Primator Špringl
Primator Špringl
Primator Špringl
% alk. 4.5
IBU 33
brak koduaddbarcode

Limitowana edycja piwa warzona rokrocznie z okazji nadejścia jesieni przez Pivovar PRIMÁTOR a. s. z Náchodu - chmielone świeżym chmielem.
Piwo, które można uwarzyć tylko raz w roku. Ta wyjątkowa chwila zawsze pojawia się tuż po zbiorach świeżego zielonego chmielu. Starannie dobieramy najlepszy chmiel i warzymy naszą jesienną specjalność - ŠPRINGL.
Poczciwe piwo złotej barwy, z bogatą pianą i specyficznym chmielowym aromatem, które zachęca do picia. Wyrafinowane połączenie czeskiego słodu tworzy gęstą pełnię, która łączy się z energiczną nadzieją na to, co najlepsze w naszych ogrodach w tym roku. - głosi opis producenta.
Składniki: woda, słód pilzneński, monachijski, karmelowy, chmiele: świeży Żatecki, Żatecki, Sladek, drożdże.
Barwa 21 EBC
Dodał: nietzsche - 2018-12-15 11:46:31

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia6 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-12-16 23:37:01
Wygląd: barwa bursztynowa, myślałem, że będzie jaśniejsze, śliczna piana, , trwała, ale lacing szczątkowy
Zapach: bardzo intensywny, zielisty, owocowy, przede wszystkim, z taką nutą truskawki, czerwonych owoców, jaką daje sladek, jest nuta herbaciana i herbatnikowa od słodu, lekkie masełko
Smak: Obstawiałem, że to będzie desitka i tak właśnie smakuje, więcj jeśli to jedenactka, to bardzo wodnista, ciała zero i wysycenie też strasznie niskie, nie ma nic gorszego niż wodniste piwo, w którym przyoszczędzono na dwutlenku węgla, przez to się robi takie mdłe i nie spełnia nawet funkcji orzeźwiającej. Nie wierzę w to 33 IBU, bo przy tej wodnistości goryczka byłaby wyraźna, jedyny plus to dobre nachmielenie, świeże, inne niż przy typowych Czechach, zielenina i owoce, raczej nie czuje korzenności Żateckiego. Pewnie super by wchodziło w lecie (gdyby było nagazowane - podejrzewam, że to wpadka warki lub butelki), ale nie może, bo to piwo jesienne, po wrześniowych zbiorach, więc lepszym pomysłem byłoby zrobienie jakiegoś specialni 13-14 Plato, no nawet 12. D**y nie urywa.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-12-01 21:11:38
Kurcze, smakuje jak 10tka ale czuć chmiel. Najmocniej chyba żatecki ale naprawdę przyjemnie nachmielone. Mocno pijalnie - szkoda że nie ma w stałej ofercie. Poziom nachmielenia lekko poniżej EPA. Polecam.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.