Primátor Stout
Primátor Stout
Primátor Stout
% alk. 4.7
Blg 12.0
8594006931755addbarcode
ulubione: 9

Piwo ciemne w stylu stout. Warzone metodą górnej fermentacji. Pasteryzowane. Prawie czarne i nieprzejrzyste. Przy nalewaniu kremowa i obfita piana. W zapachu dominuje palony słód z dodatkiem kawy i czekolady. W smaku podobnie. Wyraźna goryczka w tle.
Dodał: ryszard_o - 2013-01-08 09:49:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,73 / ilość: 73
Goście 7,38 / ilość: 34
średnia 6,93/10 / ilość: 107

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-11-20 21:28:21
W aromacie mleczna czekolada, karmel, słodycz oraz nuty palone.
W smaku pierwsze co mnie zaskoczyło to pewnego rodzaju naleciałość lub cecha wspólna z Guinnessem. Piwo jest mega wytrawne, pustawe, a zarazem mocno palone, kawowe. Goryczka - wyraźna, długa, kawowo palona. Piwo nie jest kwaskowe jak niektóre stouty maja w zwyczaju. To oceniam na plus. Poza tym też pewnego rodzaju mleczność, gładkość.

Rewelacyjny przedstawiciel stylu dry stout. Ma wszystko co piwo w tym stylu mieć powinno. Wyraźna poloność, nuty czekoladowe, karmelowe, solidna, przyjemnie zaznaczona przy finishu goryczka, nasycenie CO2 w punkt, wytrawne aż do kości, żeby nie rzec pustawe. I co chyba najbardziej istotne - pozbawione kwaskowatości którą ciemne piwa mogą sie charakteryzować. Tutaj tego nie ma. No i cena - 5.99. Rewelacja.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-06-12 20:51:03
Smoliste. Tylko przy stopce rubinowy przebłysk. Piana skromna, beżowa. Robi lacing
W aromacie bardzo kawowo.
Wytrawne, kawowe, optymalnie nasycone. Może ciut wodniste.
Paloność i goryczka współgrają na finiszu.
Nieźle.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 5, wygląd: 7 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
aboubakar
starstarstarstarstar

2019-11-22 02:01:49
Dość tanie jak na swój wygląd, ponieważ jest on naprawdę ładny i jest na czym zawiesić oko. Etykieta i butelka robią wrażenie jakby piwa z przyszłości, to wygląda na półce kompletnie inaczej niż wszystko inne. Szkoda, że wygląd jest jego największą zaletą niestety. Pachnie karmelem, słodkim słodem, w tle wyczuwalne nuty lekkiej paloności i ziołowości. W smaku jest to niedorobiony stout, za bardzo rozwodnione, czuć słód, ale też jakąś szprotkę, kuter z rybami (po wypiciu Dzika w Chmielu Mocne będę zawsze takowe nuty porównywał tylko do tego niskiej jakości szczocha Xd), pojawia się jakaś goryczka, która przez dłuższy czas pozostaje w ustach, co czyni to piwo w miarę pijalnym. Cena trochę zbyt wysoka, ja kupiłem go za 4,50zł, co na pewno nie współgra z jakością przezeń prezentowaną. Na pewno jednak w przyszłości kupię inne Primátory, bo nie wydają się one złymi piwami, a jakieś nowe napoje do szerokiej kolekcji zawsze warto dodać i rzetelnie ocenić.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Tyx69
starstarstarstarstar

2019-11-19 22:42:07
Pachnie karmelem, palonością, leciutko czymś jak wiśnia i lekko kawą. Jest rozwodniony, bardzo rozwodniony. Czuć kawę, goryczkę, mega paloność i ma dziwny aromat. Aromat taki trochę, dziwny, ciężki do określenia, takie trochę pestki grejfruta, bardzo wyczuwalne w posmaku. Nie jest to najlepszy stout dostępny na rynku, ale robi robotę i może zadowolić osoby szukającej czegoś bardziej wytrawnego. No jest ok, tyle. Chociaż zawsze warto popatrzeć za jakimś \"Belfastem\".
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010