Pracownia Piwa Mr. Hard’s Rocks
Pracownia Piwa Mr. Hard’s Rocks
Pracownia Piwa Mr. Hard’s Rocks
% alk. 10.0
Blg 25.0
IBU 55
brak koduaddbarcode
ulubione: 5
cena: 18 zł

Mr. Hard’s Rocks to piwo o słodkim, czekoladowo-kawowym aromacie i aksamitnych, likierowych nutach. Piwo jest treściwe i gęste z wyczuwalnym rozgrzewającym akcentem alkoholowym.

Najpotężniejszy stout w ofercie browaru. Głęboko czarny, nieprzejrzysty z beżową pianą. Pełen aromatów palonego słodu, gorzkiej czekolady oraz świeżo palonej kawy. Piwo jest kremowe, średnio wysycone. W smaku czuć słodowość, czekoladę połączoną z kawą. Pojawia się również delikatna kwasowość pochodząca od palonego jęczmienia. Odczucie w ustach jest gładkie i pełne, lekko wylepiające. Smak dopełniony zostaje przez chmielowa goryczkę, która balansuje słodowość. Świetnie ułożony, zbalansowany stout idealny do powolnej degustacji.

Składniki: woda; słody: Jęczmienny, Pszeniczny, Karmelowy, Czekoladowy, Palony; chmiele: Columbus, Amarillo, Challenger; drożdże.
Dodał: Esteban - 2014-11-06 14:18:30

oceny Oceny

Użytkownicy 8,05 / ilość: 19
Goście 8,25 / ilość: 4
średnia8,09 / ilość: 23

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-06-14 01:40:37
Zapach konkretnie palony, aż ocierający się o asflat i popielniczkę, mocno palona arabica, trochę czekolady, piołunowość, maggi wpadająca w lukrecję, czarne owoce, cierpkie, czeremcha, aronia, czarna porzeczka ? jest dobrze.
Kolor ciemno brunatny, nieprzejrzyste, piana niewielka, ale drobna, długo się utrzymuje.
W smaku konkretne, wielu dychom z 25 się to nie udało, a tu jest spore ciało, bardzo gęste, esencjonalne, wyklejające piwo, niestety nie udało się ukryć alkoholu, jest on wyraźny. Piwo przyjemnie słodkawe, o dziwo mleczne, mleczno czekoladowe, kawowe, ale przypomina jakaś kawę wiedeńską, bardzo dużo lukrecji i odrobina maggi, potężna paloność, popielniczkowa, asfaltowa, już sobie ostrze zęby, bo mam wersję Smoked tego RISa. Goryczka delikatna, ale piołunowa. Jakaś rodzynka i ciemne owoce, takie same jak w zapachu, żadnej śliwki nie czuję, raczej czarną porzeczkę, delikatna nuta jakiegoś porto lub sherry.
Strasznie aksamitny, puszysty. Naprawdę zacny trunek.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-05-03 22:23:57
Aromat przyjemny, pół-słodki, niezbyt intensywny jednak. Nuty czekoladowe, kawowe i palone przeplatają się nawzajem i żaden z tych aromatów nie bierze tutaj góry. Odnoszę wrażenie że jest lekki di-acetyl bo pojawia się nuta toffiee czyli połączenia karmelu i masełka. W szkle potęguje się nuta kawowa przypominająca świeżo mieloną kawę. Pojawia się też alkohol.

Piwo o ciemnobrunatnej barwie, w szkle czarne, z niezbyt obfitą i gęstą warstewką piany. Piana w kolorze ciemnego beżu redukująca się w średnim tempie. Mimo cieniutkiej i skąpej warstewki ładnie zdobi szkło po łyku.

Piwo o bardzo bardzo gładkiej, smukłej fakturze. Niesamowicie gęste, pełne. Słodkie, ale z kontrującą goryczką. W smaku troszkę czekoladowe, mocno palone i kawowe. Są też dziwne owocowe posmaki. Goryczka o średnim stopniu intensywności przyjemnie kontruje pełnie i słodowość. Aftertaste słodkawy, delikatnie kwaskowaty i palony. Wysycenie niemalże zerowe, na prawdę bardzo niskie i subtelne. Alkohol lekko ogrzewa w przełyku.

Bardzo fajny RIS. Jedno z najbardziej gładkich i gęstych piw jakie piłem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-01-02 23:52:52
Kolor czarny nieprzenikniony. Piana beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy opadła szybko do minimalnej warstwy na powierzchni tworząc na powierzchni duże bąble.
W aromacie od początku dominują słody palone z kawą na czele, po nuty popiołowe wręcz z dodatkiem likierowego alkoholu, czekolady gorzkiej i suszonej śliwki oraz pralin. Czuć też odrobinę nut chmielowych ? korzennych. Jest wytrawnie i intensywnie.
W smaku znów od początku uderza moc palonych słodów z gorzką kawą na czele po popiół. Do tego dochodzi suszona śliwka, znów likierowa nuta alkoholu i mocna goryczka chmielowo-palona. Minimalny kwasek na finiszu przynosi orzeźwienie. Kontrę daje czekolada i pralina, także wanilia.
Piwo jest gęste, wysycenie spore jak na RIS.
Ogólnie bardzo udany RIS, zdecydowanie jeden z lepszych jaki piłem.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.