Pracownia Piwa Mr. Hards Rocks Peated
Pracownia Piwa Mr. Hards Rocks Peated
Pracownia Piwa Mr. Hards Rocks Peated
% alk. 10.0
Blg 25.0
IBU 60
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 18 zł

Wędzone wcielenie naszego RIS-a. Wędzone torfem więc w aromacie oraz smaku mamy bardzo wyraźne nuty rozgrzanych podkładów kolejowych, asfaltu oraz kabli. Dla fanów mocnych wrażeń!
Leżakowane w beczce po niemieckiej Whisky - wersja dostępna tylko na piwnych festiwalach

Składniki: woda; słody: Jęczmienny, Pszeniczny, Wędzony torfem, Karmelowy, Czekoladowy; chmiele: Tomahawk, Simcoe; dodatki: palony jęczmień.
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, niepasteryzowane.
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: risik - 2016-09-05 23:12:48

oceny Oceny

Użytkownicy 8,6 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,6 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2017-09-15 10:56:44
Bardzo dobry przykład imperial staut z wędzonym słodem, w którym wędzone nuty nie pozbawiły piwa charakteru RIS-owego. Mamy czekoladę, nuty palonych słodów, kwaskowość, trochę nawet słodyczy, a do tego bardzo ładny dodatek w postaci palonych kabli, bandaży, rozgrzanego asfaltu, lekko też do głosu dochodzą chmiele ? choć goryczka głownie typu palonych słodów (kakao i inne doznania językowe).
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-07-02 21:24:21
Po terminie, rzecz jasna
Zapach potężnie wędzony, odrobinę wędliniarski, szynkowo-serowy, ale głównie torfowy, spalono izolacyjny, asfaltowa paloność, nic innego, może poza kawą i lekką żywicznością, się nie przebija.
Wygląd: ciemno brunatny, nieprzejrzyste, tu dla odmiany (w odróżnieniu od podstawowego MHR) piana potężna, wręcz nie-RISowa i bardzo ładny lacing, ale nietrwała i ostatecznie po chwili już jest taka sama jak w standardowej wersji, ładna jasnobrązowa.
Smak: to piwo jest dużo słodsze od podstawowej wersji, mniej goryczkowe, choć w teorii ma odrobinę wyższe IBU, trochę bardziej kwaskowe. Bardzo gęste likierowate, bardzo wędzone, w smaku jednak wędzoność wędliniarska ponad torfową, czekolada mleczna, cappuccino, mleczności też tu nie brakuje, rodzynka, tu sporo jest śliwki, świeżej śliwki, pasuje do kwaśności tego piwa, dokładnie tak samo jak i spora cytrusowość z chmieli, głównie pomarańczy (w standardowej wersji nie zostało niemal nic z amerykańskich, dominował chmiel angielski), wyraźna pieprzność i ziemistość. Można się przyczepić, że za słodkie, ale jest genialne
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2016-12-23 23:29:44
Kolor czarny nieprzenikniony. Piana beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy opadła szybko do minimalnej warstwy na powierzchni niezbyt estetycznie przy tym dziurawiąc.
W aromacie czuć nuty torfowe i dymione palonych i ciemnych słodów z kawą i gorzką czekolada na czele. W tle nieco chmielowych aromatów żywiczno-cytrusowych. Po ogrzaniu wychodzą również nuty apteczne i palone kable. Jest srogo!
W smaku czuć potęgę palonych i ciemnych słodów. Gorzka czekolada z kawą ekspresso miesza się z wędzonką torfową. Do tego wchodzi goryczka na poziomie pomiędzy niskim a średnim, potęgowana palonością i alkoholowością. Daje to efekt szczypania na języku i podniebieniu. Ciało średnie, nieco słodyczy czekoladowej i karmelowej daje odrobinę kontry do wytrawnych nut. Ale smak nie dorównuje aromatowi.
Średnie do niskiego wysycenie poprawia pijalność, plasującą się na poziomie średnim.
Ogólnie bardzo udany RIS z brakami w smaku, głównie goryczki chmielowej.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.