Pracownia Piwa 400!
Pracownia Piwa 400!
Pracownia Piwa 400!
% alk. 8.2
Blg 18.0
IBU 100
brak koduaddbarcode
ulubione: 7

Jubileuszowe piwo uwarzone przez Pracownię Piwa z miejscowości Modlniczka, leżącej nieopodal Krakowa. Tradycji stało się zadość, od ostatniego piwa jubileuszowego, czyli 300! - Imperial Smoked Oatmeal Stout, w Pracowni Piwa uwarzono już 100 kolejnych warek. 400! to kolejny, jubileusz i kolejna okazja do spróbowania czegoś wyjątkowego. Na obrzeżach Krakowa w malutkiej miejscowości Modlniczka mieści się nasz browar. Najpierw powstał w marzeniach, miał być odskocznią od codzienności i zmianą życia jakie wiedliśmy. Chcieliśmy, by nasze hobby stało się pracą. Nasze marzenia stały się rzeczywistością 20 września 2012 roku, kiedy to troje znajomych stało się wspólnikami. Obecnie browar to część naszego życia, a Pracownia Piwa stała się naszą dumą i motywacją do dalszych działań. Początki były trudne, ale to dzięki Wam, wielbicielom piwa, którzy dobry słowem motywują nas do dalszych poczynań, poszukujemy ciągle nowych pomysłów, podróżujemy, degustujemy i testujemy nowe smaki oraz aromaty. Staramy się dostarczać Wam nowych doznań i cieszymy się kiedy trafiamy w Wasz gust. Nie przestaniemy tego robić dopóki będziecie z nami. Marta, Marek i Tomek. 400! to kolejne piwo, którym świętujemy naszą pasję czyli warzenie piwa. Zgodnie z tradycją jest to 18 plato. Tym razem jest Imperialna IPA z dodatkiem słodu owsianego. Użyte chmiele Mosaic i Equinox wprowadzają bardzo ciekawe aromaty cytrusów oraz "nafty". Piwo jest bardzo jasne z delikatną białą pianą. Jest wytrawne dzięki czemu goryczka jest bardziej odczuwalna.

Składniki: woda, słód jęczmienny, słód owsiany; chmiele: Equinox, Mosaic, Tomahawk; drożdże.
Piwo górnej fermentacji - niefiltrowane, niepasteryzowane.
Nalewać pozostawiając osad na dnie butelki.
Polecana temperatura serwowania piwa podana na etykiecie to przedział 10-14°C.

Premiera piwa odbyła się 6 listopada 2015 roku.
Dodał: Brajan36 - 2015-11-27 11:58:45

oceny Oceny

Użytkownicy 8,25 / ilość: 32
Goście 8,6 / ilość: 5
średnia 8,3/10 / ilość: 37

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-06-01 17:48:24
Termin ważności 10.08.2018
Piwo słodsze, niż wcześniej pite, do tego goryczka już tak nie kontruje, ale nadal bukiet aromatyczny i smakowy bardzo bujny, głownie owoce, mniej nut leśnych. Trochę za niska goryczka, aczkolwiek ta znakomita - lekko narasta , ale nie zalega, skórka gorzkiego grejpfrutu, pomarańczy.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-14 15:40:42
Kolor słomkowo-złoty, Piana bardzo dobra, gęsta wysoka i nawet trwała, zostawia bardzo silny ślad na szkle.
Zapach powalający: bardzo dojrzałe owoce cytrusowe i sosnowy las, ze szkła nawet bardziej ?słodki?
Smak: Słodkie, owocowe jak w aromacie zbalansowane przez harda, grejpfrutowa goryczkę. Świetne, zbalansowane, złożone, wręcz można się nim ?upajać?. Smak ? początkowo z pewna dozą nieśmiałości podstawa słodowa, ale niemal natychmiast zalewa ja szlachetna goryczka ? żadna tam łodygowa, zalegająca. To jest 100 IBU ? długie, ale szlachetne (gorzki grejpfrut). Piwo wytrawne, odczucie goryczki
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-06-04 22:02:25
Powtórka
Pite 04.06.17 r. Termin piwa 10.17 r.
Aromaty cytrusowo-owocowe. W tle nuty pieprzne i nafty. Ale poszło też (na bardzo krótko) siarkowym odorkiem po ogrzaniu! Także nuty karmelkowe i lekko alkoholowe.
Smak intensywny, słodowy: karmelek, słodkie owoce, lekko nawet mulący. Goryczka szlachetna, krótko zalegająca: grejpfrutowo-żywiczna kontruje słody i z kolejnymi łykami piwo staje się coraz bardziej wytrawne.
Powtórka już nie robi takiego (powalającego) wrażenia jak za pierwszym razem, nie mniej piwo jest godne polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-12-07 22:22:08
Niezwykłe piwo. Nigdy nie określiłbym go jako double IPA. Alkohol jest w nim tak dobrze zamaskowany, że pije się go jak normalną AIPA. Do tego brak jest charakterystycznej jak dla tego stylu, silnej karmelowej słodowości. Do tego aromat w którym przeważają nuty cytrusowe, bardzo przyjemny. Piwo niezwykle pijalne i najbardziej zdradliwe z jakim do tej pory się spotkałem, Pracownia osiągnęła chyba szczyt w maskowaniu wysokiego woltażu piwa cudownymi cechami amerykańskiego chmielu. Jak dobrze, że Pracownia zaczęła rozlewać swoje piwa do butelek.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010