Pracownia Piwa Huncwot
Pracownia Piwa Huncwot
Pracownia Piwa Huncwot
% alk. 5.9
Blg 14.0
IBU 75
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Uwarzone przez Pracownie Piwa z Modlniczki. Jest to piwo górnej fermentacji w stylu American India Pale Ale, niepasteryzowane i niefiltrowane. Huncwot to piwo pełne aromatów owoców tropikalnych, mango, grejpfrutów oraz liczi a w tle pojawia się żywiczność amerykańskich chmieli. Miedziana barwa, średnie wysycenie oraz biała, drobno-pęcherzykowa piana oblepiająca szkło. W smaku pojawia się słodowa podbudowa oraz karmelowość. Przy kolejnym łyku wyczuwasz smak owoców tropikalnych, który przechodzi w delikatną żywiczność. Goryczka jest solidna, lecz balans między słodami a chmielem sprawia, że nie jest ona męcząca. To świetny przykład dobrze uwarzonej AIPY.Nazwa piwa to zapomniane już słowo, które oznacza łobuziaka, urwisa, hultaja. W języku niemieckim słowo Hundsfott miało dużo bardziej wulgarne
znaczenie.

Składniki: woda; słód jęczmienny; chmiele: Citra, Amarillo, Centenial, Columbus, Cascade; drożdże.

Barwa miedziana, wyraźnie zmętniona, nieprzejrzysta. Sporo drobinek drożdżowych na dnie. Piana biała, wysoka na ponad centymetr po nalaniu, z różnymi pęcherzykami. Opada do nierównej, lekko porwanej warstwy z grubszym pierścieniem. Obwódka zostawia umiarkowanie wyraźne, trwałe, lecz niespecjalnie równe firanki na ściankach. Aromat wyraźny, dominuje słód wraz ze słodkimi owocami tropikalnymi i odrobiną karmelu. W smaku słodowo-karmelowe z umiarkowanymi akcentami owoców tropikalnych i lekką słodyczą. Goryczka nieprzesadnie wyrazista i niezbyt długa. Nasycenie dość niskie, prawidłowe.
Dodał: Esteban - 2014-12-18 10:22:27

oceny Oceny

Użytkownicy 7,95 / ilość: 38
Goście 9,4 / ilość: 5
średnia8,12 / ilość: 43

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-02-08 17:21:45
Kolor ciemno-złocisty, zmętniony. Piana jasna obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. Został ślad na szkle.
Aromat amerykańskich chmieli: cytrusy, skórka ich owoców, słodsze owoce tropiku, odrobina sosny i żywicy. Nikła baza słodowa.
W smaku najpierw baza słodowa z karmelkiem i owoce tropiku. Goryczka powyżej średniej : cytrusowo-grejpfrutowo-żywiczna. Piwo po stronie wytrawnej ale jest odrobina słodyczy.
Wysycenie powyżej średniego ? bardzo pijalne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-06-05 19:18:10
Najnowsza Warka zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Bardzo lubię east coast IPA, a temu piwu najbliżej do tego stylu. Przyjemnie słodowe, goryczka średnia idealnie ułożona, owoce dają efekt chleba posmarowanego dżemem :) Ciekawe piwo, na pewno wolę takie piwo od przechmielonych (nie każdych) west coastów.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-03-04 22:00:44
Dobra IPA, niczym specjalnym nie zachwyca, ale nie ma wad.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2016-10-17 17:31:15
Dość cytrusowe z wyraźną ale nie zalegającą goryczką. W żadnym razie nie wodniste i umiarkowanie masywne. Po prostu dobre AIPA. Nie \"syknęło\" przy otwarciu więc obawiałem się że trafiłem na nienagazowany egzemplarz, jednak niepotrzebnie. Wysycenie w normie.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.