Jesteś w

Czy wiesz, że...

11 marca 2007 roku, z okazji otwarcia Starego Browaru w Poznaniu, 10625 osób napiło się piwa z odlanego z brązu kufla, który mierzył ponad 5 metrów wysokości! Pojemność kufla to około 6000 litrów.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

San Miguel Especialawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
San Miguel Especial
Piana bardzo słaba, niewysoka i bardzo luźna, nietrwała. Jasnosłomkowe, klarowne. Aromat kukurydziano-słodowy. W smaku jest trochę wodniste jak to piwo tego typu, ale zaskakująco mocno zaznaczoną goryczka - zupełnie się nie spodziewałem. Poza tym pustawe, lekka słodycz przypominające piwa z kukurydzą lub ryżem. Wysycenie niskie jak na lagera, ale pijalność ok. Lepsze niż myślałem, nie na tyle dobre, żeby kupować.
2021-03-04 20:08:07
Manufaktura Piwna Czarne na Miodzieawatar
Volvus
starstar
Manufaktura Piwna Czarne na Miodzie
Ładny kolor brunatno czarny. Pianka delikatna, lacing jest. Zapach miodowy, lekko słodowy. Czuć kwiat rzepaku i ziołowe korzenne aromaty. Niestety w smaku...jakby sztuczny miód... trochę się rozczarowałem. Szkoda... warka do 10.09 21
2021-03-04 19:19:22
Kormoran Imperium Prunum 2020awatar
Gość
Kormoran Imperium Prunum 2020
porter ze śliwką to fragment "polish power" Coś pięknego!
2021-03-04 19:16:54
Profesja Piratawatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
Profesja Pirat
Wersja leżakowana A.D. 2019
Po otwarciu czuć wyraźną paloność i kawę. Wygląda jak rasowy imperialny porter - ciemnobrązowy, z grubą brązową pianą. W większości drobnopęcherzykową. Niestety ma problem z lacingiem, bo ten jest naprawdę szczątkowy i piana z czasem redukuje się do obrączki.
Aromat jest super. Intensywna, palona kawa, czekolada, śliwka w czekoladzie, nawet jakby ziarna kakaowca. Wyczuwam tutaj ten charakterystyczny zapach słodu pilzneńskiego, co jest dziwne, bo go tu nie użyto. Mocny profil słodowy. Czyżby nawet parkiet?

W aromacie alkoholu nie czuć, ale podczas picia już i owszem i to jest największy mój problem z tą wersją. To prawie 12%, w dodatku wyczuwa się to jedynie na chwilę, a potem znika, ale jednak jest. Ponownie, czekolada, kawa, duża dawka paloności. Powtórka z aromatu.

Uczucie w ustach jest w porządku. Wytrawny porter, nie ma ani uciążliwej słodyczy, ani męczącej goryczki. Jest tak jak być powinno. Pije się przyjemnie, czuć, że to 24 plato.

Przyzwoity imperial baltic porter, jeden z lepszych, jakich próbowałem. Jestem pod wrażeniem, że udało się tutaj osiągnąć tak wiele przy użyciu zaledwie kilku składników - leżakowanie zrobiło dobrą robotę.
2021-03-04 19:05:10
Tyskieawatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
Tyskie
Oczywiście, że krafty to mniej niż 10%. Ale spójrzmy jaki wybór oferują rzemieślnicze browary lub nawet regionalne, a jaki koncerny. Koncerny teraz mają już trochę więcej styli, bo gdzieniegdzie pojawia się jakaś APA, IPA lub Porter, ale to bardziej na zasadzie doganiania kraftów - żebyśmy nie odstawali. Wcześniej oferowały jedynie eurolager, ewentualnie porter lub pils. I przede wszystkim jak to wszystko wypada pod względem jakości warzonego piwa. Tutaj raczej nie ma wątpliwości.

Napisałem Niemcy i Czechy, bo to lepiej niż Rosja lub Białoruś pod tym względem. Najlepiej byłoby porównać do USA, ale jednak Polsce w kulturze piwnej jeszcze daleko nam do USA.
2021-03-04 18:48:29
Gwarek Szeryf Pola Przodowyawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Gwarek Szeryf Pola Przodowy
Jasny pomarańcz w mętności soczkowej. Piana trochę nie bardzo.
A aromat rewelacyjny: białe owoce z cytrusami w tle. Ekstra.
Gładziuśkie, delikatnie musujące. Owocowe, jednak bez zbędnej słodyczy. Nie wodniste, jednak lekkie. I dyskretna albedowa goryczka. Chyba nie tylko brać górnicza doceni.
2021-03-04 18:01:04
Kasztelan Jasne podbite miodem i cytrynąawatar
Gość
Kasztelan Jasne podbite miodem i cytryną
Ani miodu ani cytryny nie było. Nie warto
2021-03-04 17:59:41
Funky Fluid Breakfast Stout Guatemala Huehuetenango Coffee & Peanut Butterawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Funky Fluid Breakfast Stout Guatemala Huehuetenango Coffee & Peanut Butter
Piwo wyskoczyło lekko z puszki. Kawa i orzechy. Tak nie masło orzechowe, a orzechy właśnie. Czuć tytoń, nie wiem skąd. Dziwne to takie. Piana bardzo wysoka, szybko dziurawi się i znika. Barwa czarna, prawie nieprzejrzysta. Ciekawe, że czas na Breakfast Stouta z kawą nie wpłynął, a na Breakfast Stouta z masłem orzechowym i kawą wpłynął. W szkle aromat podobny. Nie wiem czy to połączenie kawy z orzechami daje ten aromat, ale czuję tytoń. Taki ostry jest ten zapach. Wysycenie dość niskie. Niestety piwo wygazowało, a co oznacza odgazowane piwo? Niestety robi się wodnisto i czuć pustkę. Ciało nie jest takie złe. Słód żytni robi swoje. Jest gładkość dobra. W smaku bardziej czuję czekoladę niż kawę. Czytam na etykiecie, że ta kawa ma taką nutę mleczno czekoladową, może to to. W tle jest nuta masła orzechowego. Niestety mało. Ilości tylko homeopatyczne. Słodycz wyraźna, ale nie czuć tu głębi. Goryczka niska. Ciekawe to, bo zasyp to samo co w Breakfast z samą kawą, a tam wyraźniejsza goryczka. Aromat fajny, ale dziwny, bo nie spodziewany, w smaku jest średnio. Trochę jest rozczarowanie.
2021-03-04 17:56:55
Funky Fluid Breakfast Stout Ethiopia Uraga Coffee awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Funky Fluid Breakfast Stout Ethiopia Uraga Coffee
Co nie dziwi jest kawowo w aromacie. Też jest lekka paloność. Piana niska, kremowa, drobnopęcherzykowa. Czarne, prawie nieprzejrzyste. Po przelaniu do szkła aromat bardziej taka kawa z mlekiem. Mniej paloności, bardziej czuć słodycz. Wysycenie średnie, ale nie za wysokie, takie w sam raz. Ciało dobre. Piwo ma 19 BLG i myślę, że tak w sam raz ;) Piwo jest bardzo gładkie. Tu zasługa słodu żytniego. Oj jakie to jest gładkie. Piwo bardzo mocno deserowe. Ta gładkość tylko podbija deserowy charakter piwa. Ciężko mi tu wyczuć jakieś takie nuty charakterystyczne dla tej kawy, ale trzeba przyznać jest kawowo. Laktoza super podbija słodycz. Piwo ma ciekawą cechę jest jednocześnie deserowe i jest lekkie. Goryczka średnia. Delikatnie popiołowa i lekko zalega. Fajne to puwi no! Kwaśność od ciemnych słodów. Przynajmniej wiadomo, że pijemy Stouta. Niestety czekolady i paloności tu nie wyczuwam :( Widać po nazwie piwo miało być deserem i takie jest. Jest słodkie, ale nie muląco słodkie. Brak mocnych akcentów, ale to piwo na śniadanie! :)
2021-03-04 17:49:40
Svijany Svijanská Kněžna 13°awatar
meshigene
starstarstarstarstar
Svijany Svijanská Kněžna 13°
Kolejny raz zdaję sobię, że ciemne lagery to trochę nie moje klimaty, jednak to piwo (jak i ewidentnie wszystkie ze Svijan) jest bardzo poprawne, chociaż od zwykłego tmavego trochę się różni. Po pierwsze, barwę ma trochę jasną w porównaniu do tmavego z budweisera czy bernarda, a po drugie, jest mocno chmielowe (tak po czesku), z czym ciemne lagery zwykle mają problem. Poza tym zaskoczeń mało, paloność, odrobina czarnego chleba, trochę popcornu w tle, no i w sumie wszystko w porządku.

Warka 02.06.21, cukru w składzie nie wymieniono.
2021-03-04 17:44:30
Dziki Wschód Totem Navahoawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Dziki Wschód Totem Navaho
Aromat niezbyt intensywny. Czuć bardzo przyjemne nuty biszkoptowe, ciasteczkowe, co w East Coast IPA jak najbardziej miejsce mieć powinno. Nie ma karmelu. W tle chmiel - w typie słodkich owoców tropikalnych, a nawet czegoś na wzór kokosa. Ciekawe że coś takiego udało się uzyskać z użycia polskiego chmielu.

Piwo o ciemnozłotej / jasnomiedzianej barwie. Leciutko zamglone, z ładną, obfitą, gęsta, białą pianą zbudowaną z małych bąbelków któóra powoli opada i pięknie zdobi szkło.

W smaku - gładkie, słodowe, ciasteczkowe, owocowe w typie cytrusów, albedo, grejpfruta, a także z nutami żywiczno świerkowymi. Goryczka fantastyczna. Mam wrażenie że to zasługa chmielu Magnum którego od pewnego czasu polskie browary nie używają ale daje on charakterystyczną goryczkę. Tępą, wyrazistą, długą, taką która klasyczna IPA mieć powinno.

Mam problem w ocenie tego piwa, ale chyba wynika on z mojego błędnego (mam wrażenie) postrzegania stylu East Coast IPA, który nomen omen bardzo lubię. Otóż nie mamy tutaj do czynienia z piwem mulącym, karmelowym, mocno chmielonym amerykańskim chmielem, a piwem po prostu wyraźnie słodowym w typie biszkopów, herbatników, ciasteczek - w połączeniu z owocowo żywicznym aromatem i smakiem chmielu, zwieńczonym wyraźną, długą, charakterystyczną dla Magnuma, goryczką. Jak dla mnie jest to współczesne American India Pale Ale.
2021-03-04 16:14:55
Argus Porter Wielosłodowyawatar
Gość
Argus Porter Wielosłodowy
D**y nie ukrywa, ale jak za taką cenę i moc nie jest złe
2021-03-04 14:06:14
Halne Mega Mocneawatar
Gość
Halne Mega Mocne
Piwo aromatyczne, jasne smaczne tylko trochę klepie. Na minus smak puchy wyczuwalny jakbym lizał posadzki w czarnobylu.
2021-03-04 13:54:59
Tyskieawatar
Gość
Tyskie
Ale we wczesnych latach 90ych piło się 2/3 mniej piwa. Ludzie alkoholizowali się wódką. Teraz piwo przejęło te brzemię na siebie.

Jeśli spojrzeć na historię piwa to dłużej było warzone bez chmielu niż z. Więc tutaj nie do końca można argumentować że chmiel jest potrzebny. Ja osobiście mam mocne preferencje do mocno nachmielonego, aromatycznego i gorzkiego piwa, ale jestem świadom że nie każdy tak ma i potrafię z tym żyć.

Sheggorath:
Tyle że rynek piw kratowych to mniej niż 10% całości.
A z tymi Czechami i Niemcami to niezbyt trafione. Oni może mają dużo małych i średnich browarów, ale rzadko są to hipsterskie rzemieślnicze przedsięwzięcia, najczęściej robią ich tradycyjne style których również się konsumuje dużo dużo więcej.
Krafty paradoksalnie dominują w mniej piwnych krajach jak Szwecja lub północne Włochy gdzie duży procent spożycia to piwo rzemieślnicze, bardzo wysokiej jakości i często innowacyjne.
2021-03-04 12:50:18
Stary Browar Kościerzyna Pszeniczneawatar
ArdianK
starstarstarstarstar
Stary Browar Kościerzyna Pszeniczne
Perfumowane, mocno aromatyczne, lecz jak dla mnie zbyt dużo perfum i bananowych akcentów. Generalnie liczyłem na coś lepszego, aczkolwiek typowe weizeny już dawno mnie się przepiły. American Wheat to o wiele ciekawszy gatunek.
2021-03-04 12:30:53
Baca Mocnyawatar
Gość
Baca Mocny
Baca Jak NAJBARDDDDIEEEJJ PYSZNA
2021-03-04 12:10:07
Somersby Appleawatar
Gość
Somersby Apple
syf boli brzuch
2021-03-04 12:08:57
One more timeawatar
tam
starstarstarstarstar
One more time
Bardzo dobre, rześkie, bardzo owocowy charakter bez owocowych dodatków. Przy tym zachowany piwny charakter, bo czuć też słodowość i goryczkę.
2021-03-04 11:06:02
Kustosz Specjaławatar
Gość
Kustosz Specjał
Ogólnie to wstyd kupować ale lekki mem. Ładna butelka ale nie wiem czy bezpieczna bo kaca dostałem zanim to piwo wypiłem do końca i mam go dalej i boli. Dużo piwa za cene. Zimne jest całkiem dobre a w temperaturze pokojowej jak każde inne w sumie a nawet jest dużo gorszych. Pod koniec takie mniej znośne w smaku ale wchodzi mocno. Powiem tak. Raz w życiu powinno się spróbować ale dla mnie tylko raz bo jeszcze tak nie miałem że mam kaca zanim skończe jedno piwo.
2021-03-04 09:59:56
Namysłów Pilsawatar
Gość
Namysłów Pils
Syf, zdecydowanie nie warto.
2021-03-04 09:23:53
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017

Dane producenta / importera

Browar Golem

Dane kontaktowe niedostępne.Jesli jesteś zainteresowany(a) publikacją wizytówki tego producenta / importera napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Znalezione produkty dla Browar Golem

 
1
2
3
 ... 
12
 
Golem Cosmic Invocation Rites
Golem Cosmic Invocation Rites
Golem Cosmic Invocation Rites
% alk. 6.0
Blg 16.0
Czwarte ogniwo naszej kosmicznej inwazji na Wasze kubki smakowe prezentuje się tak.

Podobnie jak w przypadku Soulside Journey, użyliśmy płynnych drożdży London Fog, a także chmieli Bravo i Cashmere, natomiast na ostatnim etapie chmielenia postawiliśmy na nowofalowe odmiany Lemon Drop - o aromacie cytryny i melona z nutą miętowej zielonej herbaty - oraz Idaho 7 - znany z naszych świetnie przyjętych piw z serii Golem vs. , nadający mocno mandarynkowo-pomarańczowy sznyt.
Hop rate: 21 g/L

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2021-02-25 08:54:21
Golem Meadows of Heaven
Golem Meadows of Heaven
Golem Meadows of Heaven
% alk. 7.0
Blg 16.0
IBU 135
Oto i owoc pracy ostatnich tygodni. Od dziś, aż do piątku, będziemy prezentować nasze świeżutkie puszeczki, które wyjadą w przyszły poniedziałek do sklepów i hurtowni wprost z magazynu Browar ReCraft, gdzie powstały. W poszukiwaniu idealnego IPA nawiązaliśmy współpracę ze świętochłowickimi specami od chmielowych piw, aby dać wam produkt najwyższej jakości.

MEADOWS OF HEAVEN to West Coast IPA potężnie nachmielone na goryczkę Columbusem (teoretycznie wyliczone 135 IBU), a następnie turbodoładowane aromatycznym El Dorado, wprowadzającym nuty gruszki, melona i mango, a także cytrusowo-iglakową Sultaną, w której profilu także mocno zaznaczony jest ananas.

Piwo jest wytrawne, odfermentowane do 7% alkoholu z 16 Plato, i ekstremalnie pijalne.

Coś dla wielbicieli #teamgoryczka!

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2021-02-24 21:28:14
Golem Carouselamra
Golem Carouselamra
Golem Carouselamra
% alk. 7.0
Blg 16.0
IBU 135
Drugi z naszych premierowych West Coastów - CAROUSELAMBRA - nachmieliliśmy bardziej klasycznie.

Tym razem w roli głównej wystąpił jeden z naszych ulubionych chmieli - Simcoe - dający nuty ziemiste, iglaste i tropikalne. Co ciekawe, chmiel ten w miarę starzenia się piwa staje się coraz bardziej ananasowy i marakujowy. Na drugim planie występuje tu najbardziej ikoniczny chmiel piwnej rewolucji - Citra - pełen cytrusów w rodzaju grejpfruta, cytryny i limonki.

Piw w tej konfiguracji chmielowej wypuściliśmy już kilka, jednak w przypadku Carouselambry postawiliśmy na zdecydowaną przewagę Simcoe nad Citrą, gdyż uważamy ten chmiel za absolutnie najlepszy do West Coast IPA.

Wytrawność i pijalność na poziomie maksymalnym, goryczka potężna i bezkompromisowa - takie jest nasze najnowsze piwo!

A jaki jest Wasz ulubiony chmiel do wytrawnego, goryczkowego IPA?

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2021-02-24 21:25:48
Golem Soulside Journey
Golem Soulside Journey
Golem Soulside Journey
% alk. 6.0
Blg 16.0
Nie samą goryczką człowiek żyje. Trzecią piękną puszeczką w najnowszej kolekcji jest SOULSIDE JOURNEY.

To pierwsze piwo w stylu New England IPA, do którego fermentacji użyliśmy płynnych drożdży London Fog, owianych legendą najlepszych w stylu. Dzięki temu piwo jest odpowiednio przymglone i mocno owocowe, z aksamitnym odczuciem w ustach.

W tej wersji nasza NEIPA została nachmielona odmianami Bravo, Cashmere, Mosaic i Citra, które wniosły nuty owoców tropikalnych i cytrusowych, takich jak pomarańcze, ananas, mango, melon, marakuja czy cytryna.

Goryczka w stylu, choć zapewne w górnych widełkach, hop rate 21 g/l.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2021-02-24 21:23:32
Golem Warehouse Sunset
Golem Warehouse Sunset
Golem Warehouse Sunset
% alk. 6.5
Blg 15.0
ulubione: 1
Styl: New England / Hazy, India Pale Ale
Chmiele: Cashmer &Sultana & Ekuanot

WAREHOUSE SUNSET to Hazy IPA chmielone Cashmereem, Sultaną i Ekuanotem, które to połączenie dało tu nuty dojrzałego ananasa wygrzewającego się na kwietnej łące pełnej polnych kwiatów i ziół. Nie zabrakło też zdecydowanej jak na dzisiejsze czasy goryczki.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2020-12-21 19:19:58
Golem Jesod
Golem Jesod
Golem Jesod
Browar Golem już od dawna przygotowywał się na swoje piąte urodziny. W wyniku tego powstało między innymi piwo Jesod czyli Imperial Stout z dodatkiem cukru muscovado. W profilu piwa pojawia się morska mineralność jodyna smoła ognisko i palone drewniane podkłady kolejowe. Tekstura trunku niezwykle gładka puszysta i aksamitna. Piwo jest oblepiające oraz gęste w odczuciu. Kondycjonowanie w dębowej beczce po szkockiej whisky Laphroaig wprowadziło niebanalny charakter.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8,5/10
Dodał: JP2137 - 2020-12-12 17:15:29
Golem Tiferet
Golem Tiferet
Golem Tiferet
Imperialny Stout leżakowany w beczce po czerwonym winie. Aromat nabrał charakteru winnego wiśniowego i śliwkowego. Do tego dochodzi cały szereg czekoladowo-kawowych akcentów słodowych. Piwo bezwątpienia należy przelać do odpowiedniego szkła. W smaku poczujesz wyraźną goryczkę pochodzącą od chmielu słodów palonych i alkoholu. Ten ostatni szlachetnie rozgrzewa przełyk. Co ciekawe piwo zostało rozlane zaledwie do kilkuset puszek a więc kto pierwszy ten lepszy! Ekipa Kraft Klub zadbała o dostarczenie Wam tego limitowanego wypustu!

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 10/10
Dodał: JP2137 - 2020-12-11 20:34:01
Golem Hops Come Ripping
Golem Hops Come Ripping
Golem Hops Come Ripping
% alk. 8.5
Blg 18.0
IBU 75
Następna świetnie zapowiadająca się Double West Coast IPA z Browaru Golem! Aromat cechuje się wyraźnymi akcentami ananasowo-naftowymi a to za sprawą użytych odmian: Columbus Mosaic Simcoe Chinook i Centennial. Piwo dobrze zaprezentuje się przelane do IPA glass. W smaku wyraźna goryczka która nadaje piwu odpowiedni charakter. Wytrawny finisz sprawia że piwo pije się niewiarygodnie lekko mimo tak sporego udziału alkoholu etylowego. Etykietę zdobi jaskrawa czaszka co jest swoistą zabawną konwencją: mrok łączy się ze światłością.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 7,17/10
Dodał: JP2137 - 2020-12-11 20:25:11
Golem Spirit Crusher
Golem Spirit Crusher
Golem Spirit Crusher
Trunek jest niekonwencjonalnym owocem kooperacji z palarnią kawy CoffeeLab. Tym razem do bourbonowego blendu trafiło espresso zaparzone z mieszanki najwyższej jakości ziaren z Kolumbii Brazylii i Hondurasu. Aromat niezwykle kawowy i czekoladowy! Piwo dobrze zaprezentuje się przelane do Sniftera za pośrednictwem smoliście czarnej barwy i drobnopęcherzykowej beżowej piany. W smaku poczujesz moc trunku poprzez subtelne rozgrzewanie w przełyk – stanowi to o szlachetności trunku. Ponownie zaznaczone wyraźne akcenty słodowe. Goryczka na wysokim poziomie natężenia. Piwo będzie dobrym dodatkiem do krwistych burgerów.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: JP2137 - 2020-12-11 20:22:00
Golem Gewura
Golem Gewura
Golem Gewura
Ta wersja urodzinowego imperialnego stoutu Browaru Golem trafiła do beczek po czterech rodzajach bourbonu: Four Roses EarlyTimes Old Forester i Jack Daniel. Dodatkowo do piwa trafiły niewielkie ilości ekstraktów z orzecha laskowego czekolady i kokosa. Aromat cechuje się atrakcyjnym balansem pomiędzy wspomnianymi dodatkami oraz efektami dojrzewania w beczkach dębowych. W smaku poczujesz solidną rozgrzewającą i szlachetną moc alkoholową. Cała baza deskryptorów pochodzących od słodów palonych buduje charakter trunku. Piwo zdecydowanie na specjalne okazje takie jak urodziny!

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 5/10
Dodał: JP2137 - 2020-12-11 20:20:10
 
1
2
3
 ... 
12
 
wykonanie choruzy.pl © 2010