Pracownia Piwa & Szałpiw 3
Pracownia Piwa & Szałpiw 3
Pracownia Piwa & Szałpiw 3
% alk. 6.4
Blg 15.1
IBU 59
brak koduaddbarcode

Trzeci owoc współpracy Pracowni Piwa i Browaru Szałpiw. Uwarzone zostało w Browarach Regionalnych Wąsosz, tam wszystkie swoje piwa warzy Szałpiw. Pierwszym piwem z wyżej wymienionej współpracy był Saison, drugim Belgian
Stout. Piwo oznaczone numerem trzy to Dubbel IPA. Jest to piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Brak konkretnych informacji na temat składu: słód, woda, drożdże, chmiel.

Barwa ciemno-miedziana, wpadająca w brąz z wiśniowymi refleksami, opalizująca. Piana ciemno-kremowa, z drobnymi oraz średnimi pęcherzami. Na górze dużo grubych, pękatych bąbli, które znikają i powodują dziurawienie się piany od środka. Po nalaniu wysokość piany wynosi około 1,5 centymetra. Szybko zostaje średniej wielkości obręcz i gruboziarnista wyspa przytwierdzona do niej. Pierścień koronkuje w sposób w miarę równomierny, ślady częściowo szybko opadają. Aromat wyraźny, dominuje słodowość z subtelnym tłem czekoladowo-palonym i z sporą porcją dzikich aromatów, tj. fermentowane owoce, cierpkość i nuty kwaśne. Aromat jest przyjemny, dobrze skomponowany. W smaku raczej słodkie, czego nie można spodziewać się po aromacie. Jest ponownie mocno zaznaczona podbudowa słodowa. Przyjemna słodycz, spotyka się z owocową kwaśnością i fermentowanymi owocami. W tle subtelna nuta palona, na którą po czasie nachodzi goryczka, która jest umiarkowanie intensywna, lecz utrzymuje się długo. W piwie dużo się dzieje, jest treściwe i posiada średnie nasycenie.
Dodał: lukas85 - 2015-04-17 09:49:45

oceny Oceny

Użytkownicy 6,55 / ilość: 11
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,55 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-02-14 02:10:54
Bardzo \"ładne\" piwo - ciemny, głęboki bursztyn, gęsta, brązowawa piana, aromaty amerykańskich chmieli oraz przyjemnego, słodkawego słodu. Fajne piwo z wyczuwalną, lecz zbalansowaną goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-02-10 23:47:20
Wiele się dzieje, delikatny i przyjemny aromat jak w AIPA z nutą paloności i słodowości, lecz w smaku to wszystko się balansuje i tworzy jedną wyjątkową całość, goryczka obecna cały czas, ale przyjemna, mimo złożoności piwo bardzo pijalne. Czy jest szał? Nie ma tutaj konkretnej cechy piwa o której moglibyśmy tak powiedzieć, ale czy takie wyjątkowe zbalansowanie nie można nazwać szałem? Jak dla mnie można.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-02-04 11:51:49
Całkiem niezłe piwo, bez wad, z wyrazistym smakiem i aromatem.Jednak nie przepadam za połączeniami w stylu belgia i IPA.Zdecydowanie wolę napić się klasycznego belgijskiego piwo, lub AIPA na amerykańskich chmielach.Wypiłem to piwo z przyjemnością, niczego mu nie brakowało, ale nie było też czymś wybitnym, co zapamiętałbym na dłuższy czas.Żałuje, że nie miałem okazji próbować numeru dwa z kooperacji Pracowni i Szału Piw.Nigdy nie miałem okazji pić belgijskiego stouta.Trójka jest całkiem dobra, ale bez szału.Więcej wrażeń z degustacji w opisie piwa.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.