Pracownia Piwa 100!
Pracownia Piwa 100!
Pracownia Piwa 100!
% alk. 7.5
Blg 18.0
IBU 105
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Pracownie Piwa z podkrakowskiej Modlniczki. Jest to piwo w stylu Imperial India Dark Ale. Nazwa piwa nawiązuje do setnej warki uwarzonej przez Pracownie Piwa. Jest to również specjalne piwo urodzinowe warzone dla poznańskiego Multitapu Setka. Piwo to zadebiutowało w kwietniu 2014 roku. Barwa ciemno-brązowa, wpadająca w smolisto-czarną, nieprzejrzysta. Piana w kolorze brunatnym, zbudowana z różnej wielkości pęcherzy, po czasie staje się drobnopęcherzykowa. Po przelaniu do szkła formuje się ponad centymetrowa, gęsta warstwa. Opada powoli, finalnie zostaje nierówna, aczkolwiek nieprzerwana kołderka, która po kilku minutach się wyrównuje i do samego końca trzyma się jako zwarty, gęsty kożuch o drobnej strukturze pęcherzy. Koronkuje w specyficzny sposób, z jednej strony równo i grubo, z drugiej natomiast powstają niesystematyczne, ale bardzo grube ślady. W obu przypadkach firanki trzymają się do samego końca degustacji. Aromat wyrazisty, dominuje gorzka czekolada, która dobrze współgra z akcentami kawowymi i nutami palonymi. Zapach ten jest dobrze skomponowany, ułożony, wszystko dobrze ze sobą współgra. W smaku treściwe, gorzka czekolada z kawą w tle, ponownie w oddali da się wyłapać akcenty palone i minimalną, chwilową kwaskowość. Dość szybko ujawnia się silna i zdecydowana goryczka, o profilu czekoladowo-kawowym. Utrzymuje się długo i przez cały czas jest intensywna, chwilami nieco zalegająca. Nasycenie na poziomie średnio-niskim, prawidłowe.
Dodał: stacher93 - 2015-04-03 10:42:05

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 9
Goście 6 / ilość: 1
średnia7,8 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar
2017-06-05 19:22:26
Kapitalne Black IPA, chyba najlepsze w mojej piwnej historii. Bardzo zbalansowane piwo, goryczka jest mocna ale szybko znika. W zapachu czekolada (trochę za mało intensywny zapach), w smaku oprócz goryczki czuć czekoladę oraz kawę. Charakter Black IPA został zachowany, prażony słonecznik i fusy od kawy również wyczułem :) Polecam
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar
2016-04-22 17:34:23
Nie rozumiem tylko skąd wyraźny dms

Piana jest pokaźna oraz betonowa, nie można spokojnie nalać piwa do szklanki
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-01-11 20:50:07
Ciekawe, kuszące piwo, które miałem okazję pić podczas weekendu z Pracownią Piwa w Częstochowskiej Piwiarni.Obok setki, na kranach gościły: Huncwott, Hadra i 6 Joseph Street.Ogólnie bardzo lubię styl CDA, i mam nadzieję, że będzie on tak właśnie określany.Bo Black IPA to trochę tak jak zupa pomidorowa o smaku ogórkowym.Piwo było bardzo treściwe, gorzkie i mocno czekoladowo-kawowe.Nie brakło również akcentów palonych.Jedno z bardziej agresywnych i solidnie nachmielonych przedstawicieli tego stylu.W porównaniu z ostatnio wypitymi: Bass Reeves, Nosferatu czy Black IPA z Birbanta, dużo bardziej gorzkie.Może trochę mniej głębokie w smaku, brakło mi tu tego przyjemnego odczucia prażonego słonecznika.Oczywiście biorę pod uwagę, że to Imperial CDA a nie zwykłe CDA.Piwo to jest taką mocną ósemką, chętnie napiłbym się go jeszcze raz.Solidnie zapełnia kubki smakowe palono-czekoladową goryczą.Również woltaż robi swoje, chociaż nie jest wyczuwalny.Piwo warte polecenia.Więcej z degustacji w opisie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.