Jesteś w

Czy wiesz, że...

Najstarszy browar, jaki udało się do tej pory odkryć znajduje się w Górnym Egipcie w Hierakonpolis – na stanowisku kultury Nagada. Jest on datowany na ok. 3700 r. p.n.e. Składał się on z sześciu kadzi ustawionych w dwóch równoległych rzędach. Ich pojemność wynosiła łącznie ok. 390 litrów. Na podstawie dotychczasowych badań, przedstawiciele kultury Nagada wyrastali na prekursorów procesu produkcji i dystrybucji piwa w Egipcie.

Najnowsze komentarze

Warka Classicawatar
shivals
star
Warka Classic
Nie trzeba być wielkim smakoszem żeby stwierdzić, że ten napój nie nadaje się do picia. Piwem bym tego nie nazwał, lekki posmak nie wiadomo nawet czego, jakbym miał ochotę na kukurydze to bym ugotował kukurydze. Chemiczny wytwór, który nie wiadomo do czego zakwalifikować.
2021-01-17 23:39:31
Wojnarowskieawatar
Gość
Wojnarowskie
Polecam, piwo świetne!
2021-01-17 23:25:57
Wojnarowskieawatar
Gość
Wojnarowskie
Cudowne piwo przypomina mi trochę wodę ze źródełka w2009 kiedyż to było tam solidnie nasrane.
2021-01-17 23:15:03
Gloger Atomowa Babkaawatar
edin.dzeko
starstarstarstarstar
Gloger Atomowa Babka
Ok, ale coś za mocno nagazowane. Podczas nalewania bardzo dużo piany i wylatuje z kielicha.
2021-01-17 22:21:39
Komes Porter Bałtyckiawatar
jover
starstarstarstarstar
Komes Porter Bałtycki
zapach śliwka, kawa, paloność, marcepan, wysycenie średnie, w smaku gładkie, deserowe, kawa ale bardziej zbożowa, gorzka czekolada, karmel, gorycz niska+, świeża warka
2021-01-17 22:20:54
Komes Barley Wineawatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Komes Barley Wine
Od razu się przyznam - to nie są moje klimaty. Kupiłem to piwo, bo polecił mi je degustator z ocen-piwo.pl (nie wiem, do licha, dlaczego?). Barwa ciemno rubinowa, niemal czarna jak cola. Piana się pojawiła na bardzo krótko, po czym znikła całkowicie. W zapachu karmel, trochę gorzkiej czekolady i spirytusu. W smaku rzeczywiście - mocno słodowe i rozgrzewające. Pobrzmiewa jakaś delikatna goryczka, którą natychmiast przykrywa spirytusowy posmak. Ile można tego wypić? Kocham piwo, ale jeśli coś ma 12% alkoholu, to zawsze wybiorę wino. Nie dopiłem butelki do końca i już mi jakoś niewyraźnie. Kto to powymyślał te barley wine'y i risy? Warka 19/11/2023. Kupione w Carrefourze za 6,99 zł. Na pewno nie wrócę do tego piwa, bo moja wątroba tego nie wytrzyma!
2021-01-17 22:00:42
Pinta The Bruce Storyawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Pinta The Bruce Story
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, delikatnie zmętnione. W zapachu nuty białych i zielonych owoców, jest agrest oraz winogrona, trochę żywicy, karmelu, jest zielono i chmielowo, podbudowa słodowa. W smaku agrest i gronowość na pierwszym planie, piwo jest treściwe, mocno nachmielone, brakuje mi trochę świeżości i lekkości, ale to w końcu DDH, musi być konkret, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, dużo ciała, wysycenie na średnim poziomie. Pite w wersji puszkowej gdyż chyba tylko taka występuje, puszka w zielonej kolorystyce, znośnie wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 28.09.2021. Smaczna, dobrze nachmielona IPA, nieco przyciężka przez co traci na pijalności... Fajny agrest i ogólna owocowość, za całokształt mogę zaproponować 7.
2021-01-17 21:55:55
Trzech Kumpli Pan IPAniawatar
Gość
Trzech Kumpli Pan IPAni
Lagerowcom pewnie nie podejdzie gdyż to piwo ma w sobie SMAK. Jedno z najlepszych piw warzonych w Polsce. 9/10 - niestety pojawiają się nierówne Warki.
2021-01-17 21:37:53
Dębowe Dojrzałe Mocneawatar
Gość
Dębowe Dojrzałe Mocne
Dobre piwerko ,które wychodzi przed szereg koncernowych szczyn :)
2021-01-17 21:27:39
Wrężel Pils awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Wrężel Pils
Barwa złota , lekko zmętniona. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie czuć słody i nuty ziołowo-trawiaste. Pils w polskim stylu zdecydowanie. Pachnie dobrze , klasyka gatunku która niczego nie urywa. Solidny poziom. W smaku w miarę pełne , lekko wytrawne. Gaz średni , goryczka niska , choć nawet delikatnie zaznaczona. Sesyjne , klasyczny pils w polskim wydaniu. Jest słodowe i delikatnie ziołowe od chmieli. Dobre , niczego nie urywa , piło się lepsze jak i gorsze. Biorąc pod uwagę że spokojnie można go kupić za 5 zł to jest to dobry deal. Solidna 7 to moja ocena. Warka do 20.03.2021
2021-01-17 21:26:31
Żywiec Porterawatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
Żywiec Porter
Kiedyś być może był dobry, gdy konkurencja była znikoma, ale dziś wypada tak sobie. Najlepiej wygląda, potem pachnie, a smak na końcu. Nie do końca rozumiem koncepcję takiego porteru. Mam wrażenie, jakbym Black IPA - słabe, ale jednak. Głównie przez wyczuwalny chmiel, czego w porterze raczej się nie szuka. Z charakterystycznych cech porteru znalazłem jedynie trochę suszonej śliwki oraz ciemny słód. Bardzo mało. Mamy tu również dosyć nachalną goryczkę, która utrzymuje się długo. Nieco drażniący alkohol. Raczej średnio pijalne.
2021-01-17 21:18:51
Miłosław Pilznerawatar
adek0909
star
Miłosław Pilzner
Super piwko za rozsądne pieniądze :)
2021-01-17 20:52:45
Funky Fluid Sour Grapes Johanniter awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Funky Fluid Sour Grapes Johanniter
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty winne, kwaskowe klimaty, czuć jogurcik, wpływ moszczu wyraźnie zaznaczony. W smaku konkretny kwas, dający dużo orzeźwienia, przybierający na finiszu jeszcze większy wymiar, podbudowa słodowa, akcent zbożowy, trawiasty, dużo ciała, gładka faktura, wytrawna, nie oszukana doza winnych, moszczowych, ściągających klimatów, wysycenie na średnim poziomie. Pite w wersji puszkowej gdyż chyba tylko taka występuje, jasna, letnia kolorystyka, interesujące wykonanie graficzne, wyczerpująco opisana. Warka 7.12.2021. Piłem już wcześniej Seyval Blanc z tej serii, tamto piwo było bardziej gronowe na chmielu Nelson Sauvin. Tutaj mamy do czynienia ze zdecydowanie większą kwaskowością, aż wykrzywia japkę, winnych klimatów jest mniej, ale pojawia się zbożowy akcent. Na upalny dzień wzór, teraz pite w zimę nie zachwyca aż tak bardzo... Mimo to oceniam je na mocną 7.
2021-01-17 20:48:05
Põhjala & Pinta Baltic Prideawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Põhjala & Pinta Baltic Pride
Blisko rok po rozlewie do butelek, piwo zdążyło się ułożyć i prezentuje dobry poziom będąc blendem świeższego portera baltyckiego dolnej fermentacji i leżakowanego w beczkach po bourbonie Heaven Hills portera górnej fermentacji.
W aromacie dominuje mix gorzkiej mocno kakaowej czekolady, z czekoladą mleczną, wspartą aromatem beczki i wanilli.
W smaku zaś śliwka, wiśnie w czekoladzie, alkohol, paloność, świeżo mielona kawa, kwaskowaty kawowy finish i aftertaste, i intensywna wyraźna goryczka.
Dobre piwo, które myślę że ma spory potencjal do jeszcze dłuższego leżakowania. Rok w butelce po rozlewie juz zrobił swoje, a jeszcze dwa, trzy bądź więcej lat, moga fajnie zmienić to piwo.
2021-01-17 20:25:36
Amber Żyweawatar
Gość
Amber Żywe
Jest to jedno z najsmaczniejszych piw jakie w życiu piłem. Coś wspaniałego
2021-01-17 20:12:12
Maryensztadt Witbierawatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
Maryensztadt Witbier
Dobre piwo ze smakiem lekkich przypraw. Co prawda mniej slodkie od innych tego typu, ale to kwestia, kto lubi jaką ilość słodów. Etykieta klasyczna dla tej serii. Średnie nasycenie gazem.
2021-01-17 19:57:14
Brokreacja Potion #15awatar
Kindi
starstarstarstarstar
Brokreacja Potion #15
Chyba najlepsza w polskim krafcie seria mocnych piw! Alkohol perfekcyjnie ukryty. Doskonały posmak tytoniowy z zachowanym charakterem Barley Wine. Do tego świetna wanilia i niesamowita pijalność! A to przecież ponad 13 % alko!!!
2021-01-17 19:13:06
Jopen Super DuPAawatar
ArdianK
starstarstarstarstar
Jopen Super DuPA
Zaskakująco dobry i owocowy pale ale z Niderlandów. Przywykłem do paskudnego, metalicznego smaku piwa w tym kraju, lecz browar Jopen dał mi nadzieję. Bardzo pijalne!
2021-01-17 19:07:24
Nepomucen Sigma i Pijawatar
ArdianK
starstarstarstarstar
Nepomucen Sigma i Pij
Bardzo dobrze uwarzone piwo. Wiśnie grają główną rolę, lecz są idealne. Niezbyt kwaśne i niezbyt słodkie, prawdziwy Fruit Ale. Na lato idealne rozwiązanie
2021-01-17 19:06:13
Emelisse White Label Imperial Russian Stout Old Smokey Bourbon Blend BAawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Emelisse White Label Imperial Russian Stout Old Smokey Bourbon Blend BA
Zapach intensywny, słodki, wanilia, czekolada, jest beczka. Czarne z beżową gęsta czapką z piany. W smaku niewiele się dzieje, jest mocno palone, kawa i niestety zbyt wyczuwalny alkohol. Ja końcu lekka kontra kwaskowo goryczkowa. Piwo na szczęście nie jest przegazowane, bo po intensywnej pianie można by się tego obawiać. Bardzo przeciętne, polski kraft na ogół prezentuje wyższy poziom.
2021-01-17 18:16:51
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017

Dane producenta / importera

Browar Funky Fluid

Dane kontaktowe niedostępne.Jesli jesteś zainteresowany(a) publikacją wizytówki tego producenta / importera napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Znalezione produkty dla Browar Funky Fluid

 
1
2
3
 ... 
14
 
Funky Fluid Hallertauer Pils
Funky Fluid Hallertauer Pils
Funky Fluid Hallertauer Pils
Wyważony pils o herbaciano-kwiatowym aromacie, zauważalnej goryczce i niezwykle wysokiej pijalności, chmielony szlachetnymi niemieckimi odmianami, zwieńczony białą, gęstą pianą o dużej objętości.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: Luki1968 - 2021-01-11 13:14:29
Funky Fluid Walk This Way
Funky Fluid Walk This Way
Funky Fluid Walk This Way
% alk. 6.7
Blg 16.0
Czas rozpocząć drogę do pobicia naszego wyniku premier z 2020 roku
Przed Wami pierwsza nasza premiera w tym roku - WALK THIS WAY, czyli New England IPA chmielone zestawem Ahtanum, Citra i Amarillo, fermentowane drożdżami London Fog. Cytrusy, grejpfruty, pomarańcze, wyraźna, acz milusia goryczka - proszę bardzo.
Dystrybucja rusza na koniec tygodnia.
Hop Rate: 17,5 g/L

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Gość - 2021-01-10 19:57:51
Haller-Tauer Pils
Haller-Tauer Pils
Haller-Tauer Pils
% alk. 4.9
Blg 12.0
Klasyczny i goryczkowy pils nachmielony głównie szlachetnymi odmianami niemieckiego chmielu.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Lukasz - 2021-01-06 20:37:55
Funky Fluid Independence
Funky Fluid Independence
Funky Fluid Independence
Styl: Double Dry Hopped, New England / Hazy, India Pale Ale (DDH NEIPA)
Hop Rate: 19 g/L
Chmiele: Independence (blend chmieli) & Citra & Azacca

A gdybyśmy tak w tym tygodniu, od dziś do soboty, ujawniali codziennie jedno nowe, premierowe piwo którego napijecie się jeszcze przed Świętami?

Na pierwszy ogień idzie INDEPENDENCE, które uwarzyliśmy w Browarze Nepomucen. New England IPA, w której użyliśmy blendu chmieli od Yakima Chief - Independence właśnie. Spodziewajcie się nut owocowych, ziemistych, ziołowych i cytrusowych. Cytrusy podkręciliśmy jeszcze dodając chmiele Citra i Azacca.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 9,67/10
Dodał: JP2137 - 2021-01-05 09:49:39
Funky Fluid Gelato Passion Fruit, Mango & Peach
Funky Fluid Gelato Passion Fruit, Mango & Peach
Funky Fluid Gelato Passion Fruit, Mango & Peach
% alk. 5.5
Blg 18.0
Czas na ostatnie piwo, które udało nam się rozlać przed Świętami, a zarazem zapowiedź 6 różnych Gelato, które planujemy wypuścić w styczniu
GELATO: PASSION FRUIT, MANGO & PEACH
Inspirowany włoskimi lodami Pastry Sour z dużymi ilościami marakui, mango i brzoskwiń.
Premierowo poleje się z kranu w:
Bierland - Piwna Kraina
Bimberek i Piwko
Raj Piwosza
White Whale
Dystrybucja puszek rusza po Świętach. Co więcej - pracujemy nad tym by w 2021 roku ta wersja Gelato była u nas dostępna w stałej ofercie!

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2020-12-23 09:10:32
Funky Fluid Dark on Both Sides
Funky Fluid Dark on Both Sides
Funky Fluid Dark on Both Sides
% alk. 8.2
Blg 19.0
Styl: Imperial / Double, Black India Pale Ale, Cascadian Dark Ale
Hop Rate: 21 g/L

Kolejna nowość to styl, za który zabieramy się po raz pierwszy.
BLACK ON BOTH SIDES - Double Black IPA, nachmielone solidnie zarówno na aromat, jak i na goryczkę. Tym razem użyliśmy odmian Citra, Lemon Drop, Idaho 7 Cryo, Chinook, Centennial i Simcoe.
Z premierą powinniśmy się wyrobić jeszcze przed świętami .

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8,29/10
Dodał: JP2137 - 2020-12-21 18:31:47
Funky Fluid Coffee & Salt
Funky Fluid Coffee & Salt
Funky Fluid Coffee & Salt
% alk. 8.2
Blg 19.0
Styl: Imperial / Double, Black India Pale Ale, Cascadian Dark Ale with Salt and Coffee
Hop Rate: 21 g/L
Chmiele: Citra & Lemon Drop & Idaho 7 Cryo & Chinook & Centennial & Simcoe

Double Black IPA do której dodaliśmy, oprócz dużych ilości chmielu, dwa dodatkowe składniki: hawajską czarną sól wulkaniczną (znaną Wam z Black Lava) oraz kawę wypaloną dla nas przez Czarna Fala. Tym razem poszliśmy w bardziej klasyczne klimaty i wybraliśmy Brazylię. Fazenda Santo Ignacio

Parę słów o kawie: natural, region: Coromandel (Minas Gerais), szczep: yellow bourbon, producent: Luiz Augusto Pereira Monguilod. 84,75 pkt. SCA. W filiżance: słodkie, pełne i stosunkowo ciężkie espresso. Nugat z nutkami anyżu i marcepanu.

Sami nie możemy się doczekać.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8,25/10
Dodał: JP2137 - 2020-12-21 18:08:12
Funky Fluid Sour Grapes Seyval Blanc
Funky Fluid Sour Grapes Seyval Blanc
Funky Fluid Sour Grapes Seyval Blanc
% alk. 6.5
Blg 14.0
ulubione: 1
Sour Grapes z dodatkiem winogron Seyval Blanc zrobił furorę na Beer Geek Madness 2019. Na powrót festiwali przyjdzie jeszcze poczekać, ale na szczęście do tego piwa możesz wrócić już dzisiaj.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7,67/10
Dodał: Shinodin - 2020-12-21 18:00:34
Funky Fluid Breakfast Stout Maple Syrup & Guatemala El Naranjo Coffee
Funky Fluid Breakfast Stout Maple Syrup & Guatemala El Naranjo Coffee
Funky Fluid Breakfast Stout Maple Syrup & Guatemala El Naranjo Coffee
% alk. 7.0
Blg 18.0
ulubione: 1
Breakfast Stouty wracają! Czas na nowe odsłony serii, którą bardzo polubiliście kilka miesięcy temu.
Na pierwszy ogień idzie BREAKFAST STOUT: MAPLE SYRUP & GUATEMALA EL NARANJO COFFEE
Tym razem kawę wypaliła dla nas warszawska Czarna Fala, a w jej wyborze ponownie pomogli nam Slawek Szostek i Jakub Poręcki.
Do piwa dodaliśmy kilkadziesiąt litrów wysokiej jakości, bardzo ciemnego, gęstego i szalenie aromatycznego syropu klonowego. W kwestii kawy: Gwatemala El Naranjo to myta kawa z regionu Acatenango, szczepu bourbon, caturra, catuai, pochodząca od producenta Jose Moreira i zbierana na wysokości 1550 m n. p. m. W filiżance daje piękne, intensywne aromaty masła orzechowego i pieczonych owoców. 85 punktów w skali SCA, określającej jakość kawy na podstawie oceny szeregu jej cech, takich jak zapach, kwasowość, słodycz, balans.
Szukajcie w sklepach już w najbliższy weekend!

[opis z oficjalnego facebooka browaru Funky Fluid]

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 9,67/10
Dodał: Johnny_Beer_ - 2020-12-21 13:50:51
Funky Fluid Breakfast Stout Rwanda Minazi Coffee
Funky Fluid Breakfast Stout Rwanda Minazi Coffee
Funky Fluid Breakfast Stout Rwanda Minazi Coffee
Przed Wami druga odsłona serii Breakfast Stout, która trafi do sklepów w najbliższy weekend!
BREAKFAST STOUT: RWANDA MINAZI COFFEE
Kawa zachwyciła nas w trakcie testów w Czarna Fala i zdecydowaliśmy, że chcemy jej użyć w wersji bez innych dodatków, by jak najlepiej oddać jej charakterystykę.
Minazi to sektor w rejonie Gekenke, a kawa pochodzi ze spółdzielni Abakundakawa. Większość jej członków to kobiety, a sama struktura spółdzielni ma na celu wyrównywanie szans w regionie i tworzenie sprawiedliwych warunków pracy (prowizje od sprzedaży czy ubezpieczenie społeczne).
Jeśli chodzi o same ziarna - to szczep Bourbion, zbiór ręczny selektywny. W aromacie znajdziecie mleczny oolong, żurawina, cytryna. Bardzo gładka, ze świetnym, soczystym, kwaskowym finiszem.
Koniecznie spróbujcie!

[opis z oficjalnego Facebooka browaru Funky Fluid]

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8,4/10
Dodał: Johnny_Beer_ - 2020-12-18 18:22:22
 
1
2
3
 ... 
14
 
wykonanie choruzy.pl © 2010