Primator IPA
Primator IPA
Primator IPA
% alk. 6.5
8594006932493addbarcode
ulubione: 8

Barwa jasno-pomarańczowa, klarowne. Piana biała, wysoka po nalaniu, tworzy gęstą, równą i bujną czapę, składającą się z drobnych pęcherzy i gdzieniegdzie bąbli. Opada bardzo powoli, zostawiając pokaźne ślady na ściankach kufla. Pod koniec degustacji zostaje po niej centymetrowa warstwa. Aromat głównie chmielowy, przeplatany słodowością i słodyczą karmelu. Dodatkowo akcenty owocowe, cytrusowe oraz brzoskwiniowe. W smaku średniej intensywności goryczka kontrowana jest solidną słodowością. Piwo jest dosyć słodkie, karmelowe, dodatkowo wyczuwalne są różnej maści owoce i cytrusy. Lekko ziemiste posmaki oraz posmaki metaliczne są także obecne. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.
Dodał: bartekwts - 2015-01-03 14:36:15

oceny Oceny

Użytkownicy 6,05 / ilość: 73
Goście 7,02 / ilość: 46
średnia6,43 / ilość: 119

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
KondzioSlayer
starstarstarstarstar

2021-10-11 01:55:32
Po to piwo sięgnąłem kupując sprawdzonego Primátora Weizena, uznałem, że może by spróbować coś innego z tego browaru. W końcu ich weizen jest bliski doskonałości. Niestety, o ile Weizeny robią wcale nie gorzej niż Niemcy, to jednak w IPA Czesi nie potrafią. Ich zwykle lagery mają wiecej goryczki niż to coś. Koło ipy, to to nawet na półce nie stało.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 2, wygląd: 4 )
awatar
RisingSon
starstarstarstarstar

2021-03-26 21:58:30
Koło IPY to to nawet nie stało. Zdecydowanie bardziej smakuje jak lager. W aromacie drożdże, wychodzą też gotowane warzywa. W smaku rozwodnione, słodowe z kontrą nieprzyjemnej goryczki, która przywodzi na myśl raczej zepsute piwo. Gdzie owoce, cytrusy, ziolowosc, chmiel? Nie wiem. Kolejne cienkie piwo, które cena i nazwa udaje Krafta.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2021-02-14 08:44:17
Zgadzam się z przedmówcami, od kraftowych Polskich IPA odbiega jakościowo ale nie jest to złe piwo. Smakuje jak trochę rozwodnione IPA ale jednak jakieś nuty tego stylu ma. Ode mnie naciągane nieco 7/10.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-02-13 16:09:07
Bliżej do lagera niż do IPy. W zapachu cytrusów to ja tam nie czuję, raczej trochę karmelu, trochę jakiejś ziemistości, może nawet żelaza. Da się to pić, ale obok IPA to nawet nie leżalo. Gdyby nie bursztynowy kolor i karmel, powiedziałbym, że to czeski leżak.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.