Pracownia Piwa Cent US Smoked Stout
Pracownia Piwa Cent US Smoked Stout
Pracownia Piwa Cent US Smoked Stout
% alk. 4.7
Blg 12.0
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Pracownie Piwa z podkrakowskiej Modlniczki. Jest to piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, o dość ciekawym gatunku jakim jest Smoked Stout. Do jego uwarzenia zostały użyte słody: Pilzneński, Carafa, Palony i Wędzony, oraz chmiel Challenger. Zalecana temperatura serwowania to 10-13°C. Barwa czarna, nieprzejrzysta. Piana beżowa, średnia przy nalewaniu. Tworzą ją średnie pęcherze. Dość szybko opada do wysepek utrzymujących się na tafli piwa. Zapach nie jest zbyt intensywny, można w nim wyczuć wędzonkę, nuty czekoladowe, kawowe oraz odrobinę paloności. W smaku również wyczuwalna lekka wędzonka, delikatne nuty czekoladowo-kawowe, paloność, a na finiszu lekka kwaśność. Przez dość niskie wysycenie całość wydaje się bardzo delikatna, gładka i aksamitna.
Dodał: Stacher93 - 2014-03-09 17:52:49

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 9
Goście 7 / ilość: 1
średnia6,7 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kamil_93
starstarstarstarstar

2014-03-18 22:00:34
Piwko dobre, choć również i dla mnie bez polotu. Piłem tylko wersję z kranu, było ono raczej za delikatne. Bardziej wyraźny w smaku był stout niż wędzonka. Oczywiście nie mogę powiedzieć że jest złe, ale mogło być świetne gdyby smaki były lepiej zbalansowane.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-03-15 13:54:16
Podzielam opinię Stachera, dobre piwko jednak za mało tej wędzonki, jest wyczuwalna, jednak dominuje tutaj stout. W przypadku łączonych gatunków lubię gdy są one zbalansowane, żaden nie dominuje w smaku, dobrym przykładem takiego połączenia jest Szczun. Mimo wszystko piwko warte spróbowania.
awatar
Rovaty
starstarstarstarstar
2014-03-15 13:54:47
zapomniałem zalogować xd
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-03-15 01:06:49
Piłem je dwa razy.Raz z kranu, drugi raz z butelki.Przyzwoite piwko, jednak nie rewelacyjne.Można powiedzieć, iż był to lekki stout z delikatnymi, nutami wędzonymi.Troszkę zbyt mało wyrazisty, intensywny jak dla mnie.Kocham Stouty, kocham piwa wędzone, jednak tutaj połączenie nie wyszło tak jak tego oczekiwałem.Z tego gatunku piłem jeszcze Smoked Stop Out z Tiny Rebela.Dużo bardziej podeszła mi ta walijska interpretacja gatunku.Była bardziej wyrazista i solidna.Jestem ogromnym fanem Pracowni Piwa, jednak nie zaliczę Centuśia do najlepszych piw z tego browaru..
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.