zamknij Zostań patronem na patronite
Jesteś w

Czy wiesz, że...

Lodówkę wymyślił bawarski inżynier Karl von Linde, który już w 1871 roku zastosował system chłodzenia w browarze Spaten w Monachium, aby umożliwić produkcję piwa latem. Środkiem schładzającym był eter metylowy lub amoniak

Najnowsze komentarze

Kustosz Jabłkoawatar
Gość
Kustosz Jabłko
cool piwko
2019-01-20 11:36:18
Książęce IPAawatar
tomamisz8
starstarstarstarstar
Książęce IPA
Tak jak wszystkie Książęce rozwodnione, lekki wyczuwalny zapach IPA i właściwie nie smak tylko jakiś wycofany posmak słodowo-cytrusowo-goryczkowy... Przeciętniak...
2019-01-20 10:49:42
Żubrawatar
Gość
Żubr
Dupa a nie dobre piwko
2019-01-20 10:08:41
Žatecký Světlý Ležákawatar
Gość
Žatecký Světlý Ležák
W tej cenie toż to coś wspaniałego
2019-01-20 10:04:42
Pinta Imperator Bałtycki Sherry Oloroso Barrel Agedawatar
Krwawy
starstarstarstarstar
Pinta Imperator Bałtycki Sherry Oloroso Barrel Aged
Barwa ciemnobrunatna. Piana beżowa drobnopęcherzykowa z domieszką średnich oczek, niska, średniotrwała, opada . Aromat beczka, suszone owoce,rodzynki, następnie przebija się czekoladka , wanilia,karmel, chleb, trochę kawy. Smak suszone owoce, śliwka, czekolada,wanilia, kawa zbożowa,karmel przypalony, słodko z goryczkową kontrą na średnim poziomie. Wysycenie niskie, dużo ciała
2019-01-20 09:08:59
Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne
Tego się nie da pić. Mętne popłuczyny chmielowe ze spirytusem.
2019-01-20 08:50:39
Raduga African Queenawatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
Raduga African Queen
Nie wiem może smak mi się zmienił,ale tu czuję więcej goryczki niż cytrusów. Zazwyczaj Raduga ma wyraźne w smaku piwa.Tutaj więcej goryczki mniej innych smaków. Aframon wyczuwalny, ale delikatnie. Lekki posmak ziołowy.
2019-01-20 08:41:45
Nepomucen & Widawa Dark Forestawatar
Soket
starstarstarstarstar
Nepomucen & Widawa Dark Forest
Główny atut to zapach piwa geniusz (jakbym był wiosna w lesie iglasty po deszczu) smak mocno wyczuwalne iglaki. Jeden z lepszych porterow pity na Porter baltik day
2019-01-20 06:53:55
Kormoran Cornus Lupusawatar
Soket
starstarstarstarstar
Kormoran Cornus Lupus
Dziwne piwo, ciężko mi jednoznacznie określić go. Jednym słowem olej z silnika hehe tylko kolor inny
2019-01-20 06:50:07
Manufaktura Piwna Russian Imperial Stoutawatar
Gość
Manufaktura Piwna Russian Imperial Stout
Bez piany. Czarne. Bez prześwitów.
W aromacie praliny, kawa, czekolada. Miodzio aromacik.
Gęste. Gładkie. Praktycznie bez gazu. Smakuje raczej wytrawnie. W miarę posiedzenia jednak przechodzimy na słodką stronę mocy. Czekolada jest gorzka. Kawa jest gorzka. Kakao jest gorzkie. Finisz jest palony i odrobinę goryczkowy.
Ogólnie nieźle. Pić trzeba z rozwagą, bo alkohol ukryty aż za dobrze. Trunek nawet mocno nie rozgrzewa.
Sam się zdziwiłem, że dałem radę flakonowi 500 ml. I to w trochę dłużej niż pół godziny. Jest więc pijalny i wcale nie strasznie ulepny.
O ile Podbitego można uznać za sztosa, to tu mamy do czynienia z trochę ponad przeciętnym wytworem solidnego rzemieślnika. W sensie porównania. Bo wiadomo, że Jabłonowo to spory browar regionalny.
No to idą szeroką ofertą ?od żulika do beergeeka? ;D I dobrze ? po tanioszkę do Biery a po sztosa do speca. 8,5/10
2019-01-20 06:11:44
Edelmeister Radler Grapefruitawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Edelmeister Radler Grapefruit
Piana biała, drobnoziarnista, marnej jakości, wysoka na około pół centymetra, szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu nuty słodkiego grapefruita, oprócz tego tylko i wyłącznie słodowe aromaty. W smaku bardzo słodkie, nie jest to typowy przymiot grapefruita, o goryczce można tylko pomarzyć, podobnie jak o kontrze kwaskowej, sama landrynkowa słodycz w grapefruitowej odsłonie, mało piwnych akcentów, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Pite w wersji puszkowej, nie wiem czy występuje butelkowa, sama puszka całkiem znośnie wykonana graficznie, srebrna kolorystyka. Warka 07.06.2019. Zdecydowanie zbyt słodki radler jak na mój gust, brakuje efektu orzeźwienia a piwo tylko zamula i sprawia, że Twoje pragnienie wzrasta. Dlatego też za całokształt mogę zaproponować maksymalnie 4.
2019-01-20 00:12:34
Wojak Jasny Pełny 5%awatar
Gość
Wojak Jasny Pełny 5%
polecam to piwko ogółem najlepsze całe te po prostu
2019-01-19 23:59:26
Zakładowy Pan Kierownik Russian Imperial Stoutawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Zakładowy Pan Kierownik Russian Imperial Stout
Piana beżowa, drobnoziarnista, po przelaniu piwa z butelki do szkła momentalnie dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu lukrecja, nuty karmelowe, palone akcenty, kawa wraz z czekoladą, suszone owoce(najbardziej wiśnia), po ogrzaniu ujawnia się lekka alkoholowa woń. W smaku słodziutkie, lukrecjowo-karmelowe, mało głębi... kawowy aftertaste, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, oleista struktura, paloność i suszone owoce na drugim planie, wysycenie na średnio-niskim poziomie, subtelnie rozgrzewa przełyk, alkohol wyczuwalny nieznacznie. Kapsel od browaru Zakładowego, etykieta w ciemnej kolorystyce, graficznie bez szału, dość ubogo opisana. Warka 18.01.2019. Degustowane 2 dni po terminie przydatności. Nie wiem czy leżak coś tutaj ułożył, jeżeli tak to niewiele. Wybitnie słodki przedstawiciel swojego stylu karmel i lukrecja są wręcz przytłaczające, przez co na wartości traci treściwość i poczucie "ciała". Niestety lekki zawód, co prawda występuje paloność i kawa, ale w zbyt małej dawce żeby walczyć z wszechobecną słodyczą, która wybitnie obniża doznania smakowe. Moja ostateczna ocena to 7 z ogromnym minusem, może lekko nagięta na korzyść browaru.
2019-01-19 23:41:10
Fortuna Czarneawatar
Gość
Fortuna Czarne
I wodniste do tego.
2019-01-19 23:33:37
Fortuna Czarneawatar
Gość
Fortuna Czarne
Jak dla mnie za słodkie jak na ciemnie piwo.
2019-01-19 23:32:54
Kormoran 1 na 100 Lite APAawatar
Gość
Kormoran 1 na 100 Lite APA
Ale to piwo jest dobre i nie śmierdzi żadną chemią. Chmiel i tyle.
2019-01-19 23:03:01
BiesCzadowe Detoxawatar
Gość
BiesCzadowe Detox
Bardzo dobre. W smaku mocno przypomina Kormorana 1 na 100. Czuć tu jednak lekką brzeczkowość, która w piwie 0,5% nie jest niczym dziwnym. Jak napisałem LEKKA. To nie poziom bezalko eurolagerów które po prostu śmierdzą tylko lekki aromar. Całkiem przyjemny. Polecam. Obok Miłosław bezalkoholowe IPA, 1 na 100, Kwasu pruskiego lite i Maddrivera to jedno z najlepszych piw bezalkoholowych jakie piłem.
2019-01-19 22:59:22
EEM & Nepomucen Baltic Porterawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
EEM & Nepomucen Baltic Porter
Zapach: Oceniać zacząłem od zapachu, zaraz po otwarciu, nawet nie wąchając piwa, bo od razu uniósł się zapach malin. Malina, malina uber alles, lukrecja i kawa zbożowa. Malina taka liofilizowana, jeżeli ktoś tu nic nie wyczuje poza maliną to też to zrozumiem. Chociaż po odstaniu pachnie już tylko kawą zbożową.
Smak: Mało treściwe jak na porter, w ogóle Bałtyka nie przypomina, smakuje raczej jak oatmeal stout, nawet nie w typie FESa, nie chce mi się wierzyć, że to jest piwo na dolniakach, a zasyp sprawia raczej wrażenie takiego jak do stoutu, za dużo maliny (nie jest to jakiś podły syrop jak w Komesie), ale ona tu dużo nie wnosi poza kwaskowatością. Palony, kawowy stout z maliną liofilizowaną wpadającą w landrynę (lukrecja w smaku to już na granicy autosugestii), wodnisty (faktura jest owszem puszysta, owsiana), pusty, jednowymiarowy. Nie rozumiem tego, piwo 10,5%, alkohol świetnie ukryty tylko nie wiadomo czym, maliną? Mimo najszerszych chęci nie jestem w stanie ocenić tego piwa na więc niż słabo, bo po prostu jest słabe.
2019-01-19 22:56:05
Gościszewo 55 Porter Bałtycki Wędzony 20°awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Gościszewo 55 Porter Bałtycki Wędzony 20°
Wygląd: kolor ciemno miedziany, jasno brunatny, jest klarowne, więc przejrzyste, piana przegięta, sygnalizuje, że piwo jest przegazowane, lacing jakiś
Zapach: daje przede wszystkim chmielem, zielistość taka ziołowa, bazyliowa, paloność, lekka wędzonka, karmel, słaby jest ten aromat, nie oszukujmy się
Smak: Bardzo wodniste jak na Bałporter, 18 sprawiaja wrażenie bardziej pełnych, choć fakt, że jest przegazowane, wysycenie dramatycznie wysokie, co może spłycać odbiór piwa. Przypomina mi trochę Książęce, taki bardziej pełny doppelbock niż porter, piwo bardzo melanoidynowe, trochę kawy zbożowej, jakaś śliwka, jest i wędzonka, ale w piwie, które mieni się porterem bałtyckim i to wędzonym to za mało porteru i za mało wędzonki, jako piwo dobrze się pije i stąd tak wysoka ocena, bo w stylu to by było słabiutko. Kogoś pojebało z tym wysyceniem.
2019-01-19 22:55:26
Dwie Wieże Mordorawatar
prisoner
starstarstarstarstar
Dwie Wieże Mordor
Aromat zdecydowanie winny, owocowy, wiśniowy, kawa. W smaku czekolada i owoce, gładkie dzięki laktozie, nuty mleczne, goryczka adekwatna do stylu, mocno kawowa, alkohol grzeje w przełyku, niestety trochę przegazowane...
2019-01-19 22:25:06
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017

Dołączyliśmy do Patronite.pl

patronite
W związku z rosnącymi kosztami utrzymania i modernizacji serwisu, postanowiliśmy utworzyć profil na portalu patronite.pl i uruchomić zbiórkę funduszy.
Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na utrzymanie i dalszy rozwój portalu, oraz wykonanie modyfikacji proponowanych przez użytkowników. Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się pomóc w rozbudowie serwisu.

Katalog piw

Dane producenta / importera

Browar Widawa

Dane kontaktowe niedostępne.Jesli jesteś zainteresowany(a) publikacją wizytówki tego producenta / importera napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Znalezione produkty dla Browar Widawa

 
1
2
3
 ... 
9
 
Widawa 5th Anniversary Imperial Smoked Baltic Porter Bourbon BA
Widawa 5th Anniversary Imperial Smoked Baltic Porter Bourbon BA
Widawa 5th Anniversary Imperial Smoked Baltic Porter Bourbon BA
Uwarzone przez Browar Widawa.
5th Anniversary Imperial Smoked Porter - Imperialny Wędzony Porter Bałtycki uwarzony z okazji 5-lecia Browaru Widawa. Leżakowany w beczce po bourbonie.
Piwo ciemne, niefiltrowane, niepasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, palony jęczmień, chmiel, drożdże.

comments Komentarze: 3    oceny Średnia ocena: 8,6/10
Dodał: Barcelonismo - 2019-01-16 08:56:30
Widawa Grand Prix Xmas Ale
Widawa Grand Prix Xmas Ale
Widawa Grand Prix Xmas Ale
% alk. 6.2
Blg 18.0
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Widawa.
Piwo uwarzone według receptury Piotra Antolika. Piwo to zwyciężyło w 1. Gwiazdkowym Konkursie Piw Domowych.
Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, cukier drzewny, chmiel, przyprawy.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-24 08:18:16
Widawa 5th Anniversary Imperial Smoked Porter Rum BA
Widawa 5th Anniversary Imperial Smoked Porter Rum BA
Widawa 5th Anniversary Imperial Smoked Porter Rum BA
% alk. 11.0
Blg 27.5
brak koduaddbarcode
5th Anniversary Imperial Smoked Porter - Imperialny Wędzony Porter Bałtycki uwarzony z okazji 5-lecia Browaru Widawa. Leżakowany w beczkach po jamajskim rumie.
Piwo ciemnie, niefiltrowane, niepasteryzowane.
Składniki: woda, słód jęczmienny, jęczmień palony, chmiel, drożdże.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8,5/10
Dodał: nietzsche - 2018-12-17 18:16:15
Widawa Pilsner
Widawa Pilsner
Widawa Pilsner
% alk. 4.7
Blg 11.6
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Widawa.
Piwo jasne pełne, dolnej fermentacji, niefiltrowane, niepasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-15 09:36:22
Widawa Double Trouble Nelson & Galaxy
Widawa Double Trouble Nelson & Galaxy
Widawa Double Trouble Nelson & Galaxy
% alk. 7.2
Blg 18.0
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Widawa.
Właśnie wraca nasza double IPA ale w zupełnie nowej odsłonie, dotychczasowa mieszanka chmieli Equinox i Enigma została zastąpiona przez chmiele Nelson Sauvin (NZ) i Galaxy (AUS).
Oficjalna premiera już w piątek podczas Poznańskie Targi Piwne & Street Food Spot 2018 (9-11 listopada).

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-15 09:12:18
Widawa Pan Nelson
Widawa Pan Nelson
Widawa Pan Nelson
Uwarzone przez Browar Widawa.
Jest to Pils Single Hop Nelson Sauvin.
Premiera podczas Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych (23-24 października).

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-29 10:05:59
Widawa Lato Czeka!
Widawa Lato Czeka!
Widawa Lato Czeka!
Uwarzone przez Browar Widawa.
Piwo w stylu american Wheat z dodatkiem mango i marakui.
Premiera odbyła się podczas Beer & Food Festival 2017 w Poznaniu (19-21 maja).
Dostępne w butelkach o pojemności 0,33l.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7,4/10
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-05 07:50:24
Widawa 6th Anniversary
Widawa 6th Anniversary
Widawa 6th Anniversary
% alk. 11.0
Blg 27.5
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Widawa.
Jest to Imperialny Porter Bałtycki leżakowany w beczce po jamajskim rumie.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 10/10
Dodał: Barcelonismo - 2018-09-20 13:15:08
Widawa & Karol Drzazga Grand Prix RIS
Widawa & Karol Drzazga Grand Prix RIS
Widawa & Karol Drzazga Grand Prix RIS
% alk. 8.9
Blg 22.0
brak koduaddbarcode
Piwo według receptury Karola Drzazgi.
Wersja komercyjna uwarzona w Browarze Widawa piwa, które zdobyło Grand Prix podczas XI. Konkursu Piw Domowych we Wrocławiu

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2018-09-16 08:38:11
Zielone Biłgorajskie
Zielone Biłgorajskie
Zielone Biłgorajskie
% alk. 4.2
5900378733010addbarcode

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 9,25/10
Dodał: - 2018-09-01 08:01:52
 
1
2
3
 ... 
9
 
wykonanie choruzy.pl © 2010