Pracownia Piwa Smog
Pracownia Piwa Smog
Pracownia Piwa Smog
% alk. 9.2
Blg 20.0
IBU 30
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Piwo w stylu Week Heavy Smoked uwarzone przez Browar Pracownia Piwa z miejscowości Modlniczka (niedaleko Krakowa). Jego premiera odbyła się 18 marca 2016 roku.
Smog to ciężki kaliber niczym powietrze w Krakowie. Piwo zostało uwarzone z udziałem słodu whisky czyli słodem wędzonym torfem. Nadaje on charakterystycznego smaku i aromatu opisywanego jako palone kable, zapach podkładów kolejowych czy też rozgrzanego asfaltu. Brzmi ciekawie? (opis producenta)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,33l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-24 08:30:10

oceny Oceny

Użytkownicy 7,43 / ilość: 7
Goście 9 / ilość: 1
średnia7,63 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
turbomaszkiet
starstarstarstarstar

2016-05-06 12:08:20
liczyłem na mocny torf w aromacie i wędzonkę w smaku i się nie zawiodłem, potężne piwo, typowo degustacyjne i nie wiem czy udźwignąłbym 0,5l
jako wierny fan torfu ode mnie wyższe noty, choć i tak liczyłem na mocniejsze nuty suszonej śliwki, jednak pewna owocowość (coś jak kandyzowane owoce) tego piwa ładnie współgra z tą tytoniowością i dębowością torfową
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-03-30 17:10:03
Kolejna nowość z Pracowni i znów ciekawostka. Przyznam się, iż ze stylem Wee Heavy spotkałem się tylko raz. Piłem przeszło rok temu jakiegoś szkockiego Belhavena, który niezbyt specjalnie zapadł mi w pamięci. W tym wypadku Pracownia Piwa przekręciła celowo nazwę stylu i wyszło Week Heavy. W każdym piwie przedrostek Smoked przysparza mnie o szybsze bicie serca. Kocham wędzonkę pod każdą postacią. Smog okazał się przyjemnym i mocno treściwym piwem z dominującą wędzonką w smaku i aromacie. Standardowy angielski Strong Ale o sporym ekstrakcie i woltażu. Piwo to bez wędzonki byłoby trochę nudne i mało ciekawe. Spodziewałem się czegoś lepszego, oczywiście piwo mi smakowało, lecz nie było w nim nic co mogłoby zachwycić i zapaść w pamięć na dłuższy czas. Opinie na degustacji były zgodne, przyjemne, wyraziste, lecz bez polotu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.