Pracownia Piwa Dżok
Pracownia Piwa Dżok
Pracownia Piwa Dżok
% alk. 3.2
Blg 9.5
IBU 17
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Uwarzone przez Pracownię Piwa z podkrakowskiej Modlniczki. Jest to piwo typu Mild, z rodowodem wywodzącym się z Wysp Brytyjskich. Wszystkie aromaty i smaki: słodowe, karmelowe, orzechowe, czekoladowe, kawowe, palone, winne, owocowe, lukrecji, melasy, śliwki, rodzynek są mocno zbalansowane i ułożone, żaden z nich nie powinien dominować, a ich subtelność decyduje o ogromnej pijalności tego piwa. Jego delikatność ma
źródło również w niskim ekstrakcie początkowym oraz niskim odfermentowaniu, co ma niebagatelny wpływ na niewielką zawartość alkoholu.

Barwa ciemno-miedziana, wpadająca w brąz, lekko opalizująca. Piana kremowa, po nalaniu wysoka na około dwa centymetry. Składa się z drobnych pęcherzy. Bardzo ładnie i równo oblepia szkło. Powoli redukuje się do podziurawionego kożucha z grubą obwódką. Posiada delikatny aromat, w którym dominuje karmel. Ciężko wyłapać jakiekolwiek inne aromaty. W smaku bardzo lekkie i pijalne. Przez niewysokie nasycenie piwo sprawia wrażenie aksamitnego i gładkiego. Pijąc je głównie wyczujemy karmel z lekką nutą paloną i odrobiną akcentów skórki chlebowej. Na końcu ujawnia się delikatna goryczka, która dobrze ukryta jest pod karmelowym profilem piwa.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-14 13:42:08

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 10
Goście 7 / ilość: 1
średnia6,82 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-12-11 09:19:25
Ciekawe piwo, tak jakby hybryda. Są nuty z schwarzbier'a, stouta, english ipa. Bardzo ładna i czapowata piana pozostawiająca przepiękne firanki na szkle. Aromat głównie karmelowy, przy czy wyczułem również aromat bardzo przypominający mi kredki świecowe :P W smaku bardzo lekkie, wydaje się wodniste. Ciekawa przygoda, ale na pewno ten styl nie trafi do moich ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-12-10 18:05:25
Cena : 6,20 , warka 10.02.16r. oceniam wersje z tym samym BLG jednak z nieco większą zwartością alko wynosi ona 3,8% Barwa : czarna , może coca cola ; Piana : słaba myślałem o większej czapowatej kremowej a tu szybko popękały bańki i został zam pierścień ; Aromat : mam zatkany nos więc czuje tylko najmocniejszy i w tym przypadku jest to karmel; Smak : lekko się pije , bardzo fajnie czuć w buzi palność ale bardzo delikatnie muszę jeszcze raz powrócić do oceny jak będę w pełnym zdrowiu .
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-02-03 18:56:18
Lekkie piwo znakomite do wyżłopania przed TV kiedy ma się na rano do pracy, zachowując posmaki mocniejszych gatunków piwnych. Te piwo to niewątpliwie zabawa dla smakosza piwnego.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-10-14 23:03:12
Trzeci Mild, jakiego piłem.Wcześniej miałem okazję spróbować reprezentantów tego gatunku z browaru Ninkasi, oraz Ortodoxa z AleBrowaru.Oba te piwa mi smakowały, także miałem również wysokie wymagania co do Dżoka.Barwa bez zarzutu, lekkie zmętnienie, jasno-brązowa.Piana bardzo ładna, czapowata i gęsta.Powoli opadła i znakomicie ozdabiała ścianki.Aromat bardzo lekki, karmel i raczej nic więcej.W smaku również delikatne, karmelowo-chlebowe z odrobiną akcentów palonych i subtelną goryczką na koniec.Fajne piwo, aczkolwiek nie zachwyciło.Napiłbym się go z butelki, o ile Pracownia oferuje je wgl. w wersji butelkowej.Mimo wszystko dwa poprzednie piwa w stylu Mild, jakie miałem okazję pić były troszkę lepsze.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.