Jesteś w

Czy wiesz, że...

Piwo zawiera dużo witamin. 1 litr piwa zawiera 1/3 dziennego zapotrzebowania na wit. B. Z innych witamin należy wymienić - PP, kwas foliowy, wit. H, amid kwasu nikotynowego, wit. C.

Najnowsze komentarze

Lemberger IPAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Lemberger IPA
Pomyliłem się w opisie (który pierwotnie należał do Dark Lagera warzonego dla UDH), ale niewiele, to lager półciemny :3
2019-08-22 23:56:56
Brokreacja Potion #05awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Brokreacja Potion #05
No kawowo. Jest też fajnie wyczuwalna wanilia. No czekolada też jest, czyli generalnie nuty typowe dla RISa.
Piana delikatna, ale mimo to tworzy fajny lacing. Ciemnobrązowe, z lekkimi jasnobrązowymi refleksami. No ze szkła wyszła wkońcu ta pomarańcza. Mamy też delikatnie wyczuwalny szlachetny alkohol. Aromat ciekawy. Piwo jest bardzo gładkie. Pomarańcz jest wyczuwalna, ale tak w tle. Jest paloność, ale nie jakaś mocna. Piwo jest zdecydowanie słodkie, aż klei usta. Alkohol niestety jest nie do końca ułożony. Beczka jest, ale mogłaby być bardziej wyczuwalna. Dobry, ale czy jest to piwo, które wyrywa z butów, pewnie nie.
2019-08-22 23:56:07
Lemberger IPAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Lemberger IPA
WYgląd: Barwa jasna miedź, nieklarowne, piana na alibi
Zapach: koszmar polskiego krafciku, czyli karmel z nutą cytrusówą tu w asyście kanałowej nuty niczym z Głubczyc.
Smak: najgorsza możliwa sztampa, piwo karmelowe, puste, jednowymiarowe, z nutą cytrusów, w dodatku bardzo alkoholowe, co przy tych parametrach jest wyjątkowym osiągnięciem producenta. Bardzo dawno temu piłem IPA z Niechanowa i nigdy do niego nie wróciłem, więc pewnie nie było dobre, ale to jest dramat. Piwo smakuje jak tani strong lager, taki marketowy, muśnięty amerykańskimi chmielami. W Polsce panuje przekonanie, że jak się gówno muśnie amerykańskimi chmielami to zamienia się w złoto, a tak nie jest.
2019-08-22 23:55:21
Staropolski Bio APA awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Staropolski Bio APA
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu przede wszystkim browar Staropolski czyli drożdżowe i drzewne akcenty, trochę karmelowych klimatów, nie są to nuty charakterystyczne dla stylu... W smaku również rządzi drzewność z ostrym drożdżowym finiszem, mamy co prawda dużą dawkę karmelu, ale zero owocowości czy cytrusów, goryczka iluzoryczna, prawie żadna, słabsza kontra kwaskowa, pod koniec degustacji to już nawet karmel zanika tak daje drzewnością...wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Staropolskiego, etykieta całkiem ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 16.04.2020. Jak piwo Jasne i Pacific Bio dało się znieść. Tak APA to totalna... klapa. Oprócz karmelu nie ma tutaj praktycznie nic z tego stylu. Mamy natomiast solidną dawkę drzewności i drożdżowości, które są specjalnością browaru ze Zduńskiej Woli. Jestem zdecydowanie na nie i wystawiam 3.
2019-08-22 23:46:08
Gamma Plastic Brainawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Gamma Plastic Brain
Aromat kozacki. Mega owocowo, świeżo. Bardzo cytrusowo, głównie grejpfrutowo. Piana średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Intensywny żółty kolor, mega hazy. W szkle aromat bardziej złożony. Są cytrusy i białe owoce. Piwo jest nisko wysycone. Jest mega soczkowo. W smaku melon, który zmienia się wręcz w ogórka. Mega soczyste i bardzo pijalne. Bardzo fajny Session. Nie jest za słodkie i ma fajną kwaśność. Goryczka wiadomo niska, ale jest. Session IPA jak się patrzy.
2019-08-22 23:19:28
Południe Krakowiak Nieklarownyawatar
ŁukaszPiworz
star
Południe Krakowiak Nieklarowny
Bardzo dobre piwo. Jedne z lepszych jakie piłem.
2019-08-22 22:58:40
Żywiec Belgijskie Aleawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Żywiec Belgijskie Ale
Nie bardzo rozumiem Grupę Żywiec wypuszczając to piwo. Mniej alkoholowa wersja Saisona który został zdjęty ze sprzedaży jak mniemam, tymczasem piwo o wiele mniej wyraziste, trochę nudne, i znowu oscylujące wokół 5% alkoholu i 12% ekstraktu.

Co do piwa...
W aromacie przyprawowo, karmleowo, słodowo, nawet odrobinę miodowo. Liczyłem na coś pokroju Blonde'a po parametrach, ale barwa utwierdziła mnie w przekonaniu że na czysty belgijsko estrowy profil nie ma opcji.
W smaku zaś - jakkolwiek nie jestem wyczulonny na DMS tak tutaj pieczonym ziemniakiem i gotowanymi warzywami daje fest. Lekkie przyprawowe akcenty, wytrawny finish i niska goryczka.

Bieda... Oj...
2019-08-22 22:47:41
Golem Sour Showerawatar
bezi2612
starstarstarstarstar
Golem Sour Shower
Nowa Warka z 2019 wodnista i mało pełna... Mało jest kwasowości jedynie zapach jest świeży rześki... Ogólnie ostatnio często się zawodze na golenie....
2019-08-22 22:27:09
Inne Beczki Pilzner Saskiawatar
lukas85
starstarstarstarstar
Inne Beczki Pilzner Saski
U mnie niestety i masełko i dms, goryczka jak na pilsa niewielka, dominuje głównie słodowość. Niestety jestem nieco zawiedziony...
2019-08-22 21:57:25
Tyskie Paloneawatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar
Tyskie Palone
Warka do 06.01.20
Słodziaszek taki. Trochę meczący i zamulający. Wypić można, ale tylko jedno.
2019-08-22 21:02:51
Hopito Ice Ice Teaawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Hopito Ice Ice Tea
Piana biała, słabej jakości, gruboziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu wyraźne nuty limonkowe, karmelowe oraz żywiczne klimaty,herbaciany aromat, owocowość w tle, podbudowa. W smaku nadal rządzi limonka jakby z aromatem miętowym, sporo karmelu, goryczka zalegająca o profilu cytrusowym, znaczna, przyjemnie orzeźwiająca kontra kwaskowa, mango wyczuwalne na granicy autosugestii, jako finisz, ciekawy herbaciany posmak, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Hopito, etykieta w żółtej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, dużo się tutaj dzieje, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 09.06.2020. Fajne, świeże i orzeźwiające piwo, herbaciane klimaty udanie łączą się z kwaskową limonką. Jedyne czego zabrakło to może trochę tego mango... A tak, bez zarzutu, jeden z lepszych wypustów od Hopito. Ice Tea w piwnym wydaniu, na mocne 7 z dużym plusem.
2019-08-22 20:51:40
Tyskie Pilzneawatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar
Tyskie Pilzne
Warka do 12.01.20
Nie jest źle. Niczym nie odstrasza, czuć tam nawet jakieś trawiaste nuty chmielu. W smaku dość pełne. No i pojawia się jakaś goryczka. Można wypić.
2019-08-22 19:51:32
BeerLab Piaseczyńskie Ciemny Lagerawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
BeerLab Piaseczyńskie Ciemny Lager
Mocne mętne, ciemno bordowe. Gołym okiem nieprzezroczyste. Piana spora, jasno brązowa. Nieźle lepi szkło.
Pachnie kawą, wiśniami i ciemnym piwem.
Średnio wysycone a jednocześnie gładkie. Nie za słodkie. Kwaskowe.
W smaku głównie kawa. Kwaskowosć. Paloność. Goryczka niewielka. Trochę ciemnego pieczywa. Odrobina gorzkiej czekolady.
W sumie pijalne.
2019-08-22 19:49:31
Astika Fine Quality Lagerawatar
szab12
starstarstarstarstar
Astika Fine Quality Lager
Kolor bursztyn, piana spora. W zapachu dms, kukurydza. W smaku słodowy, cukier, masło, żelazo. Przeciętnie, ciężkie w odbiorze. Prezent z Bułgarii.
2019-08-22 19:33:17
Tyskie Pszenneawatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar
Tyskie Pszenne
Warka do 08.01.20
Nie jest źle. Całkiem solidna piana. W aromacie może i nie ma żadnych atrakcji, ale też nic nie odrzuca. Pije się to lekko, czuć pszeniczną pełnie. Może rewelacji nie ma, ale wypić można.
2019-08-22 19:14:27
Artezan Żarty Na Bokawatar
Chrisrks
starstarstarstarstar
Artezan Żarty Na Bok
Piwo mocno zmętnione,barwy brudnego piachu. Piana biała średnio i drobno pęcherzykowa. Opada powolutku zostawiając koronkę na szkle.Aromat potężnie owocowy.Wytrawny,sprawdzony nos wyczuje tu białe owoce,tropikalne klimaty,moc cytrusów i na deser naftę z Mosaica. Cudny,świeży aromat jest tu wielkim plusem.Smak nie ustępuje aromatowi.Lekkim minusem jest dosyć wysokie wysycenie,co trochę wpływa na ocenę.Goryczka wyraźna,lekko trawiasta,nie zalega długo. Artezan uwarzył świetną,chmielową ,soczystą i orzeźwiającą Hazy IPA.
2019-08-22 18:29:15
Na Jurze Jurajskie Bursztynoweawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Na Jurze Jurajskie Bursztynowe
Rude, miedziane. W tonacji ciemniejszej. Piana żółtawa. Szybko znika.
Pachnie jak ciemniak. Plus nuta czeronych owoców i karmel.
Dobrze nasycone. Wytrawne.
W smaku słodowe. I tu czerowne owoce nieśmiało dają o sobie znać. Trochę akcentów przypiekanego chleba.
I zauważalna ziołowa goryczka.
Porządne ale.
2019-08-22 17:04:17
Nymburk Postřižinské Hrabalův Ležákawatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
Nymburk Postřižinské Hrabalův Ležák
Wysoka, obfita czapa piany w kolorze écru. Utrzymująca się. Lacing przykładny w przepięknej formie składającej się z dużej ilości majestatycznych kleksów. Barwa złota - lekko zmętniona (w tle mikro-drobinki drożdży). W aromacie bardzo wyraźna, świeża, rześka, przyjemna woń chmielowo-słodowa. W smaku bardzo dobrze i konkretnie ułożone. Goryczka nam się pięknie narasta z biegiem konsumpcji. Jest bardzo smaczna i przyjemna, która nadaje charakteru "Nymburk Postřižinské Hrabalův Ležák" i to główny wyznacznik warki. Dobra pozycja z czeskiej "półki".
Wysycenie: średnie
Warka do: 08.09.2019
2019-08-22 14:06:59
Somersby Pear 0.0%awatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Somersby Pear 0.0%
Ciężko ocenić to w kategorii piwa. Przyjemny owocowy smak, lekko gazowane. Bardzo bardzo słodkie. Za słodkie.
2019-08-22 13:46:40
Poličské Hradební Svetlé Výčepní 10°awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
Poličské Hradební Svetlé Výčepní 10°
Piana drobno-pęcherzykowa w odcieniu écru. Lekko dziurawiąca się. Utrzymująca się dłużej. Lacing dość słabo zaznaczony w postaci obręczy. Barwa złota - w pół zmętniona (w tle liczne mikro-drobinki drożdży). W aromacie czysto-klasycznie po czesku - bardzo poprawnie. W smaku jak pierwszy "Gość" napisał: "Piwo jasne, ma 10% ekstraktu i 4,1% alkoholu, ale tak pełnego w smaku piwa trudno szukać wśród naszych "12tek". Kolor złoty, wiele piw o wyższym ekstrakcie jest bledszych od tej "desitki". i myślę, że to odzwierciedla całość. Jak dla mnie Czesi jeśli chodzi o Pilsnera bo to do nich należy i trzeba im to przyznać są niezastąpieni! Ogromny ukłon za tą "dziesiątkę".
Wysycenie: wysokie
Warka do: 09.08.2019
2019-08-22 13:02:27
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017

Dane producenta / importera


Dystrybucja lokalnaWyświetlenie tej strony oznacza, że nie znaleźliśmy danych oficjalnego importera danego gatunku piwa, lub dystrybutora o zasięgu ogólnopolskim. Jeśli jesteś takim dystrybutorem skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Znalezione produkty dla Dystrybucja lokalna

 
1
 ... 
599
600
601
602
603
 ... 
605
 
Newcastle Brown Ale
Newcastle Brown Ale
Newcastle Brown Ale
% alk. 4.7
IBU 18
brak koduaddbarcode
ulubione: 7
Piwo w kolorze bursztynowym, jednoznaczny lecz stonowanym aromacie ciemnych słodów z wyczuwalnymi nutami chlebowymi i zbożowymi. Na pierwszym planie bardzo przyjemny zapach orzechów ziemnych. Delikatny bukiet owocowy i kwiatowy. W smaku delikatnie wytrawne. Dużo ciepłych nut. Karmel, wanilia, przyjemna słodycz pochodząca ze słodu. Finisz krótki, słodowy. Goryczka wyczuwalna, przemijająca. W posmaku wyczuwalna delikatna kwasowo-chlebowa nuta. Ogólna: bardzo dobre piwo łączące pełnię aromatu i lekkość smaku. Orzeźwiające jednak nie wodniste.

Składniki: woda, słód jęczmienny, syrop glukozowy, prażona pszenica, barwnik: E150c, chmiel
Barwa EBC: 18
Zalecana temperatura serwowania: 4-6°C

comments Komentarze: 12    oceny Średnia ocena: 8,25/10
Dodał: mc_aural - 2012-05-14 13:34:00
Červená Selka Světlé
Červená Selka Světlé
Červená Selka Světlé
% alk. 5.0
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 4
Červená Selka, dosłownie oznacza "Rudą wiejską dziewczynę". Doskonałe czeskie piwo, z pełnią słodowego smaku, orzeźwiającą goryczką i wyraźnym chmielowym aromatem. Połączenie gorzkiego Zateckiego chmielu o wyjątkowo subtelnym aromacie nadaje piwu orzeźwiającą goryczkę oraz delikatny kwiatowy aromat. Jest warzone na licencji w Rosji przez Moscow Brewing Company.

comments Komentarze: 15    oceny Średnia ocena: 7,13/10
Dodał: kam3k - 2012-05-14 13:15:00
Ostravar Original
Ostravar Original
Ostravar Original
% alk. 5.0
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
Ostravar Original to lekkie piwo warzone przy użyciu tradycyjnej techniki fermentacji dolnej. Jest to orzeźwiające piwo mające posmak umiarkowanie gorzki. Ostravar Original zajął drugie miejsce w konkursie "Beer of the Czech Republic 2003" w kategorii "Pale Piwo beczkowe".

comments Komentarze: 11    oceny Średnia ocena: 6,57/10
Dodał: kam3k - 2012-05-09 12:55:00
Perlenbacher Premium Pils
Perlenbacher Premium Pils
Perlenbacher Premium Pils
% alk. 4.9
Blg 11.2
20232122addbarcode
ulubione: 36
Piwo o jasno słomkowej barwie i wysokiej pianie, która niestety szybko znika. Mocno nagazowane. Posiada niezbyt intensywny zapach słodu z lekkimi akcentami chmielu. W smaku także dominuje słód, goryczka pojawia się dopiero po przełknięciu. Warzone wg niemieckiego "Reinheitsgebot" z 1516 roku.

comments Komentarze: 307    oceny Średnia ocena: 6,79/10
Dodał: Morebass - 2012-05-07 08:37:00
Bells Hopslam
Bells Hopslam
Bells Hopslam
% alk. 10.0
IBU 70
USA USA
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
Nazwa (ang. hops - chmiel, slam - trzaśnięcie, uderzenie) nawiązuje do głównego składnika tego piwa, czyli mieszanki sześciu różnych rodzajów chmielu. Oceniający opisywali smak tego piwa jako kombinację grapefruita i delikatnej nuty kwiatowej. Może dlatego, że chmielową gorycz równoważy miód, nadający całości charakterystyczną słodycz i barwę.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: admin - 2012-04-27 12:13:00
Russian River Pliny the Younger
Russian River Pliny the Younger
Russian River Pliny the Younger
% alk. 11.0
USA USA
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
Piwo typu Triple India Pale Ale produkowane przez browar Russian River Brewing z Kalifornii. Pliniusz Starszy był rzymskim historykiem, pisarzem i botanikiem z I wieku naszej ery, który jako pierwszy opisał chmiel. Z tego właśnie powodu piwo z podwójną zawartością tego składnika nazwano Pliny the Elder, czyli Pliniusz Starszy. Browar Russian River nazwał piwo Pliny the Younger z potrójną zawartością chmielu nazwiskiem rzymskiego historyka i polityka Gaiusa Pliniusa Caeciliusa Secundusa, znanego jako Pliniusz Młodszy. Pliniusza Młodszego można kupić tylko w lutym. Cała produkcja sprzedawana jest i wypijana już pierwszego dnia, a ludzie stoją w kilkugodzinnych kolejkach, by spróbować choć łyka tego trunku.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 8,17/10
Dodał: admin - 2012-04-27 11:58:00
Deschutes The Abyss
Deschutes The Abyss
Deschutes The Abyss
% alk. 11.0
IBU 68
USA USA
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
To specjalne piwo warzone jest jedynie w okresie od grudnia do lutego. Jego nazwa (ang. Abyss - otchłań) nawiązuje do głębi barwy napoju. Jest on niemal czarny i przepuszcza bardzo mało światła słonecznego. Wytrawni smakosze wyczują na języku smak lukrecji oraz melasy. Gdy pojawi się charakterystyczna dębowa gładkość, to znaczy, że trafiłeś na 1/3 partii, która dojrzewa w beczkach z francuskiego dębu do bourbona.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 6,5/10
Dodał: admin - 2012-04-26 14:03:00
Wells & Youngs Waggle Dance
Wells & Youngs Waggle Dance
Wells & Youngs Waggle Dance
% alk. 5.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 6
Piwo o barwie ciemnego złota, bardzo klarowne, pasteryzowane. Biała, gęsta, wysoka piana podczas opadania, zostawia miłe osady. Bukiet zapachowy bardzo słodki. Tworzy go przede wszystkim miód, akacja, akcenty słodowe – zbożowy, delikatny karmelowy. W tle obecne owocowe estry i nuty chmielowe. Podobnie w smaku, dominująca słodycz, goryczka chmielowa delikatna. W podłożu słodyczy obecna miodowa goryczka i cierpki, orzeźwiający posmak. Obecność miodu przyjemnie zaakcentowana jednak nie nachalna. Godne polecenia, orzeźwiające piwo na lato.

comments Komentarze: 6    oceny Średnia ocena: 5,79/10
Dodał: Gość - 2012-04-13 11:07:00
Maisel’s Weisse Original
Maisel’s Weisse Original
Maisel’s Weisse Original
% alk. 5.2
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 13
Piwo niefiltrowane górnej fermentacji w stylu Hefeweizen (Pszeniczne jasne), pasteryzowane. Staranny dobór najlepszej pszenicy daje Maisel Weisse jasny czerwonawy kolor bursztynu, świeży zapach owocowy przyjemnie łączy się z delikatnym smakiem i aromatem słodu, jest wyczuwalna nuta goździków i dotyk gałki muszkatołowej. W następstwie tego rozwija się w Maisel Weisse typowy, lekko owocowy, korzenny smak piwa pszenicznego. Wysokie nasycenie CO2, piana gęsta, kremowa i bardzo trwała.

comments Komentarze: 30    oceny Średnia ocena: 8,1/10
Dodał: Duchaczek - 2012-04-12 11:03:00
Kozel Svetly 10°
Kozel Svetly 10°
Kozel Svetly 10°
% alk. 4.0
Blg 10.0
8594404001401addbarcode
ulubione: 27
Czeski lager barwy czystego złota! W smaku wyraźna, mocna goryczka, w tle lekko wyczuwalne nuty słodowe. Piana bielutka, średnio obfita, składa się ze średnich pęcherzyków i dużych bąbli. Opada lawinowo w kilka sekund i redukuje do zera w mniej niż pięć minut. Zapach przyjemny, apetyczny, słodowo-chmielowy. Ładna, złotawa etykieta z sympatycznym koziołkiem zachęca do skosztowania.

comments Komentarze: 60    oceny Średnia ocena: 6,87/10
Dodał: kam3k - 2012-04-11 08:45:00
 
1
 ... 
599
600
601
602
603
 ... 
605
 
wykonanie choruzy.pl © 2010