Pracownia Piwa Hoppy New Year 2016
Pracownia Piwa Hoppy New Year 2016
Pracownia Piwa Hoppy New Year 2016
% alk. 7.3
Blg 16.6
IBU 85
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Trzecia edycja piwa Hoppy New Year warzonego przez Pracownie Piwa z podkrakowskiej Modlniczki. Już trzeci raz Pracownia Piwa warzy na okres świąteczny piwo o tej nazwie. Co roku jest to American IPA o podobnych parametrach. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o różnicach przy warzeniu tych piw. Na obrzeżach Krakowa w malutkiej miejscowości Modlniczka mieści się nasz browar. Najpierw powstał w marzeniach, miał być odskocznią od codzienności i zmianą życia jakie wiedliśmy. Chcieliśmy, by nasze hobby stało się pracą. Nasze marzenia stały się rzeczywistością 20 września 2012 roku, kiedy to troje znajomych stało się wspólnikami. Obecnie browar to część naszego życia, a Pracownia Piwa stała się naszą dumą i motywacją do dalszych działań. Początki były trudne, ale to dzięki Wam, wielbicielom piwa, którzy dobry słowem motywują nas do dalszych poczynań, poszukujemy ciągle nowych pomysłów, podróżujemy, degustujemy i testujemy nowe smaki oraz aromaty. Staramy się dostarczać Wam nowych doznań i cieszymy się kiedy trafiamy w Wasz gust. Nie przestaniemy tego robić dopóki będziecie z nami. Chmielowego nowego roku! Każdy hop head zaczyna nowy rok tym hasłem. Aby to uczcić, postanowiliśmy co roku (i tylko raz w roku) warzyć specjalne piwo. Mocna goryczka (niepozbawiona kontry słodowej) oraz świetny aromat owoców cytrusowych, tropików i żywicy. Orzeźwiająca, świetnie pijalna mieszanka specjalnie dla miłośników chmielu.

Składniki: woda; słody: Jęczmienny, Pszeniczny; chmiel; drożdże.
Piwo górnej fermentacji - niefiltrowane, niepasteryzowane.
Nalewać pozostawiając osad na dnie butelki.
Polecana temperatura podawania piwa to przedział 10-12°C.
Dostępne w butelkach o pojemności 0,33l, zamkniętych czarnym, gołym kapslem.

Premiera piwa odbyła się w pubie Pracowni Piwa - Tap House, 4 grudnia 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-12-22 10:17:34

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 12
Goście 9,33 / ilość: 3
średnia8,27 / ilość: 15

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-04-02 01:22:49
Cena:7,90
warka:10/05/16

Barwa: bursztyn skłaniający się w ciemny odcień , jest mętne

Piana: nawet pokaźna, średnio pęcherzykowa oraz szybko znikająca co po sobie pozostawiła, to roztrzepany lancing , 0,5 cm pierścień i kilka wysepek łączących się z pierścieniem

Aromat : z butelki aromatyczny amerykański chmiel ,słodowa postawa i słodycz karmelowa trochę jakby Imperialna moc się objawia
ze szkła : takie schowane tropikalne owoce za słodową postawą z delikatną karmelowością i żywicznym tłem , szukam trafnego określenia co do tego i przyszła mi na myśl wersja light Imperial IPA , to by było coś w ten deseń :))

Smak :słodki , owocowy i nawet lekki jak na te ponad 7 % , wysoce pijalny , goryczka nie męczy ale odciska się mocno na podniebienu w postaci lekkie grepfrutowości

Ciekawe piwo, nie doświadczyłem słabego piwa od Pracowni tym nie mniej bardzo jestem rad że kolejne piwo trzyma poziom , dobra robota
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-12-22 10:18:29
Barwa: Ciemnego bursztynu, mocno zmętniona.

Piana: W kolorze łamanej bieli, wysoka na około półtora centymetra. Składa się z różnej wielkości pęcherzyków. Dość szybko przeistacza się w skromny, spłaszczony pierścionek z potarganym środkiem. Do końca trzyma się tylko niepełna obwódka w postaci cienkiego półksiężyca. Szkło zdobią wąskie, aczkolwiek równe i trwałe pasy.

Aromat: Średnio-intensywny, trochę likierowy. Czuć solidne ciało słodowe z karmelem w tle. Jest bogata mieszanka dojrzałych owoców tropikalnych z wyrazistą żywicą. Aromat podchodzący zdecydowanie pod Imperial IPA. Głęboki, trochę alkoholowy, lecz dla mnie brakuje trochę wyrazistości.

Smak: Adekwatny do aromatu, z początku jest słodko i słodowo. Ponownie wyłapuję posmak karmelu. Słodycz ze słodów przechodzi szybko w tą tropikalną. Jednak wszystko zmiata prędko-pojawiająca się wyrazista i długa goryczka. Jest lekko piekąca i zalegająca, ma charakter żywiczno-cytrusowy. Piwo nie należy do najłatwiej pijalnych, w końcowej fazie wyłapać można alkohol. Przyjemnie rozgrzewa po przełknięciu.

Nasycenie: Średnio-niskie, dla mnie prawidłowe.

Komentarz: Solidna IPA podchodząca smakiem ale i woltażem pod Imperialna. Bardzo przyjemne piwo, dobrze skonstruowane. Wyrazista słodycz z karmelowo-słodową podbudową, przełamana przez tropiki i żywicę oraz silną, zalegającą goryczkę. Wydaje mi się, że jest to lepsze piwo niż Hoppy New Year 2015. Tamto jakoś nie zapadło mi w pamięci. Nie brakuje mi niczego w tym piwie. Wszystko fajnie ze sobą gra. Warte polecenia. 8/10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.