Jesteś w

Czy wiesz, że...

Koźlak (niem. Bock) - rodzaj mocnego piwa warzonego ze słodu jęczmiennego, najczęściej przy użyciu drożdży dolnej fermentacji. Zawiera min. 16% ekstraktu oraz min. 6% alkoholu. Fermentuje i leżakuje dłużej niż inne piwa, nawet do 18 tygodni. Koźlak warzony jest w kilku odmianach przygotowywanych na różne okresy: maj (koźlak majowy), jesień (od października, koźlak tradycyjny), Boże Narodzenie (koźlak pszeniczny, koźlak dubeltowy).

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
krzysiek.w17
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Harnaś Jasne Pełneawatar
StaryZArgusem
star
Harnaś Jasne Pełne
W aromacie jest raczej średnio. Pierwszy głęboki wdech przyniósł sporo słodkich nut z lekkim alkoholowym finiszem. Przy drugim zaciągnięciu słodycz jest już dużo słabsza i czuć sporą wodnistość, bez wyrazu. Do trzech razy sztuka. Zakręciłem trochę szkłem, głęboki wdech i czuję trochę palonych nut. Trochę, czyli bez wyraźnej poprawy. Słabo, oj słabo.
2021-06-14 13:25:41
Heineken 0.0awatar
Gość
Heineken 0.0
Najlepsze bezalkoholowe piwo jakie piłem, a piłem zerówek sporo. Obecnie kupuje tylko Heinekena 0
2021-06-14 13:00:20
Beczkowe Mocneawatar
Gość
Beczkowe Mocne
Znakomite piwo, szalona kompozycja smaków i aromatów. Wystarczy tylko rozlać do kolorowych puszek, dopisać barrel aged (w końcu beczkowe) i można sprzedawać krafciarzom po dychu nazywając to imperial lagerem.
2021-06-14 12:57:48
Monsters Killing Skillsawatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
Monsters Killing Skills
Piana średnia/wysoka, drobno i średniopęcherzykowa z pojedynczymi dużymi pęcherzykami.
Barwa całkowicie mętna, jasnożółta, mleczny odcień.
Zapach - cytrusy! Pomarańcz, mandarynka, lekka ziołowość, delikatne tropiki.
Smak: wysycenie średnie-, gładkie, kremowe, bardzo przyjemne, mega pijalne, dobre ciało przy czym piwo jest bardzo lekkie. Jak w zapachu dużo cytrusów i delikatna ziołowość, goryczka niska+, jest trochę grejfruta. Powiedziałbym, że nie ma w tym piwie nic takiego "wow", ale po prostu chce się je pić.
2021-06-14 12:29:26
Pilsvar British IPAawatar
Gość
Pilsvar British IPA
Jedno z fajniejszych piwek od Pilsvara jakie piłem, a ja lubię ich piwka. Może nie aż tak jak Porter Galicyjski, czy Andy's ESB, ale na pewno mocna pozycja w ofercie. Naprawdę smaczne :-)
2021-06-14 10:59:19
Manufaktura Piwna Piwo na Miodzie Gryczanymawatar
Gość
Manufaktura Piwna Piwo na Miodzie Gryczanym
Mega dobre piwerko!!!!
2021-06-14 09:20:40
Radegast Ratarawatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
Radegast Ratar
Do osobnika, który napisał taki komentarz "ciekawe lemingu co pijesz lepszego ,że dajesz temu browarowi 5 .Napisz kiedyś .Odwagi" - wystarczy wejść w profil, sprawdzić oceny, ulubione etc. i już będziesz oświecony.
2021-06-14 02:08:01
Radegast Ratarawatar
Gość
Radegast Ratar
ciekawe lemingu co pijesz lepszego ,że dajesz temu browarowi 5 .Napisz kiedyś .Odwagi
2021-06-14 01:44:03
Pilsner Urquellawatar
Gość
Pilsner Urquell
Takie sobie to masz na drugie w dowodzie lemingu. To piwo to mistrzostwo świata.
2021-06-14 01:35:50
Bojan Ciachoawatar
Gość
Bojan Ciacho
Dramat. Wylane po pierwszych łykach.
2021-06-14 01:35:44
Schneider Weisse Tap 4 Meine Festweisseawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Schneider Weisse Tap 4 Meine Festweisse
Wygląd: barwa słomkowa, ładna piana i lacing. Nie jest jakieś ciemne, więc to raczej oktoberfest weizen niż świąteczny weizen
Zapach: w zapachu różni się od typowego weizena, jest po prostu chmielowe z nutami cytrusowymi
Smak: Pełny weizen, może nie na 14 blg, nachmielony konkretnie, nuty ziołowe, cytrynowe, nawet delikatnie żywiczne, goryczka zaznaczona, albedowa, grejpfrutowa, raczej banan niż goździk. Całkiem ok.
2021-06-14 01:28:58
Hösl Whiskey-Weisseawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Hösl Whiskey-Weisse
pewnie liczyli na rauchweizena, jak ja
2021-06-14 00:56:57
Hösl Whiskey-Weisseawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Hösl Whiskey-Weisse
Wygląd: barwa ciemniejsza, głęboki bursztyn, wpadająca raczej w dunkel weizena, ładna piana i lacing
Zapach: jeżeli jest tu jakaś wędzonka, a raczej dymionka, to na granicy autosugestii, raczej dużo melanoidyn, karmelu, goździk, dużo czerwonych owoców, banana nie wyczuwam
Smak: Gładziutkie, pełne, słodkawe, trochę za słabo wysycone. Nie jest w ogólewędzone, a przecież skład mówi nam: "Zutaten: Brauwasser, Weizenmalz, Whiskymalz, Aromahopfen, Hefe", czyli patrząc na niemiecką tradycję, gdzie słodu pszenicznego jest zwykle 55% to wędzonego powinno być 45%. Ok dałem się złapać, to jest Wh1sk3y Weisse, nie whisky, a whiskey, Irlandczycy czy Amerykanie słodu do swojej whiskey nie wędzą, więc to trochę lipa. Zamiast wędzonego pszeniczniaka mamy tu raczej ciemnego pszeniczniaka, z dużą ilością nut karmelowych, opiekanych, malanoidynowych, ciasteczkowych, nawet orzechowych, z goździkiem, ale bez banana (piwo ma termin do końca maja 2022, więc jest świeżynką). Jaka tu jest przedziwna nuta truskawkowa, bardzo mocna, nie wiem czy z fermentacji, czy od chmielu, ale przy jej instensywności obstawiałbym raczej to pierwsze. Bardzo dobre jako dunkel weizen lub winter waizen, ale ci, którzy tak jak ja nabrali się, że to rauchweizen, będą zawiedzieni. Nie wiem, po co to to kombinowanie z nazewnictwem i jeszcze ta złudna pisownia Wh1sk3y, słód do irlandzkiej whiskey nie jest niczym szczególnym, a pewnie kosztuje tyle samo co ten whisky, który by tu zrobił robotę.
2021-06-14 00:56:01
Jan Olbracht Córa Koryntuawatar
SlawekT
starstarstarstarstar
Jan Olbracht Córa Koryntu
Wygląd: kolor ciemno bursztynowy, właściwy dla koźlaka, mętne, piana niewielka, szybko zanika do obrączki, nasycenie umiarkowane
Zapach: lekko estrowy, może trochę bananów, słodowy,
Smak: lekko słodkawy, goryczka znikoma, owoce, słodowy, goździków brak.
W sumie niezłe piwo na grilla.
2021-06-14 00:45:36
Primator Tchyně (Teściowa, Mother In Law)awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
Primator Tchyně (Teściowa, Mother In Law)
Piję piwo z nazwą po angielsku, ale są też z czeską "Teściową" ("Tchyně" - na portalu widnieją jako dwa piwa, ale są te same, stąd wysłałem info do adminów z propozycją scalenia. Ale pora o piwie - przywiezione bodaj ze Szklarskiej Poręby, data do 13.12.21.

Wygląd - kolor ciemnego złota; bardzo lekkie zmętnienie; wysoka, trwała i gęsta piana; spore wysycenie. Aromat - kwiaty (kwietna łąka), nieco cytrusów i czereśni, jest i słód - bardzo przyjemny i całkiem wyrazisty (jak na lagera i częściowe chmielenie nową falą z Europy). Smak - wyczuwalny szlachetny słód (ciasteczka), do tego owoce, trochę ziół; jest i przyzwoita chmielowa goryczka, w tle żelazo i może landrynki.

Bardzo udana hybryda. Jak do tej pory do piw Primatora miałem odczucia ambiwalentne, ale to mnie urzekło. Nie jest bez wad, ale pije się ze smakiem.
2021-06-14 00:33:35
Kustosz Specjaławatar
Gość
Kustosz Specjał
Dla mnie jedyny problem z tym piwem jest taki, że jednak trochę wstyd je kupić, szczególnie jeśli bierzesz 2-3 butelki. Niestety, ale skojarzenia z żulem robią swoje a zupełnie niesłusznie, bo piwo jest lepsze niż 90% "markowych" koncerniaków. A jak się trafi dobra partia to wręcz bardzo dobre i treściwe (nie wodniste). Nie warto się zniechęcać butelką i żulerskimi skojarzeniami. 6/10 (a biorąc pod uwagę cenę to 10/10).
2021-06-14 00:15:10
Brokreacja Sumac of All Fearsawatar
piotremon
starstarstarstarstar
Brokreacja Sumac of All Fears
Naprawdę fajny pils, chociaż miałem nadzieję na mocniejszą wędzonkę. Jest bardzo subtelna. Piwo jest raczej słodowe, choć chmielowość jest wyraźna. Sumak gdzieś w tle (to chyba on). Byłoby całkiem świetnie, gdyby nie nieprzyjemna łodygowa goryczka na finiszu, drapiąca gardło. Osłabia ona niestety pijalność i ogólne wrażenie.
2021-06-13 23:14:57
Gloger Wilczy Dóławatar
Gość
Gloger Wilczy Dół
Potwierdzam wszystko, co tu zostało powyżej napisane.
2021-06-13 22:58:05
Trzech Kumpli Flokiawatar
prisoner
starstarstarstarstar
Trzech Kumpli Floki
Aromat wybitnie porterowy z dodatkiem wanilii, odrobina kokosa ale nie wiele. W smaku podobnie, słodko, do tego owoce, melasa i całkiem przyjemna goryczka. Dobre Trzech kumpli dalej trzyma poziom.
2021-06-13 22:40:28
Browary Łódzkie Original Lager No 1awatar
Gość
Browary Łódzkie Original Lager No 1
Zgadzam się z tą opinia, w tej cenie piwo jest konkurencyjne z piwami z koncernów. Nie jest zle.
2021-06-13 22:14:37
© ocen-piwo.pl 2017

Dane producenta / importera

Browar PINTA

Dane kontaktowe niedostępne.Jesli jesteś zainteresowany(a) publikacją wizytówki tego producenta / importera napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Znalezione produkty dla Browar PINTA

 
1
2
3
 ... 
28
 
Pinta The Betty Story
Pinta The Betty Story
Pinta The Betty Story
% alk. 5.2
Blg 12.0
Uwarzone przez Browar Pinta w ramach akcji Pinta Miesiąca na miesiąc czerwidc 2021 roku.
PINTA The Betty® Story - W 2021 r. lejtmotywem serii PINTA Miesiąca jest chmiel. Warzyliśmy już piwo z blendem nazwanym na cześć Bruce’a Eggersa, teraz przyszedł czas na jego żonę Betty. Tym razem skład mieszanki stworzonej na cześć legendy nowozelandzkiej farmy Freestyle Hops jest tajemnicą. Jedno jest pewne, w tym wytrawnym Hoppy Pilsie odnajdziecie nuty marakui, cytryny, limonki i kandyzowanego melona.
Składniki: woda; słody jęczmienne: pilzneński, Carapils®; chmiele: do kotła warzelnego: Flex; na whirlpool: blend The Betty®, na zimno do tanków: blend The Betty®; drożdże: SafLager™ W 34/70.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: Barcelonismo - 2021-06-09 19:30:29
PINTA Hoppy Crew: How To Sell?
PINTA Hoppy Crew: How To Sell?
PINTA Hoppy Crew: How To Sell?
% alk. 6.5
Blg 16.5
Wieje świeżością!
Przedstawiamy siódmą parę z serii #HoppyCrew, w której za wiosenną, odmienioną szatą, kryją się intrygujące nowinki techniczne. . .
Pierwszym piwem z serii zadajemy pytanie, które w przypadku tej serii wydaje się niemal zbędne:

Chmiele: Sabro / Galaxy / Idaho 7
Hop Rate: 22 g/litr

I tu pojawia się kolejne pytanie, co to w ogóle jest Hybrid IPA? Jest to styl, który powstały według autorskiej koncepcji PINTY.
Podeszliśmy na nowo do tematu biotransformacji i zdublowaliśmy technikę efektywniejszego wydobycia smaku i aromatu chmielu w trakcie fermentacji. Dzięki temu aromaty i smaki stają się jeszcze bardziej złożone, a piwo odrobinę bardziej wytrawne, co podbija jego pijalność.
W smaku dużo kokosa, limonki i białych owoców od Sabro i Galaxy oraz chmielowy „dank” od Idaho 7.

Na etykiecie Marta i Michał. Rozwijają strategię sprzedażową PINTY i rozmyślają… How To Sell?

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7,86/10
Dodał: JP2137 - 2021-06-05 16:23:42
PINTA Hoppy Crew: Who Snaps First?
PINTA Hoppy Crew: Who Snaps First?
PINTA Hoppy Crew: Who Snaps First?
% alk. 8.0
Blg 20.0
Wieje świeżością!
Przedstawiamy siódmą parę z serii #HoppyCrew, w której za wiosenną, odmienioną szatą, kryją się intrygujące nowinki techniczne. . .
Drugie piwo to pozycja pieczętująca opinię, że PINTA jest na czasie w skali świata.

HDHC IPA / Citra, Mosaic, Simcoe, Strata, TRI2304CR
Hop Rate: 50 g/litr

50 g na 1 litr brzmi jak katastrofa?
Słusznie. Ale dzięki użyciu zaszyfrowanej w nazwie metodzie HDHC, czyli High Density Hop Charge, nabiera to sensu. Jest to technika „zagęszczenia” chmielu w piwie, żywotnie odpowiadająca na aktualny potrzeby piwowarów, zaspokajających aktualne potrzeby fanów kraftu, którzy chcą być szokowani przynajmniej raz na kwartał.
Te technika teoretycznie pozwala, aby mimo użycia monstrualnych ilości lupuliny, piwo szokowało chmielowością, ale wciąż pozostawało pijalne. Do chmielenia Who Snaps First? użyliśmy chmielu w pięciu różnych formach: Incognito, Cryo, Lupomax i Spectrum + pelet T90.
W smaku i aromacie mango, marakuja, papaja, ananas.

A na puszce - Paulina, Jarek i Mateusz szukający idealnego kadru.

Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi…
Spokojnie, o niuansach technologicznych opowiemy Wam osobiście z małego ekranu.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 8,18/10
Dodał: JP2137 - 2021-06-04 09:19:52
Pinta Zwycięski Summer Pils
Pinta Zwycięski Summer Pils
Pinta Zwycięski Summer Pils
% alk. 5.2
Blg 13.0
ulubione: 1
Prezentujemy zwycięskiego Summer Pilsa, uwarzonego w Browarze PINTA według inspiracji Mateusza Haberki - uczestnika konkursu dla piwowarów domowych. Jasne i lekkie piwo dolnej fermentacji o czystym profilu drożdżowym i wytrawnym finiszu. Goryczka średnio-intensywna, zbudowana przez nowofalowe odmiany chmielu. Zwycięski Summer Pils zachwycił sędziów konkursu. Teraz przyszedł czas na świat!

Składniki: woda; słody jęczmienne: pilzneński, Carapils®, zakwaszający; kaszka kukurydziana; chmiele: Puławski, EXPF-2/20, Galaxy®, Mosaic®; drożdże SafLager™ W 34/70 / Contains the allergen: malted barley.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

comments Komentarze: 7    oceny Średnia ocena: 7,25/10
Dodał: Luki1968 - 2021-06-02 15:10:20
Pinta & 8 Wired Brewing Hazy Disco Auckland
Pinta & 8 Wired Brewing Hazy Disco Auckland
Pinta & 8 Wired Brewing Hazy Disco Auckland
% alk. 8.2
Blg 20.0
ulubione: 2
W zeszłym roku obiecywaliśmy sobie, że do serii Hazy Disco wrócimy, gdy międzynarodowe kooperacje - symbol tej serii - będą możliwe ramię w ramię, w jednej warzelni. Pandemia zweryfikowała naszą nieugiętość w tej kwestii. Uznaliśmy, że doświadczenia i kontakty wypracowane w ostatnich latach nie mogą dłużej czekać, a fanom innowacyjnie nachmielonego IPA w Polsce należy się coś naprawdę nowego i ciekawego. W ten sposób, w przerwie między CollabPL a Hoppy Crew, wskakują dwie świeżutkie puszki z serii Hazy Disco.

Drugie w tej parze to Hazy Disco Auckland - kooperacja z 8 WIRED BREWING. Z ekipą z Nowej Zelandii znamy się dobrze i osobiście, a HD to bynajmniej nie nasza pierwsza kooperacja - m. in. w 2017 roku warzyliśmy w Nowej Zelandii porter bałtycki pod nazwą Bałtyk-Tasman, którego swoją drogą możecie jeszcze kupić w naszym Sklepie w Browarze.

Hop Rate: 28 g/litr

Jasne, soczyste i napakowane chmielami podwójne IPA, w którym wykorzystaliśmy nowatorską technikę chmielenia - Dip Hop. Jej źródeł można się doszukać lata temu w Japonii, ale w zachodnim krafcie zrobiło się o niej głośniej całkiem niedawno. Mówiąc w skrócie, chodzi o to, aby użyć chmiel w taki sposób, by wydobyć najprzyjemniejsze cechy aromatu chmielowego, ukrywając głęboko te mniej pożądane - jeśli interesują Was niuanse techniczne - dajcie znać. W HD Auckland dzięki odmianom Mosaic, Idaho 7 i Nelson Sauvin uzyskaliśmy tropikalno-żywiczne aromaty z nutą białych winogron rodem z Nowej Zelandii.

Tyle na dziś od nas, życzymy smacznego (we własnym imieniu)

comments Komentarze: 7    oceny Średnia ocena: 8,89/10
Dodał: JP2137 - 2021-05-30 17:49:13
Pinta & Untitled Art Hazy Disco Wisco
Pinta & Untitled Art Hazy Disco Wisco
Pinta & Untitled Art Hazy Disco Wisco
% alk. 8.1
Blg 20.0
ulubione: 1
W zeszłym roku obiecywaliśmy sobie, że do serii Hazy Disco wrócimy, gdy międzynarodowe kooperacje - symbol tej serii - będą możliwe ramię w ramię, w jednej warzelni. Pandemia zweryfikowała naszą nieugiętość w tej kwestii. Uznaliśmy, że doświadczenia i kontakty wypracowane w ostatnich latach nie mogą dłużej czekać, a fanom innowacyjnie nachmielonego IPA w Polsce należy się coś naprawdę nowego i ciekawego. W ten sposób, w przerwie między CollabPL a Hoppy Crew, wskakują dwie świeżutkie puszki z serii Hazy Disco.

Pierwsze w parze to Hazy Disco Wisco - kooperacja z Untitled Art. To dość tajemniczy, ale robiący dynamiczną karierę browar z Wisconsin. Załoga Untitled Art ma w zwyczaju niepokazywanie się w mediach społecznościowych. Można rzec, tą postawą idealnie wpasowali się do korespondencyjnego charakteru warzenia naszego wspólnego piwa!

Hop Rate: 25 g/litr

Podwójne IPA, którego pełna nazwa pochodzi od innowacyjnej metody chmielenia - Non-Stop Dry Hop. Zgodnie z nią, począwszy od pierwszego, aż do ostatniego dnia fermentacji regularnie dodawaliśmy bardzo duże dawki chmielu Sabro, Azacca, El Dorado, Nectaron i Talus. Spodziewajcie się nut dojrzałej pomarańczy, kokosa, limonki i owoców tropikalnych.

Tyle na dziś od nas, życzymy smacznego (we własnym imieniu).

comments Komentarze: 9    oceny Średnia ocena: 8,3/10
Dodał: JP2137 - 2021-05-30 17:46:27
Pinta & Sibeeria Short Notice
Pinta & Sibeeria Short Notice
Pinta & Sibeeria Short Notice
% alk. 6.2
Blg 14.0

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Kindi - 2021-05-05 19:37:56
PINTA Under The Strata
PINTA Under The Strata
PINTA Under The Strata
% alk. 6.5
Blg 15.0
ulubione: 4
W serii PINTA Miesiąca, co miesiąc odkrywamy przed Wami niszowe, nowe, eksperymentalne odmiany chmielu z różnych zakątków świata. W maju lecimy za Atlantyk, ale przynosimy Wam coś więcej niż sam chmiel…

Padło słowo klucz! W kolejnym miesiącu rolę główną gra Strata. Świeża odmiana, za którą stoi truskawka, marakuja, grejpfrut i delikatna, ziołowa konopia w tle.
To, czym dodatkowo majowa PM wyróżnia się w tegorocznej serii to zastosowanie nowatorskiej technologii fermentacji - z użyciem drożdży lagerowych, ale w szerokim przekroju temperatur, wykraczającym poza zwyczajowy dla dolnej fermentacji.
Dokładnie o technologicznych niuansach stylu Cold IPA i (jak co miesiąc) o ciekawostkach dotyczących samego chmielu, napiszemy więcej na początku maja, jak już będziecie mogli otworzyć swoją puchę i czytając naszego posta doświadczać smaków i aromatów…
Na koniec jeszcze ciekawostka - pomimo zamkniętej gastronomi, coraz większa część PM wędruje do beczek. Dzięki, że wybieracie PINTĘ z kranu! Trzymajcie razem z nami kciuki za kolejne, pite już swobodnie w naszych ulubionych barach, tam, gdzie smakują najlepiej.
Hop Rate: 20,0 g / litr

comments Komentarze: 8    oceny Średnia ocena: 8,06/10
Dodał: JP2137 - 2021-05-04 18:18:15
PINTA Zwycięskie Session IPA
PINTA Zwycięskie Session IPA
PINTA Zwycięskie Session IPA
% alk. 4.9
Blg 12.0
ulubione: 3
PINTA Zwycięskie Session IPA: prezentujemy zwycięskie Session IPA, uwarzone w Browarze PINTA według inspiracji Tomasza Bogowicza i Agnieszki Szejbut – uczestników konkursu dla piwowarów domowych. Jasne, lekkie, wytrawne i intensywnie chmielone piwo górnej fermentacji - pełne cytrusowych, żywicznych i tropikalnych aromatów pochodzących od amerykańskich odmian chmielu. Zwycięskie Session IPA zachwyciło sędziów konkursu. Teraz przyszedł czas na świat!(opis z etykiety)

comments Komentarze: 11    oceny Średnia ocena: 7,51/10
Dodał: dawid3003 - 2021-05-04 18:01:49
Pinta Saison z Porzeczkami Grand Prix
Pinta Saison z Porzeczkami Grand Prix
Pinta Saison z Porzeczkami Grand Prix
% alk. 6.4
Blg 15.0
ulubione: 1
Właśnie zapełniliśmy ostatnie butelki… Za moment przyjdzie czas, żeby je opróżniać!

Dla przypomnienia: PINTA Grand Prix to seria piw, które warzymy w ramach współpracy z Warszawski Konkurs Piw Domowych.
Jeśli chcecie sobie przypomnieć całą serię… zapraszamy na nasze Stories.

W tym roku, czerpiąc inspirację z mistrzowskiej receptury Michała Jarosińskiego, zwycięzcy X WKPD, uwarzyliśmy Fruit Saison.
Aromatyczne, delikatnie przyprawowe, wytrawne piwo belgijskie, leżakowane z dodatkiem liofilizowanych owoców czerwonej porzeczki, skórki gorzkiej pomarańczy i soku z czerwonej porzeczki, co nadało piwu cierpkości i orzeźwiającej owocowości.

comments Komentarze: 8    oceny Średnia ocena: 6,76/10
Dodał: JP2137 - 2021-04-14 18:17:00
 
1
2
3
 ... 
28
 
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.