmat mojego sentymentu. Zdrowie craftów!
Kupione: 10.11.2023, Lidl, cena: 8.99zł, data ważności: 21.09.2024.
2023-11-28 13:26:03
Zlaty Pramen Extra Hoppedawatar
Spokoloko
starstarstarstarstar
Zlaty Pramen Extra Hopped
Jak na 5,5% i dumnym napisem extra hopped na etykiecie to jest strasznie nijakie, bardzo wodniste
2023-11-28 11:55:21
Dębowe Dojrzałe Mocneawatar
Gość
Dębowe Dojrzałe Mocne
Nowa partia z lipcową datą i coraz więcej
składników- Woda słody jęczmienne, jęczmień, syrop glukozowo-fruktozowy, chmiele. Browar idzie na coraz większe skróty
2023-11-28 10:52:11
Komes Barley Wineawatar
piwolog
moderatorstarstarstarstarstar
Komes Barley Wine
Mam podobne odczucia, nie warto go leżakować, za to "potrójny złoty" po roku na leżaku wyraźnie zyskał na wytrawności.
2023-11-28 10:22:45
Komes Barley Wineawatar
Novy80
starstarstarstarstar
Komes Barley Wine
Miałem butelkę przez 2 lata w piwnicy i postanowiłem spróbować. Niby wedle etykiety miało być bardziej wytrawnie i złożenie. Niestety może było złożenie ale też słodko. Słodyczą mnie lekko zniechęcił ten trunek do przetrzymywania i na dniach bedę otwierać drugą butelkę 1,5 roczną
2023-11-28 07:59:11
Moon Lark x Browariat x Piwomaniak Vinyl Storeawatar
marcin729
starstarstarstarstar
Moon Lark x Browariat x Piwomaniak Vinyl Store
To piwo jest nijakie daleko mu do dry stout. Lekka paloność, wodnistość i tyle. Coś tu ewidentnie nie wyszło.
2023-11-27 23:37:14
Bury Schwarzbierawatar
Orzelek
starstarstarstarstar
Bury Schwarzbier
Wygląd: barwa ciemnobrązowa z rubinowymi przebłyskami; piana kremowa, średniopęcherzykowa, gęsta, na dwa palce; ładny lacing.

Aromat: ciemny chleb, kakaowe herbatniki, kakao, nuty przyprawowe.

Smak: gorzka czekolada, kakao, ciemny chleb, ziemistość, goryczka niska.
2023-11-27 23:35:38
A.C. Fraser & Co. Ipa 0,0%awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
A.C. Fraser & Co. Ipa 0,0%
Piwo kupiłem w sieci Action. Zaciekawiło mnie, choć kiedy już w domu rozszyfrowałem skład, to byłem lekko skonsternowany. Ale co ta, trzeba spróbować!

Wygląd: kolor złoty, klarowne, spore wysycenie, bardzo ładna piana (wysoka, lacing. sporo małych pęcherzyków) - na plus jak najbardziej. Zapach - na początku ananas, potem nieco brzeczki, pojawiają się też nuty ciasteczkowe - nie jest źle. Smak - trochę brzeczki, trochę ciasteczek i trochę chmielu (dość tradycyjny), pojawiają się też nuty owocowe (mango, ananas, ale raczej nie od chmielu), jest i chmielowa goryczka (co ważne, z każdym łykiem jakby poziom goryczki wzrastał).

Mam mieszane uczucia, bo to jednak nieco napój piwopodobny (a nie piwo 0%), ale też sporo tu piwa; jest solidna goryczka, nie ma przesłodzenia, pije się przyjemnie. Myślę, że 7- za całość będzie sprawiedliwe. A gdybym miał to piwo porównać, to chyba najbliżej do też holenderskiej Bavarii IPA 0.
2023-11-27 23:10:47
Kormoran Copernicusawatar
Old_Chris
starstarstarstarstar
Kormoran Copernicus
Bardzo miłe zaskoczenie.
2023-11-27 23:03:38
Herrnbräu Premium Pilsawatar
Old_Chris
starstarstarstarstar
Herrnbräu Premium Pils
Nic specjalnego, przeciętniak, wyjątkowo tani na polskim rynku też nie jest, więc spokojnie można znaleźć coś w podobnej cenie lub minimalnie dołożyć i cieszyć się już Pilznerem "dobrej jakości".
2023-11-27 22:56:27
Cieszyn Pilsnerawatar
Old_Chris
starstarstarstarstar
Cieszyn Pilsner
Patrząc na ostatnie poczynania tego browaru, to jestem... pozytywnie zaskoczony; piwo nie wylało się po otwarciu xD, czuć też jakąś goryczkę i chmiel, dodatkowo też jakieś nuty niczym w Lagerach z czeskiego Bernarda. Jednak przy porównywaniu z innymi Pilznerami, wypada przeciętnie. Moim zdaniem też zbyt wodniste to piwo.
2023-11-27 22:53:04
© ocen-piwo.pl 2017

Dane producenta / importera

Piwne Podziemie

Dane kontaktowe niedostępne.Jesli jesteś zainteresowany(a) publikacją wizytówki tego producenta / importera napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Znalezione produkty dla Piwne Podziemie

 
1
2
3
 ... 
26
 
Piwne Podziemie Juicy Trap #9
Piwne Podziemie Juicy Trap #9
Piwne Podziemie Juicy Trap #9
% alk. 7.7
Blg 18.0
Neslon Sauvin i HBC 630

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7,5/10
Dodał: jacelinho - 2023-11-27 19:39:53
Piwne Podziemie Chmielokrata Hallertau Blanc
Piwne Podziemie Chmielokrata Hallertau Blanc
Piwne Podziemie Chmielokrata Hallertau Blanc
% alk. 6.2
Blg 15.0
ulubione: 1
W serii Chmielokrata prezentujemy najciekawsze odmiany chmieli z całego świata w formule Single Hop (tylko jeden chmiel). W kolejnym piwie z serii postawiliśmy na niemiecki, nowofalowy chmiel Hallertau Blanc.
Profil aromatyczno-smakowy Blanca jest owocowy, z winnymi niuansami agrestu i trawy, podobnymi do win Sauvignon Blanc. Posiada bardzo złożony profil aromatyczny z nutami ananasa, agrestu, białych winogron, świeżej trawy cytrynowej oraz marakui. Hallertau Blanc jest czyściejszy w aromacie niż nowozelandzka odmiana Nelson Sauvin, do której jest porównywany. Nelson Sauvin cechuje się cięższym aromatem lepkiego zioła wymieszanymi z oparami diesla. Przez długi czas chodziło nam po głowie zrobienie Chmielokraty na tej świetnej niemieckiej odmianie.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 6,5/10
Dodał: jacelinho - 2023-11-17 19:57:19
Piwne Podziemie Juicy Trap #10
Piwne Podziemie Juicy Trap #10
Piwne Podziemie Juicy Trap #10
% alk. 7.7
Blg 18.0
W tej z numerkiem #10 wykorzystaliśmy naszą ulubioną amerykańską kombinację chmieli: Citra, El Dorado i Mosaic. Wcześniej ta kombinacja była wykorzystana w piwie Citizen Insane, które niezwykle Wam smakowało.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 6,5/10
Dodał: jacelinho - 2023-11-17 19:56:01
Piwne Podziemie FLOWER POWER Modern West Coast IPA
Piwne Podziemie FLOWER POWER Modern West Coast IPA
Piwne Podziemie FLOWER POWER Modern West Coast IPA
% alk. 6.0
Blg 13.0
To piwo w stylu Modern West Coast IPA to prawdziwy rarytas dla miłośników piw o wyraźnym charakterze chmielowym i goryczkowym, ale fermentowanym drożdżami lagerowymi, co może nadawać mu dodatkową klarowność i czystość.

Otrzymasz piwo o wyjątkowo niskiej zawartości kalorii, które jest jednocześnie wytrawne i bogate w smaku. Dodanie polskiego chmielu Amora Preta oraz niemieckich odmian Mandarina Bavaria i Callista na ciepłej stronie procesu chmielenia zapewnia wyjątkowe aromaty owoców, przypraw i cytrusów.

Natomiast chmielenie na zimno z wykorzystaniem zestawu Amora Preta, Callista, Citra, Mandarina Bavaria, Idaho #7 oraz Strata dodaje piwu jeszcze bardziej złożonego aromatu i smaku. Możesz spodziewać się nut tropikalnych owoców, cytrusów, ziołowych akcentów i lekkiej żywicznej goryczki.

To piwo to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie piwa o intensywnym profilu aromatycznym i chmielowym charakterze. Dzięki zastosowaniu różnych odmian chmielu na różnych etapach procesu warzenia, uzyskasz piwo o wyrazistym smaku i aromacie.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: weizenfan - 2023-11-16 18:26:49
Piwne Podziemie Exotica 2023
Piwne Podziemie Exotica 2023
Piwne Podziemie Exotica 2023
% alk. 5.2
Blg 13.0
ulubione: 1
Tym razem potrzebowaliśmy trzech chmieli, aby stworzyć ten soczysty owocowo- ltropikalny nektar. Jedna puszka może nie wystarczyć: są szanse, że ulegniesz tej egzotycznej sesyjnej IPA i poprosisz o więcej.
Składniki: woda; słód jęczmienny, płatki owsiane; słód pszeniczny; słód owsiany; chmiel: Cryo El Dorado, HBC 586, Mosaic; drożdże.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7,5/10
Dodał: kt - 2023-11-09 18:48:25
Piwne Podziemie Take it Easy Session IPA
Piwne Podziemie Take it Easy Session IPA
Piwne Podziemie Take it Easy Session IPA
% alk. 4.7
Blg 11.0
ulubione: 2
Chmiele:Centennial, Ekuanot, Hallertau Blanc.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7,33/10
Dodał: Kindi - 2023-11-06 18:49:24
Piwne Podziemie Kraken of Doom Bourbon Oak Chips x Vanilla
Piwne Podziemie Kraken of Doom Bourbon Oak Chips x Vanilla
Piwne Podziemie Kraken of Doom Bourbon Oak Chips x Vanilla
% alk. 11.5
Blg 27.0
Jest to wersja specjalna leżakowana na płatkach z amerykańskich dębowych beczek macerowanych w bourbonie, wanilii z Madagaskaru oraz ziarnach kakaowca z Wybrzeża Kości Słoniowej.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 7,67/10
Dodał: jacelinho - 2023-11-02 17:15:09
Piwne Podziemie Chmielokrata Cashmere
Piwne Podziemie Chmielokrata Cashmere
Piwne Podziemie Chmielokrata Cashmere
% alk. 6.0
Blg 15.0
ulubione: 1
W nowej odsłonie Chmielokraty postawiliśmy na amerykańską odmianę Cashmere. Ten chmiel charakteryzuje się aromatem, który można opisać jako owocowy, cytrusowy i egzotyczny. Wyczuwalne są nuty melona, cytrusów, ananasa, brzoskwiń i limonek. W smaku oferuje subtelną paletę cytrusów, takich jak mandarynki, limonki i pomarańcze. Dodatkowo, delikatna słodycz melona i brzoskwiń jest równoważona przez gładką, jedwabistą goryczkę.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 8,4/10
Dodał: jacelinho - 2023-10-31 15:22:53
Piwne Podziemie Chmielokrata Amora Preta
Piwne Podziemie Chmielokrata Amora Preta
Piwne Podziemie Chmielokrata Amora Preta
% alk. 6.0
Blg 15.0
Tym razem Chmielokrata został całkowicie zdominowany przez nasz polski chmiel Amora Preta. Ten świetny chmiel pochodzi z Lubelszczyzny z upraw od niezawodnych PolishHops.
Amora Preta dostarcza smak i aromat polskich owoców leśnych, z dodatkiem nut tropikalnych. Chmielokrata – tu rządzi chmiel!

comments Komentarze: 3    oceny Średnia ocena: 8,2/10
Dodał: jacelinho - 2023-10-26 17:51:02
Piwne Podziemie Dr Hazy #1
Piwne Podziemie Dr Hazy #1
Piwne Podziemie Dr Hazy #1
% alk. 6.0
Blg 15.0

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Ekoman69 - 2023-10-25 12:32:33
 
1
2
3
 ... 
26
 
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.