Produkt Pracowni Piwa z podkrakowskiej Modlniczki. Jest to jedno z czterech piw uwarzone dla projektu piwnego Chmielem Po Nosie. Cztery krakowskie bary: House Of Beer, Omerta Pub, Pracownia Piwa oraz Strefa Piwa Pub, zrzeszyły się w piwnej kooperacji o nazwie H. O. P. S Kraków. Dla każdego z tych barów Pracownia Piwa uwarzyła jedno piwo. Big Chmielowski to American Pale Ale, uwarzony dla House of Beer Kraków.
Składniki: woda; słody: Pilzneński, Pszeniczny, Karmelowy 50 EBC, Monachijski; chmiele: Cascade, Citra, Willamette, Amarillo; drożdże: Danstar Nottingham.
Barwa złocista, wpadająca w jasny pomarańcz, zmętniona. Piana biała, średnio-wysoka po nalaniu. Składa się z drobnych pęcherzy i zostawia ładne smugi na szkle. Dosyć szybko redukuje się do porwanej warstewki. Aromat intensywny, słodkie owoce tropikalne z cytrusami i nutami lasu iglastego. W smaku podobnie do aromatu, słodycz owoców tropikalnych, minimalnie wyczuwalne cytrusy i lekki słód, na finiszu średnia, cytrusowa goryczka, która dość mocno zalega. Wysycenie średnie-pasujące do piwa. Piwo to wydaje się lekkie i jest bardzo łatwo pijalne.
Komentarze:
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
secca
ekoman69
Gandalfino
W aromacie ananas, grapefruit, mango i cytrusy. Piękny zapach.
Średnio nagazowane. Pełne. Gładkie.
Wytrawne, słodowe. Ze szlachetną, stonowaną i cytrusową goryczką.
Ekstra piwo.
Thesloma
Zapach : \"Boom\" owoców tropikalnych , bardzo soczkowate typu mango , ananas , cytrusy
Smak : bardziej cytrusy , przechodzace w gryzacą goryczkę dość wysoką jak na styl .
Ocena zostaje ta sama , bo w smaku nie zachwyca , zapach ma po prostu lepszy niż z nalewaka gdzie piwo było zimne i trochę zaburza walory smakowe. 6+ to max co mógłbym podwyższyć i przyznaje że z butelki bardziej mi smakowało