Jesteś w

Czy wiesz, że...

Generalnie piwo podaje się w temperaturze 8-12 stopni C - im ciemniejsze piwo tym może być cieplejsze. Nie poleca się chładzania piwa poniżej 6-7 stopni, może wówczas stać się niesmaczne.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
nocą_po
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Warka Energy 0,0% Oryginalawatar
czerstwabulka
starstarstarstarstar
Warka Energy 0,0% Oryginal

WYGLĄD: w sumie nie wiem bo pite prosto z puchy, ale pewnie wygląda jak taki typowy energol-oranżadka bez piany
ZAPACH: lekko owocowy
SMAK: trochę słodki, ale nie przesadnie, delikatny kwasek, nagazowanie spore, trochę owocowe, w tle jakiś tam syntetyczny chmiel, spora pijalność
PODSUMOWANIE: Bałem się tego wynalazku, ponieważ pierwszy tego typu produkt (czyli Harnaś energetyk) smakował jak sztuczna padlina i się tego nie dało pić. Ale nawet się pozytywnie zaskoczyłem bo to nie jest wcale takie złe jak myślałem. Od Harnasia Energetyka się różni głównie tym, że bliżej mu do zwykłego taniego energola niż do piwa i jest nieco słodszy, lecz nie jest jakoś przesadnie przesłodzony co jest na plus. Kofeinę dostarcza jak trzeba i po schłodzeniu fajnie się to nawet pije. Z piwem ma to generalnie niewiele wspólnego po za tym, że w składzie ma chmiel i słód. Ale jako energol ujdzie.
2024-05-23 12:51:23
Żywiec Jasne Pełneawatar
PolskiPiwosz1
starstarstarstarstar
Żywiec Jasne Pełne

Podaj date warki, zobaczę i ja czy smakuje lepiej niż zazwyczaj.
2024-05-23 10:42:58
Warka Export awatar
Grisza44
starstarstarstarstar
Warka Export

Piwerko z datą 08.11.24, pucha
Jeszcze nie odpaliłem tego wysokogatunkowo trunku, ale czytając komentarze i skład specyfiku spodziewam się głębokich doznań, zarówno sensorycznych, jak i smakowych. Wszak kukuryku w składzie jest zwiastunem cudownych, pełnych uniesień doznań, które wprawi mnie w błogi, baśniowy nastrój najlepszych gatunkowo piw, o których wspominali już w starożytności najznakomitsi literaci i poeci ówczesnych czasów. Zatem do dzieła.
Wygląd: klarowne. Jaśniutkie złoto, słomka, siuśki. Piana średniointensywna, gęsta, szampon bambino. Szybko opada, zostawia pierścień i kożuch. Lejsing obecny.
Aromat: do przewidzenia. Skarpety, stary chmiel, kukurydza. Słodycz z kukurydzy. Słodki ulep w zapachu. W tle majaczy g***o, czytaj aldehyd octowy. Do tego jakiś chemiczny, słodziakowy zapaszek, coś jak szampon. Na pierwszy niuch może się wydawać jakimś świeżym zapachem, ale jakby to rozłożyć, to jest dramat. Przede wszystkim kukurydza, ale taka niedojrzała, w tle aldehyd. Miks niby słodowo-chmielowy, ale w najgorszym wydaniu. Ten zapach nie ma wad, jest jedną wielką wadą. Jeszcze jest ten sztyczny, dziwny zapach niby świeżości, ale na pierwszym planie odzywają się stare, znoszone majty, przepocone, z pokaźnym kleksem z tyłu. Nie jest NAJGORZEJ jak mogło być, ale ogólnie jest bardzo źle. Po czasie ten zapach aldehydu wyszedł na pierwszy plan, co jest udręką dla wąchającego i piszącego te słowa. Zamiana ról, kukurydza na drugim planie, majty na pierwszym, w tle sztuczny słodziak, chemol.
Smak: Wysycenie średnie. Nie jest tak źle jak w aromacie. Całe szczęście jest nieco pustawe, ale jednak ta słodycz jest w tle. Goryczka jakaś też jest, ale nie najintensywniejsza. Po 2-3 łykach wykręca twarz. Kukurydzianość wychodzi w posmaku. Pierwsze odczucie to wodnistość, pustawość, ale w posmaku odzywa się sztuczność, jak po słodziku aspartam. Kukurydziana słodkość. Goryczka szczątkowa. Odszczekuje, jest źle jak w zapachu. Wykręca mordę na finiszu, zamiast goryczki, otwiera się kukuryku i sztuczna słodkość. Jest źle. Puste, wodniste, z koszmarnym finiszem, który wykręca twarz. Zero sentymentów dla takich wyrobów udających piwo. Dramat.
Ogółem: brak słów. Wygląd sikowaty, z jako taką pianą i lejsingiem (najmocniejsza strona tego "piwa"). Aromat ufajdanych gaci w połączeniu ze słodyczą kukurydzy. W smaku kukurydza kontrująca śladową goryczkę. To jest produkt piwopodobny, nie polecam nikomu.
Jeszcze jedna kwestia. Wstydzilibyście się, łajzy z marketingu czy który partacz za to odpowiada, reklamować, promować puszkę waszego wyrobu piwopodobnego, którego nazywacie dla zmylenia nieświadomego konsumenta piwem, twarzą generała Pułaskiego. Gdyby Wielce Czcigodny żył i miał tego niekłamanego pecha i nieprzyjemność szkosztować waszego wyrobu piwopodobnego, to naplułby wam w twarz, a może nawet wyzwał na pojedynek. Wstyd
2024-05-23 02:31:26
Bojan Pilsawatar
Grisza44
starstarstarstarstar
Bojan Pils

Piwerko z datą 22.02.25
Wygląd: lekko mętne, zamglone. Złote, może ciemnawe złoto. Piana gęsta, drobnopęcherzykowa, stosunkowo szybko opada. Zostaje kożuch i wyraźny pierścień. Lejsing jest, nie za duży, ale obecny.
Aromat: słodki, nieco kukurydziany. Mokry karton. Czuć w tle wytrawność, chmiel. Dość świeży. Słodowość delikatniutko karmelowa, w tle chmielik. Lekko utleniony, stąd skojarzenie z kukurydzą. Ogólnie nie jest tak źle, świeży zapach, ale czuć utlenienie w stylu kukurydzianym. Na drugim planie spokojnie znajdziemy chmiel.
Smak: wysycenie średnio-niskie, za niskie. Przede wszystkim słód, chmiel jest, ale mało intensywny. Dość pełne, ale w nie najlepszy sposób. Podobne w smaku co w zapachu, czuć karmelowość i kukurydzę, goryczka majaczy sobie w tle, jest zbyt niska aby skontrować tę słodycz. Zbyt słodkie ciało, kukurydziano-karmelowe. Goryczka odczuwalna, ale nieprzesadnie intensywna. Łodygowa, nie za przyjemna. Bez historii, nie ma co się rozpisywać, bo za dużych odczuć tutaj nie ma.
Ogółem: Bojan robi wyśmienite portery, ale w pilsy nie umie. Piwo kukurydziane, skontrowane goryczką, ale nie w zadowalający sposób. W zapachu karmelowo-kukurydziane z majaczącym w tle chmielem, w smaku karmelowo-kukurydziane z wyraźniejszą, ale mało intensywną i przyjemną goryczką. Pełne, słabo pijalne ze względu na słodycz. Goryczka utrzymuje się nawet średnio, ale nie zabija smaku słodyczy w ustach. To piwo jest dowodem na to, że dobrego pilsa jest zrobić nawet ciężej niż dobrego portera. Nie polecam. Jakby to był tyski pilsner to bym pochwalił, ale po bojanowie spodziewam się zdecydowanie więcej
2024-05-23 01:55:46
Funky Fluid Brixton Driftawatar
Novy80
starstarstarstarstar
Funky Fluid Brixton Drift

Może inaczej nie mniej ale inne atrakcje w porównaniu do naszego klasycznego portera bałtyckiego
2024-05-23 00:49:32
Funky Fluid Brixton Driftawatar
Novy80
starstarstarstarstar
Funky Fluid Brixton Drift

Wygląd to ciemny trunek z wyższą i krótką pianą.
Aromat orzechy i czekolada.
Smak to półwytrawność z lekką goryczką. Ziołowość i lekka czekolada. Ogólnie przy naszym porterze mniej atrakcji aczkolwiek nie jest źle
2024-05-22 23:59:36
Amber Żyweawatar
Grisza44
starstarstarstarstar
Amber Żywe

Piwerka z datą 25.06.24, bączki 0.33, kupione w żabie.
Wygląd: klarowne. Gęsta czapa piany o wyglądzie mocno spienionego szamponu bambino dla dzieci. Kolor soku jabłkowego, złoty. Piana nawet się w miarę utrzymuje, redukuje się do kożuszka i pierścienia po obwodzie. Lejsingu brak
Aromat: aromat dość intensywny. Słodowy, w stylu bułki grahamki. Na drugim planie majaczy chmiel. Trochę kwaśnawy zapaszek, w stylu zielonych jabłek. Po zamieszaniu wychodzą te zielone jabłka z jeszcze jakimś kwaskiem, którego nie mogę rozpoznać. Na pierwszym planie słodowość w stylu bułki grahamki, na drugim zielone, kwaśne jabłka, które są jednak dość intensywne. Na trzecim plany wytrawny chmiel.
Smak: wysycenie średnie, dla mnie trochę za niskie. Pełne, słodowe. Grahamka. Goryczka bardzo mało intensywna, ale jest. Piwo nie jest jakieś słodkie, dość wytrawne, mimo nienajintensywniejszej goryczki. Ta goryczka dość przyjemnie, od razu kontruje słodowość, która jest dość wysoka. Goryczka wytrawna. Słodowo-goryczkowe, tak jak napisali na etykiecie, goryczka umiarkowana. Alkoholowość jakaś jest przy przełykaniu, ale musiałem się jej doszukać. Drugi egzemplarz dość chłodny, trochę zabija doznania, ale to nie dziwne, bo sprawia że piwerko wydaje się nieco wodniste. Jak na lagera, to ta goryczka jest ok. Piwo jak najbardziej pijalne, złożone w smaku, ciekawe i nieoczywiste. Zostawia słodowo-goryczkowy posmak. Pełne, można się nim najeść...
Ogółem: udane piwo. Nie będzie moim ulubionym, za mało dla mnie goryczkowe. Pełne, o ciekawym, złożonym aromacie i smaku, chociaż uważam że zapach nie jest bez wad. Smak słodowo-goryczkowy, piwo nie jest słodkie, goryczka nie zalega, nie jest intensywna. Jest ciekawe. Delikatnie jednak alkoholowe przy przełykaniu, co jest dla mnie ewidentną wadą. Ogólnie na plus, ale nic wam nie urwie.
2024-05-22 23:47:02
Perła Miodowaawatar
Gość
Perła Miodowa

Jak miało 6% było git teraz okrojone to jest szczeniak!
2024-05-22 23:08:56
Lech 0,0 Fit Low Sugar Grapefruitawatar
Kamikoro
starstarstar
Lech 0,0 Fit Low Sugar Grapefruit

Z całym szacunkiem, dla każdego kto chce schudnąć lub być fit, ale ten produkt pozostawia typowy dla wszelakich produktów "fit" paskudny posmak słodzika lub innej jak to napisał poniżej @weizenfan "ulepkowatości". Pierwszy posmak był po prostu ok, ale chwilę po ukończeniu musiałem wypłukać usta bo aftertaste zamieniał się w coś nieznośnego.
2024-05-22 23:04:14
Cieszyńskie Double IPAawatar
Grisza44
starstarstarstarstar
Cieszyńskie Double IPA

Pozdro, na zdrowie Kolego
2024-05-22 22:57:44
Browar Łańcut Coniecoawatar
prisoner
starstarstarstarstar
Browar Łańcut Conieco

Aromat miodu gryczanego i piwa, w smaku miód gryczany, ale nie jest słodkie, jest wytrawnie i to bardzo duży plus jak na piwa miodowe.
2024-05-22 22:24:44
Perła Exportawatar
Gość
Perła Export

Kiedyś było lepsze teraz trochę siki Perła pod nowym właścicielem obniża % już nie 5.6 ale 5.2 :(
2024-05-22 22:12:33
Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne

Myślę że albo trafiłem na dobrą partię albo się poprawił smak, smakowało naprawdę dobrze.
2024-05-22 22:07:47
Funky Fluid Collard Greensawatar
jover
starstarstarstarstar
Funky Fluid Collard Greens

zapach trawa cytrusowa, cytrusy, białe owoce, świeżość, po postaniu wychodzi cebulka, wysycenie średnie, w smaku wodniste, bardzo wytrawne, kwaskowe, bardzo świeże, cytrusowe, grejpfrutowe, żywica, iglaki, gorycz mocna-, grejpfrutowa, albedowa, średnio zalegająca w gardle, ogólnie dobre, troche mało pełne
2024-05-22 22:01:37
Nepomucen Almost Springawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Nepomucen Almost Spring

Soczysta, winogronowa, kokosowa Imperialna Neipka. Solidnie nachmielona, wysoce pijalna. Bajeczka, bardzo udany wypust Nepo, nic tylko pić i polecać dalej. Ode mnie 8 z ogromnym plusem.
2024-05-22 21:59:08
Cieszyńskie Double IPAawatar
Gość
Cieszyńskie Double IPA

W punkt.
2024-05-22 20:47:43
Lech 0,0 Active Mango Lemon (dawniej Lech Free Active Hydrate Mango i Cytryna)awatar
damianwro
starstarstarstarstar
Lech 0,0 Active Mango Lemon (dawniej Lech Free Active Hydrate Mango i Cytryna)

Bardzo smaczna woda gazowana z sokiem.
2024-05-22 19:54:13
Argus Radler Aloe Veraawatar
damianwro
starstarstarstarstar
Argus Radler Aloe Vera

Faktycznie był świetny. Wrócił niedawno, ale w wersji 0%. Nie smakuje już tak samo...
2024-05-22 19:53:14
Jabłonowo Imperator 12%awatar
Gość
Jabłonowo Imperator 12%

Wale do szybkiego snu dwa takie, do tego się tylko nadaje. :D
2024-05-22 18:32:40
Nepomucen Ten Pilsawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Nepomucen Ten Pils

Opalizujące złoto z przeciętną pianą. W aromacie lekkie masełko i trochę chmielu. W smaku słód i sporo chmielu. Goryczka ziołowa o natężeniu akuratnym. Dobre piwo.
2024-05-22 18:02:22
© ocen-piwo.pl 2017

Dane producenta / importera

AleBrowar Sp. z o.o.

Dane kontaktowe niedostępne.Jesli jesteś zainteresowany(a) publikacją wizytówki tego producenta / importera napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Znalezione produkty dla AleBrowar Sp. z o.o.

 
1
2
3
 ... 
21
 
AleBrowar Superdelic Phantasm
AleBrowar Superdelic Phantasm
AleBrowar Superdelic Phantasm
% alk. 6.4
Blg 16.0
AleBrowar Superdelic Phantasm to wyjątkowy produkt dla miłośników intensywnych, aromatycznych piw. Jest to Thiolized IPA, co oznacza, że w procesie produkcji zostały uwolnione tiolowe związki, które nadają piwu wyrazisty owocowy bukiet.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7,5/10
Dodał: Kindi - 2024-05-22 11:09:03
Alebrowar Sweet as Sonya
Alebrowar Sweet as Sonya
Alebrowar Sweet as Sonya
% alk. 10.0
Blg 30.0
Ciemne, mocne i złożone w smaku piwo o zdecydowanie palonym charakterze. Bardzo bogaty, kompleksowy, intensywny aromat, w którym wyczujemy chmiel, alkohol, a także cukierki kukułka. Aby poczuć całość smaków i aromatów koniecznie należy je wypić w nieco podwyższonej temperaturze. Niezwykle kremowe, aksamitne, ogrzewające.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: prisoner - 2024-04-18 12:50:41
AleBrowar Single Hop Hazy APA Vermelho
AleBrowar Single Hop Hazy APA Vermelho
AleBrowar Single Hop Hazy APA Vermelho
% alk. 5.2
Blg 12.0
Składniki: woda; słody - jęczmienny, pszeniczny, owsiany; płatki owsiane; chmiel - Vermelho; drożdże

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: ekoman69 - 2024-04-05 19:03:27
AleBrowar Chilled to the Black Bone
AleBrowar Chilled to the Black Bone
AleBrowar Chilled to the Black Bone
% alk. 6.0
Blg 14.0
ulubione: 2

comments Komentarze: 8    oceny Średnia ocena: 6,88/10
Dodał: Heretyk99 - 2024-04-05 18:48:07
AleBrowar Hop Sasa Zula & Książęcy Hops
AleBrowar Hop Sasa Zula & Książęcy Hops
AleBrowar Hop Sasa Zula & Książęcy Hops
% alk. 5.7
Blg 14.0
IBU 2/4
ulubione: 1
Cudze chwalicie, swego nie znacie. Spokojna jestem z natury, ale miarka się przebrała, już ja zrobię porządek z tymi Hop Headami! Jakim zaśpiewamy wraz z polskim Cesarzem chmielu, to w podskokach uwarzą wam piwo z naszymi chmielami!

Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane.
Składniki: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, słód owsiany, płatki owsiane, płatki pszenne, chmiel (Zula, Książęcy), drożdże.

Goryczka: 2/4
Moc: 2/4
Słodycz: 2/4

Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.

comments Komentarze: 9    oceny Średnia ocena: 7,48/10
Dodał: jamiecope - 2024-04-05 13:37:54
AleBrowar - Jopejskie
AleBrowar - Jopejskie
AleBrowar - Jopejskie
% alk. 8.5
Blg 45.0
Piwo Jopejskie to esencja piwnej historii hanzeatyckiego Gdańska.

Warzone w nim od XV wieku, objęte patronatem przez słynnego gdańskiego astronoma i browarnika Jana Heweliusza, wsławione w całej Europie, nagle zniknęło wraz z oryginalną recepturą. Pewnie dlatego piwo jopejskie od wieków owiane jest taką tajemnicą.

Tylko nieliczni podejmują się wyzwania jego wskrzeszenia. Jestem jednym z nich. Na podstawie szczątkowych informacji, mam nadzieję, udało mi się odtworzyć ten historyczny trunek. Oby Jan Heweliusz mi wybaczył.

Spróbuj mojej interpretacji tego specjału.
Arkadiusz Wenta.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, szczypta magii.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7,6/10
Dodał: kamisz - 2024-03-20 17:33:20
AleBrowar & Himburgs Herr Axolotl Berliner Weisse Sabro / HBC472
AleBrowar & Himburgs Herr Axolotl Berliner Weisse  Sabro / HBC472
AleBrowar & Himburgs Herr Axolotl Berliner Weisse  Sabro / HBC472
% alk. 3.5
Blg 9.0
Kolejna współpraca AleBrowaru i niemieckiego Himburgs zaowocowała piwem w stylu Berliner Weisse z dodatkiem chmieli Sabro i HBC472

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7,5/10
Dodał: prisoner - 2024-03-18 16:22:07
AleBrowar Double Hop Sasa
AleBrowar Double Hop Sasa
AleBrowar Double Hop Sasa
% alk. 7.8

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: weizenfan - 2024-03-06 12:27:12
AleBrowar Drunken Goats
AleBrowar Drunken Goats
AleBrowar Drunken Goats
% alk. 4.4
Blg 11.0
ALEBROWAR DRUNKEN GOATS Bitter to piwo o umiarkowanej zawartości alkoholu wynoszącej 4. 4% oraz poziomie ekstraktu 11 BLG. Jest to stylowe piwo typu Bitter, które wyróżnia się swoim charakterem i smakiem. (opis producenta)

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: Kindi - 2024-02-07 18:27:51
AleBrowar Lovely Viola
AleBrowar Lovely Viola
AleBrowar Lovely Viola
% alk. 4.8
Blg 16.0
Koniec z filharmonią. Teraz gram w Lassi Band, więc gram tak, jak lubię. A po koncertach przynoszą nam zimne, mleczno-kwaśno-owocowe Ale z pulpą z gravioli. To prawdziwa symfonia.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: prisoner - 2024-01-18 18:32:59
 
1
2
3
 ... 
21
 
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.